SZOK! Ta dziewczyna nie zmywała makijażu przez 800 dni!

Brak akceptacji własnego ciała jest powszechnym zjawiskiem wśród młodych dziewczyn. Czasami przybiera to naprawdę drastyczną formę. Ta młoda Koreanka nie zmywała makijażu przez 800 dni, bo wstydziła się bez niego pokazać!

.. .

Dziewczyna przed każdym pójściem spać nakładała kolejną warstwę makijażu.

20-latka opowiedziała, że gdy zaczęła się malować, tak bardzo spodobał się jej efekt, że nie zamierzała bez niego chodzić! Nawet w domu zawsze miała pełny makijaż i nie miała zamiaru NIKOMU się bez niego pokazać!

.. .

Przerodziło się to w obsesję. Bała się sama spojrzeć w lustro, jeżeli byłaby nieumalowana. Wypełniał ją strach przed zobaczeniem samej siebie bez makijażu, dlatego postanowiła mieć go zawsze na sobie. Dziewczyna w całym mieszkaniu miała powieszone lustra, w których sprawdzała swój wygląd.

Była umalowana 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 52 tygodnie w roku, co miało ogromny wpływ na jej skórę.

.. .

Skutki niezmywania makijażu szybko dały o sobie znać: zatkane pory i trądzik.

Jej bliscy namówili ją na wizytę u dermatologa. Dziewczyna była w szoku! Badanie wykazało, że jej skóra ma aż 40 lat, zaś usunięciem makijażu musieli się zająć specjaliści.

.. .

20-latka musiała się poddać leczeniu skóry. Dzisiaj wykonuje jedynie delikatny makijaż i zawsze go zmywa przed pójściem spać.

Pamiętajcie o demakijażu! Zawsze!

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.