Oldscholowa "bejsbolówka" - sportowa kurtka, którą pokochały gwiazdy

Kurtki bejsbolówki to ostatnio największy hit wśród miłośniczek sportowego stylu. Fason, który przybył do nas prosto z Ameryki, podbija serca gwiazd, które coraz częściej decydują się na ten model.

Historia kurtki bejsbolówki sięga lat 30. i wiąże się z rozwojem sportów drużynowych na uniwersytetach w Ameryce. Kurtka ta zazwyczaj prezentowała barwy uczelni i była przyznawana studentom, którzy wyróżniali się wysokimi wynikami sportowymi. Spersonalizowana bejsbolówka, najczęściej zawierająca nazwisko ucznia, który na nią zasłużył, była powodem do dumy. Współcześnie własny model bejsbolówki posiada prawe każda uczelnia amerykańska. Noszenie kurki z nazwą szkoły pozwala na identyfikacje ze swoim uniwersytetem oraz całą jej społecznością.

Kurtka bejsbolówka stała się ostatnio największym hitem wśród celebrytek. Model ten szczególnie upodobały sobie Anna Lewandowska i Gigi Hadid, które najczęściej łączą ją z casualowymi zestawami w streetowym stylu. Lewandowską mogliśmy zobaczyć w bejsbolówce na meczu Bayernu, gdzie kibicowała swojemu mężowi. Trenerka zdecydowała się na prosty zestaw złożony z klasycznej bejsbolówki z naszywkami, botków na płaskiej podeszwie i bordowych rurek.

Kolaż / Źródło: www.instagram.comannalewandowskahpba / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.instagram.comannalewandowskahpba / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.instagram.comannalewandowskahpba / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.instagram.comannalewandowskahpba / Materiały partnerów

Klasyczny model kurtki bejsbolówki wykonywany był przeważnie z wełny, nie licząc rękawów, które były skórzane. Współcześnie, choć fason bejsbolówki nie różni się zazwyczaj od pierwowzoru, to materiały, z których powstaje są bardzo różne. W sklepach możemy teraz spotkać zarówno modele wełniane, jak i dresowe, jedwabne czy skórzane. Świetnie prezentują się te w intensywnych kolorach, które dodają naszym jesiennym stylizacjom nieco wigoru.

Kolaż / Źródło: www.blankitinerary.com, autor: bra informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.blankitinerary.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.blankitinerary.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.blankitinerary.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów

Najbardziej popularny sposób noszenia kurtki bejsbolówki to łączenie jej z jeansami, trampkami i luźnym T-shirtem. Zestaw wystylizowany na lata 80. świetnie sprawdzi się na co dzień, gdy zależy nam na wygodnym outficie w sportowym stylu. Jesienią możemy też połączyć bejsbolówkę z botkami na obcasie czy ciepłym swetrem, uzyskując w ten sposób modny i stylowy zestaw.

Kolaż / Źródło: www.fashionfinder.asos.com, autor: bra informacji / Materiały partnerówKolaż / Źródło: www.fashionfinder.asos.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.fashionfinder.asos.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów Kolaż / Źródło: www.fashionfinder.asos.com, autor: bra informacji / Materiały partnerów

Zobaczcie inne modele kurtek bejsbolówek!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.