Ranking Wprost. Lista 50-ciu najbardziej wpływowych Polek. Jest Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska

Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska znalazły się na liście 50-ciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce według magazynu Wprost. Na których miejscach się uplasowały? Chodakowska nisko, a Lewandowska w pierwszej piętnastce.
Zobacz wideo

Co roku magazyn Wprost publikuje różne rankingi. Tym razem w najnowszym numerze można przeczytać o 50-ciu najbardziej wpływowych Polkach. Wśród nich gwiazdy znane z internetu, kina, kultury, sztuki, polityki, a także fitnessu. W Polsce Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska według swoich fanek uważane są za prawdziwe guru, dlatego raczej nikogo nie powinna dziwić ich obecność w tym zestawieniu. Zaskakiwać jednak może coś innego. Miejsce Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej. 

Ewa Chodakowska na 48 miejscu w rankingu Wprost 

O miejscach, na których znalazły się najbardziej wpływowe Polki, decydowała redakcja Wprost i tak na 48 pozycji mamy Ewę Chodakowską. Niska lokata może pewnie niektórych zdziwić, bo w końcu trenerka ma rzesze fanów i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce. Warto dodać, że gwiazda to już nie tylko trenerka fitness, ale również bizneswoman. Ewa Chodakowska ma swoją markę z kostiumami kąpielowymi Missionswim, markę ze zdrowym jedzeniem Be Raw, siłownię na warszawskim Wilanowie, wydaje książki, nagrywa płyty treningowe, a także organizuje wyjazdy zwane tygodniem metamorfoz. Tłumy ją kochają, a obrazki z kobietami trenującymi z Chodakowską tylko potwierdzają jej skuteczność. 

Anna Lewandowska na 12 miejscu w rankingu Wprost 

Dużo, dużo wyżej znalazła się Anna Lewandowska, która tak jak Chodakowska zajmuje się branżą fitness. Anna Lewandowska także jest prawdziwą bizneswoman. Liczba jej biznesów stale rośnie i do tej pory żona Lewandowskiego ma: kawiarnie Healthy store by Ann (najnowsze dziecko Lewandowskiej), centrum treningowe Healthy Center by Ann, markę ze zdrową żywnością Foods by Ann, portal dziecięcy baby by Ann. Gwiazda również organizuje obozy w Dojo Stara Wieś, a także nagrywa płyty treningowe i publikuje książki. Ponadto Anna Lewandowska jest prezesem Olimpiad Specjalnych, które po raz pierwszy w tym roku zostały również nagradzane w Plebiscycie na najlepszego sportowca roku. To wszystko pozwoliło jej uplasować się na 12 miejscu w zestawieniu na najbardziej wpływowe Polki.

10 Najbardziej wpływowych kobiet w Polsce

Pierwsza dziesiątka tego rankingu niektórych może zdziwić, ale nie da się ukryć, że każda z tych kobiet ma ogromny wpływ, na to co się dzieje w naszym kraju, ale również za jego granicami. Blisko finałowej trójki, bo na czwartym miejscu znalazła się Joanna Kulig, którą Hollywood pokochał. Z kolei na miejscu dziewiątym jest Martyna Wojciechowska, która swoim programem "Kobieta na krańcu świata" podbiła serca Polek. Oto lista 10 najbardziej wpływowych Polek. 

10. Dominika Kulczyk

9. Martyna Wojciechowska 

8. Beata Szydło 

7. Krystyna Janda 

6. Elżbieta Rafalska 

5. Patrycja Krzymińska

4. Joanna Kulig 

3. Aleksandra Dulkiewicz

2. Agnieszka Holland

1. Anna Zalewska

Pełne zestawienie dostępne w magazynie Wprost. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.