Sport pomógl tej modelce pokonać zaburzenia odżywiania

Mia Kang jest modelką, a jej dni często bywają szalone i pełne pośpiechu. Swój czas dzieli na sesje zdjęciowe, podróże i godziny spędzone na spoconej sali gimnastycznej. Ale tak jest od niedawna...

W jednym z zagranicznych portali fitness Mia powiedziała: 

Myślę, że ludzie patrzą na mnie i są zdezorientowani. Ludzie tak naprawdę nie wiedzą, jak mnie kategoryzować, ponieważ nie jestem całkiem azjatycka. W branży nie jestem wystarczająco duża i niewystarczająco mała, niewystarczająco wysoka, niewystarczająco niska. Często słyszę: "Jesteś zbyt kobieca, aby być wojownikiem, jesteś zbyt męska, aby być modelką". 
 

Kiedy Kang była nastolatką usłyszała od lekarza, że musi schudbać. Miała wówczas zaledwie 13 lat i nie wiedziała, jak wygląda zdrowe odżywianie. Zmagając się z nadwagą, bez żadnej wiedzy i pomocy z zewnątrz zaczęła ograniczać posiłki. Jej presja, by być chudą sprawiła, że 15 lat modelka jadła bardzo nieregularnie i niezdrowo. Była niedożywiona, a jej obsesja doprowadziła ją do anoreksji i bulimii. Choroby te rozwinęły się tak mocno, że dziewczyna zaczęła nadużywać pigułki dietetyczne, środki przeczyszczające i narkotyki. Cały czas czuła się nieakceptowana, czuła że nie jest wystarczająco szczupła, a to sprawiało, że nie potrafiła być szczęśliwa. 

W 2016 r., szukając pomocy i wytchnienia, miejsca, w którym będzie mogła wyzdrowieć uciekła do Tajlandii. Tam wszystko się zaczęło... Mia zakochała się w Muay Thai. Sport sprawił, że jej myśli skupiały się na czymś innym niż odchudzanie. Mogła się zrelaksować, wyładować negatywną energię i oczyścić umysł. Treningi stały się jej terapią.  

Obserwowałam salę treningowa, która była tuż przy moim domu w Tajlandii, przejeżdżałam obok i gapiłem się ... Widziałam małych chłopców trenujących, wydawało mi się to urocze. - mówi.

Pewnego dnia Kang założyła rękawiczki i dołączyła do nich. Był to punkt zwrotny, który z biegiem czasu pozwolił jej połączyć się ze swoim ciałem w taki sposób, jakiego nigdy wcześniej nie znała. Zaczęła traktować ćwiczenia, jak zabawę, a nie na nieprzyjemny obowiązek.

"Myślę, że ludzie patrzą na ćwiczenia, jak na żmudną rzecz, którą muszą zrobić, i traktują ją jak karę za jedzenie.. Naprawdę zachęcam ludzi, aby poszli znaleźć coś, co naprawdę im się podoba, czy są to sporty walki, czy taniec... Jeśli znajdziesz coś, co ci się podoba, to już nie jest nudne." - podkreśla Mia.
 

Trzymanie się jej nowego, zrównoważonego stylu życia

Minęły dwa lata, odkąd Kang trenuje Muay Thai. Treningi Muay Thai odegrały znaczącą rolę w wyleczeniu jej zaburzeń odżywiania. Sport, jak wyjaśnia, zmusza ją do skupienia się na tym, jak się czuje od wewnątrz. Sport nauczył modelkę również, że jedzenie nie jest wrogiem.

Nauczyłam się, że jedzenie nie jest nagrodą. Jedzenie to pożywienie, energia. W pełni zdaję sobie sprawę z całej mojej niepewności i wszystkich moich" wad ", ale akceptuję je i nie pozwalam im mnie powalić na łopatki. To moja decyzja, czy Chcę z nimi walczyć, czy chcę z nimi zawrzeć pokój, równowagę tę można tylko znaleźć, słuchając siebie. 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.