Nie uwierzysz, ile pompek zrobił ten mężczyzna! MUSISZ to zobaczyć! WOW!

Pompki nie należą do najprostszych i najłatwiejszych ćwiczeń. A ten 50-latek uwielbia pompki i zrobił ich 2220 w godzinę! Tym sposobem pobił rekord Guinnessa! Brawo!
 

Carlton Williams to atleta, którego stać na naprawdę wiele! Udowodnił to na siłowni w Margaret River w zachodniej Australii, gdzie wykonał najwięcej pompek w ciągu jednej godziny.

Zrobił ich aż 2220!, bijąc tym samym swój własny rekord z zeszłego roku - 1847 powtórzeń (poprawił tym poprzedni rekord o 373 pompki).

.. .

Jak sam wyznał, do tego wydarzenia przygotowywał się trzy lata. Musiał trzymać się specjalnych wytycznych - mieć łokcie zgięte pod kątem 90 stopni, opierać ciężar ciała wyłącznie na powierzchni dłoni (które przez całe 60 minut nie mogły oderwać się od podłoża) oraz palcach stóp. Oczywiście, rekord był ustanawiany w trakcie godziny zegarowej - czyli bez przerwy.

Pamiętajmy, że robienie pompek niesie za sobą wiele korzyści - to ćwiczenie kształtuje mięśnie tułowia, barków i rąk, klatki piersiowej oraz wzmacnia mięśnie brzucha. Pompki są ćwiczeniem ogólnorozwojowym, które pomaga poprawić nam naszą wytrzymałość.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.