"Slim Fit" - nowy program treningowy Ewy Chodakowskiej, który przetestowałam

"Slim Fit" to już kolejna płyta Ewy Chodakowskiej, którą trenerka wydała w tym roku. Jeżeli do tej pory ćwiczyliście z Ewą to ten program może was zaskoczyć.

Slim fit - na czym polega?

Slim Fit to nowy program Ewy Chodakowskiej, który zdecydowanie różni się od poprzednich płyt DVD. Tym razem trenerka stawia na dokładność i precyzję. Trening Slim Fit trwa 50 minut. Program rozpoczyna się krótką rozgrzewką, potem przechodzimy do części właściwej treningu, a na koniec mamy rozciąganie. To co odróżnia program Slim Fit od innych treningów Ewy Chodakowskiej, to sposób wykonywania ćwiczeń. Podczas treningu wykonujemy ich około 30. Ćwiczymy przez 1 minutę. Pierwsze 30 sekund wykonujemy pełne powtórzenia danego ćwiczenia, a przez resztę czasu ruch pulsacyjny. Trenerka zapewnia, że dzięki temu już po 10 treningach możemy zobaczyć pierwsze efekty. 

'Slim Fit' - nowy program Ewy Chodakowskiej'Slim Fit' - nowy program Ewy Chodakowskiej Myfitness.pl

Slim fit - trening

W odróżnieniu od innych treningów Ewy Chodakowskiej na płycie Slim Fit, nie znajdziesz żadnego ćwiczenia kardio. Dodatkowo trzeba dodać, że cały trening wykonuje się na boso. Ćwiczenia są różne, raz ćwiczymy w leżeniu, raz w podporze, ale oczywiście znajdą się też ćwiczenia w staniu. Tak jak wcześniej wspominałam czas pracy to 1 minuta, która podzielona jest na dwie części 30 sekundowe. Pierwsze 30 sekund wykonujemy pełne ruchy danych ćwiczeń, a kolejne ruch pulsacyjny. Ten drugi ma za zadanie maksymalnie wysmuklić nasze ciało. 

Slim fit - dla kogo jest ten trening?

Jak zapewnia Ewa Chodakowska trening Slim Fit jest dla każdego. Nie ważne czy jesteś osobą początkującą czy intensywnie ćwiczysz. Ćwiczenia są proste i w większości każdy z nas je zna. Osobiście tą płytę mogę polecić osobom, które nie mają zbyt dużo czasu żeby chodzić na siłownię. Dzięki temu, że nie potrzebujesz do treningu nic, poza kawałkiem miejsca w domu i matą możesz ten trening wykonać kiedy tylko zechcesz. Jeżeli jesteś osobą początkującą to z pewnością powinnaś wypróbować program :Slim Fit" Ewy Chodakowskiej. Dzięki niemu pobudzisz swoje mięśnie do pracy i przygotujesz ciało do innych, mocniejszych treningów. 

Slim Fit - cena

Tak jak poprzednie płyty DVD Ewy Chodakowskiej, program "Slim Fit" kosztuje 34,99 zł. Płyta dostępna jest na stronie internetowej Ewy Chodakowskiej. 

Slim Fit - moje odczucia po 5 treningach 

Postanowiłam sprawdzić czy płyta Ewy Chodakowskiej rzeczywiście daje zapowiadane efekty. Zacznę może od tego, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do takiego rodzaju treningu, bo jako zawodniczka judo od zawsze przyzwyczajona byłam do wysiłku interwałowego na zmiennym tętnie. Mimo wszystko podjęłam wyzwanie i codziennie przez 5 dni wykonywałam trening z płyty. Duży plus za rozgrzewkę i rozciąganie, które znajduje się na końcu treningu. Niestety coraz częściej zdarza nam się zapominać o rozciąganiu, które jest niezwykle ważne, a moim zdaniem nawet ważniejsze niż sam trening. Dzięki niemu nie tylko możemy zapobiec kontuzjom, ale również pomóc mięśniom w regeneracji. Po tym treningu trzeba obowiązkowo się rozciągnąć, bo przez prawie 50 minut nasze mięśnie pracują na najwyższych obrotach. Przejdę teraz do samego treningu. Ćwiczenia są proste i jest ich dużo dlatego osoby, które nie lubią ćwiczyć tylko na kilku ćwiczeniach na pewno będą zadowolone. Ja zdecydowanie bardziej preferuję mniejszą ilość ćwiczeń, ale bardziej intensywny trening, dlatego w połowie treningu zaczynałam się nudzić. Nie ukrywam jednak, że ćwiczenia, które pokazuje nam Ewa Chodakowska da się odczuć już po treningu. Po pięciu treningach efekt był taki, że z każdym kolejnym treningiem nie odczuwałam już takich zakwasów jak na samym początku.

Trening trwa 50 minutTrening trwa 50 minut Myfitness.pl

Slim Fit - moje odczucia po 10 treningach

Po prawie dwóch tygodniach treningów mogę powiedzieć, że program "Slim Fit" jest interesujący, męczący, ale mimo wszystko nie dla mnie. Sprawdzi się on u każdego, kto lubi ćwiczyć powoli i czuć każdy mięsień podczas ćwiczeń. Mimo wszystko mogę powiedzieć, że po 10 treningach zauważyłam lekką poprawę w jędrności swojej skóry. Nie mogę się odnieść do tego czy program pozwala schudnąć czy też nie, bo jestem właśnie w okresie przygotowawczym do zawodów i moja waga strasznie skaczę. Jeżeli chcesz tylko ujędrnić swoje ciało to spróbuj programu "Slim Fit" Ewy Chodakowskiej. Ci, którzy już wcześniej trenowali z płytami trenerki również powinni tego programu spróbować, bo jest to zupełnie coś nowego, innego. Osobiście uważam, że warto raz  w tygodniu wpleść taki rodzaj treningu do swojego planu. 

Slim Fit - podsumowanie

Podsumowując program "Slim Fit" Ewy Chodakowskiej, to zupełnie coś innego, nowego i warto go spróbować chociażby raz. Trening nie jest trudny, ale w miarę ciężki. Osoby początkujące z pewnością go poczują, ale osoby które już ćwiczą jakiś czas (tak jak ja), na drugi dzień również mogą mieć zakwasy. Cena płyty to 34,99 zł (tak jak inne płyty Ewy) i wydaje mi się, że nie jest to zbyt wysoka cena jak za ten plan treningowy. Jeżeli nadal zastanawiasz się czy spróbować programu "Slim Fit", to zdecydowanie ci go polecam chociażby dlatego, że jest to zupełnie inny rodzaj wysiłku niż ten do którego Ewa nas przyzwyczaiła. 

Ćwiczymy przez 1 minutęĆwiczymy przez 1 minutę Myfitness.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA