David i Victoria Beckham zostali miliarderami. Ich biznesy to prawdziwa żyła złota

David Beckham to były piłkarz, z kolei Victoria Beckham to była piosenkarka. Para choć zakończyła swoje poprzednie kariery teraz zarabia jeszcze więcej niż kilkanaście lat temu.
Zobacz wideo

Ponad 20 lat temu Simon Fuller, wieloletni partner biznesowy Victorii i Davida Beckhama zapowiedział, że małżeństwo będzie miliarderami. Jego słowa właśnie się potwierdziły. Na czym udało im się dorobić takiej kwoty? 

David Beckham i Victoria Beckham zostali miliarderami 

David Beckham to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy wszech czasów. Były prawy pomocnik grał w takich klubach jak: Manchester United,  Real Madryt,  AC Milan, czy LA Galaxy. Karierę zakończył w sezonie 2013/2014 w francuskim FC Paris Saint-Germain. Beckham był 115-krotnym reprezentantem Anglii w latach 1996-2009. Choć mogłoby się wydawać, że przez tyle lat dorobił się naprawdę dużych pieniędzy, w końcu grał w najlepszych klubach na świecie, to jednak były piłkarz postanowił dalej inwestować pieniądze i jak widać to mu się naprawdę opłaciło. 

Z kolei Victoria Beckham swoją karierę zaczynała jako piosenkarka w jednym z najpopularniejszych girls bandów Spice Girls. W zeszłym roku zespół ogłosił reaktywację, ale już bez Posh Spice. Trudno się temu dziwić, Victoria jest teraz szanowaną i uwielbianą projektantką mody, a jej biznes Victoria Beckham Ltd. wart jest ok. 130 mln dolarów netto. Choć Victoria Beckham już nie śpiewa, to na jej konto regularnie wpływają nadal pieniądze  dzięki Moody Productions (wpływy z tytułu kariery muzycznej). 

A gdzie inwestuje David Beckham? Wynagrodzenie byłego piłkarza rozkłada się na trzy firmy: Footwork Productions, Beckham Brand Holdings i DB Ventures Ltd. Mowa m.in. o lukratywnych kontraktach sponsorskich, współpracy z potężnymi markami, a także przedsięwzięciach biznesowych. 

Urok i seksapil Victorii oraz seksowny wygląd Davida, a także jego sportowe umiejętności, mogą w dłuższej perspektywie stworzyć markę wartą miliard dolarów - zapowiadał ponad 20 lat termu Fuller. Jak widać jego przepowiednia się spełniła i para rzeczywiście została miliarderami. 

David i Victoria Beckham są nadal młodzi, dlatego ich majątek może się jeszcze znacznie powiększyć przez najbliższe kilka lat. 

W Polsce mówi się, że Anna Lewandowska i Robert są takimi Beckhamami. Myślicie, że i oni zostaną miliarderami? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.