Ania Lewandowska przestała ukrywać brzuch ciążowy! Mówi też o tym, czy trenować mięśnie brzucha w ciąży

Ania Lewandowska nie odpuszcza podczas ciąży. Zapowiada, że to nie jest okres, w którym zaprzestanie swojej działalności - a wręcz przeciwnie. Na swoim blogu pokazała brzuch i napisała o tym, czy trenować jego mięśnie podczas ciąży.
 

Trening podczas ciąży to wciąż temat bardzo nośny i kontrowersyjny. Ania Lewandowska jest zwolenniczką utrzymywania aktywnego trybu życia i dbania o swoje i dziecka zdrowie.

W ostatnim poście na swoim blogu wspomniała o rzeczy istotniej. O tym, czy w ogóle trenować mięśnie brzucha podczas ciąży.

Odpowiedź jest jednoznaczna - NIE!

Trenerka podaje kilka istotnych powodów.

Pierwszy powód, który podała Anna Lewandowska to:

Po pierwsze one i tak podczas ciąży ulegają rozciągnięciu, a po drugie to właśnie ćwiczenia mogą potęgować występowanie rozszczepu mięśni prostych brzucha. Wielu trenerów zaleca trening tylko mięśni skośnych, ale jak wiadomo nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych.
 
embed

Ponadto Lewandowska powiedziała o:

Dodatkowo jak już wspominałam, nie powinno się leżeć, ani wykonywać ćwiczeń od 4 miesiąca ciąży w pozycji na wznak (niektóre kobiety już od samego początku mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Macica oraz płód powiększając się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie płodu. Najbezpieczniejszą pozycją do spania i treningu jest leżenie na boku, a w szczególności na lewym.
Dodatkowo ćwiczenia mięśni brzucha wymagają parcia zwiększającego ciśnienie w klatce piersiowej (śródpiersiowe) oraz w jamie brzusznej (śródbrzuszne) - mogą spowodować przedwczesny poród, a w pierwszych miesiącach ciąży nawet poronienie.

Warto dodać, że do tej pory Anna skutecznie ukrywała brzuch i nie pokazywała go nigdzie - nawet na profilach w mediach społecznościowych. W związku z tym każde opublikowane zdjęcie było dokładnie analizowane.

Tym razem Lewandowska postanowiła opublikować zdjęcie, gdzie bardzo dokładnie widać "pożądany" medialnie brzuch.

WIĘCEJ PRZEPISÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.