Anna Lewandowska opublikowała jedzeniowy dekalog. Jednak fani zwrócili uwagę głównie na jej włosy. "Piękne, aż mnie zatkało"

Anna Lewandowska opublikowała na swoim Instagramie dekalog dotyczący podstawowych zasad zdrowego żywienia. Fanki nie kryły radości.

Anna Lewandowska to żona Roberta Lewandowskiego

Anna Lewandowska w 2013 roku wzięła ślub z jednym z najbardziej znanych polskich piłkarzy, z Robertem Lewandowskim. Kobieta sama od najmłodszych lat jest blisko związana ze sportem. Kiedyś trenowała karate, teraz jest trenerką i dietetykiem. Prowadzi własnego bloga, na którym doradza, jak zdrowo i aktywnie żyć. Ma również na swoim koncie książki oraz liczne projekty, które realizuje z sukcesem.

 

Anna Lewandowska doradza, jak zdrowo się odżywiać

Anna Lewandowska regularnie doradza na swoim blogu i profilach w mediach społecznościowych, jak zdrowo i aktywnie żyć. Tym razem postanowiła przypomnieć swoim fankom o 10 podstawowych zasadach rozsądnego odżywania w stylu fit, które nazwała dekalogiem.

Dekalog Diet By Ann. Nie byłabym sobą, gdybym od czasu do czasu nie przypominała o podstawowych zasadach - napisała na Instagramie Anna Lewandowska.

1. Jedz regularnie! Codziennie powinnaś spożywać 4-5 posiłków, w odstępach co 3-4 godziny. Nigdy nie zapominaj o śniadaniu, które zjedz do 1-1,5 godziny po wstaniu z łóżka.

2. Nawadniaj się! Codziennie powinnaś pić 1,5-2 litry wody dziennie. Pamiętaj, że podczas ćwiczeń lub w upalny dzień zapotrzebowanie na wodę jest większe.

3. Różnorodność to podstawa. Niech Twoje tygodniowe menu zawiera jak najwięcej zdrowych i różnorodnych produktów, będziesz miała wówczas pewność, że dostarczasz wszystkie składniki, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Codziennie zapewnij odpowiednią podaż białek, węglowodanów złożonych, zdrowych tłuszczy oraz błonnika.

4. Pamiętaj o warzywach i owocach. Powinny zawsze pojawić się na Twoim talerzu i stanowić połowę codziennych posiłków. Spożywaj więcej warzyw niż owoców, w proporcjach 3/4 warzyw i ¼ owoców.

5. Spożywaj pełnowartościowe białko. Wybieraj mięso ze sprawdzonych źródeł.

 

6. Spożywaj węglowodany złożone. Zrezygnuj ze słodyczy i produktów bogatych w cukry (węglowodany proste).

7. Nie bój się tłuszczu! Przede wszystkim wybieraj tłuszcze roślinne bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole roślinne i witaminy. Polecam również tłuszcze zwierzęce jak smalec z gęsi.

8. Dbaj o swoje jelita! Jedz kiszonki i produkty fermentowane. Pamiętaj o przyjmowaniu probiotyków.

9. Skorzystaj z bogactwa ziół. Pozwoli Ci to ograniczyć spożycie soli i konserwantów.

10. Jedz ryby! Tłuste ryby morskie są źródłem kwasów Omega-3. Wybieraj ryby z dużych zbiorników wodnych lub hodowli ekologicznych. Jedz ryby przynajmniej 3 razy w tygodniu.

 

Fanki zachwycone poradami Anny Lewandowskiej

Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanek trenerki. Pod jej postem od razu posypały się pozytywne komentarze zachwyconych internautów. Jednak większość z nich skupiła się przede wszystkim na wyglądzie Anny Lewandowskiej, zasypując ją licznymi komplementami.

Piękne, aż mnie zatkało.
Piękne włosy Aniu!
Ślicznie wyglądasz w prostych włosach.
Ładny kolor włosów.
 

A Wy, korzystacie z rad Anny Lewandowskiej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.