Ewa Chodakowska: Program Sukces spala tłuszcz i rzeźbi ciało [TEST]

Ewa Chodakowska: Sukces to kolejny autorski program trenerki. Połączenie energetycznych ćwiczeń kardio ze wzmacnianiem, to nie lada wyzwanie. Specjalnie dla was postanowiłyśmy sprawdzić swoje możliwości i przetestowaliśmy trening.

Ewa Chodakowska nigdy nie odpuszcza! Ma na swoim koncie już kilka programów treningowych, jak np. Skalpel czy Turbo spalanie. Jej kolejny program Sukces, to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów fitnessu. Postanowiłyśmy sprawdzić, czy faktycznie uda nam się schudnąć z Ewą Chodakowską. Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Na płycie Sukces znajdziemy trzy programy treningowe: HIT Cardio Max, Stop Cellulit i Płaski Brzuch. Każdy z nich trwa 15 minut. Wykonanie wszystkich treningów zajmuje około 50 minut.

Ewa Chodakowska Sukces: ćwiczenia w domu

Trening wykonany w domu, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią zatłoczonych siłowni lub mają zbyt mało czasu, by dojechać na zajęcia fitness. Szczególnie, zapracowane matki będą wiedziały o czym mowa.

ZOBACZ: sposób na brzuch Ewy Chodakowskiej

Wystarczy strój do ćwiczeń, telewizor lub laptop, gdzie będzie można odtworzyć płytę i dużo energii. Jeżeli na zewnątrz jest ładna pogada, nic nie stoi na przeszkodzie, by trenować na świeżym powietrzu.

Ewa Chodakowska trenerką gwiazd

Ewa Chodakowska to prawdziwa guru wśród polskich gwiazd. Razem z trenerką ćwiczą: dziennikarka Agnieszka Szulim, modelka Karolina Malinowska, aktorka Maja Bohosiewicz czy modelka Renata Kaczoruk. Ewa Chodakowska doskonale potrafi zmotywować do ćwiczeń i przestrzegania swojej diety. Nic dziwnego, że gwiazdy uwielbiają z nią trenować. Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska Sukces: rozgrzewka

Program Sukces rozpoczynamy od rozgrzewki. Zaczynamy spokojnym marszem, od razu angażując ramiona do pracy. W tej części mamy dużo kombinacji w podskokach i biegu. Od razu czujemy podniesione tętno i rozgrzewające się mięśnie. Osoby, które mają problemy z kolanami, powinny zdecydowanie zastąpić podskoki szybszym marszem.

Ewa Chodakowska Sukces: trening HIT Cardio Max

Pierwszy program HIT to zdecydowanie trening dla osób, które ćwiczą już od pewnego czasu. W tej części mamy 10 ćwiczeń, przede wszystkim kardio. Duża ilość skoków, podporów i biegu. Pojawiają się też w różnych kombinacjach przysiady oraz wypady. Cały trening powtarzamy 3 razy. Co ważne, pomiędzy ćwiczeniami, które trwają po 30 sekund nie ma przerwy. Może zakręcić się w głowie! Dzięki temu, że ćwiczenia wykonujemy w określonym czasie, jeżeli poczujemy, że jest nam ciężko możemy zwolnić tempo. Choć wykonanie całego treningu HIT zajmuje jedynie 15 minut, to zdecydowanie intensywny czas.

Zobacz wideo

Ewa Chodakowska Sukces: Stop Cellulit

Drugi trening na pośladki i uda, ma na celu wzmocnienie i modelowanie tych części ciała. 15-minutowy trening wykonujemy z użyciem maty. Trening podzielony jest na 5-minutowe segmenty, każdy po 10 ćwiczeń (każde ćwiczenie trwa 30 sekund). Trening wykonujemy na czas nie liczbę powtórzeń. Pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami nie mamy przerw, jest praca ciągła.

SPRAWDŹ: 300 brzuszków - program dla zdeterminowanych

Pierwszy segment drugiej części wykonujemy w leżeniu bokiem na macie. Ćwiczenia powtarzamy na każdą ze stron. Oprócz mocnej pracy nóg i pośladków, angażujemy mięśnie głębokie brzucha, które mają za zadanie utrzymanie właściwej pozycji ciała.  Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Drugi segment drugiej części wykonujemy w klęku podpartym. Ewa Chodakowska doskonale pilnuje techniki, czyli mocnych mięśni brzucha oraz grzbietu. Ćwiczenia wykonujemy najpierw na prawą potem na lewą nogę, nie naprzemiennie.

POZNAJ: karate dla dorosłych

Ostatnią część w leżeniu na plecach, wykonujemy w pozycji mostu (ręce wzdłuż tułowia, biodra i pośladki uniesione, stopy i kolana na szerokość bioder). Robimy ćwiczenia ze wznosem bioder, jak i unoszeniem samych nóg w różnej kombinacji. Jestem zwolenniczką tego rodzaju ćwiczeń, ponieważ wzmacniamy nie tylko uda i pośladki, ale i mięśnie grzbietu oraz brzucha.

Ewa Chodakowska Sukces: Płaski Brzuch

Trzeci trening ma na celu wzmocnić mięśnie brzucha oraz grzbietu. Trening trwa 15 minut i podobnie jak poprzednia część, podzielony jest na 5-minutowe segmenty. Każdy z nich zawiera 5 ćwiczeń po 30 sekund każde. Całą serię ćwiczeń wykonujemy dwa razy. Pierwszą część wykonujemy w leżeniu na plecach. Ewa Chodakowska przedstawiła standardowe ćwiczenia. Ostatnie ćwiczenie pierwszego segmentu wykonujemy w leżeniu na brzuchu. Niestety bardzo często zapominamy, że piękny brzuch to również mocny grzbiet. Niewielu instruktorów podczas treningu brzucha wykonuje ćwiczenia na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych. To niestety poważny błąd. Zdecydowany plus dla Ewy Chodakowskiej, że zwróciła na to uwagę i wprowadziła te ćwiczenia do programu Sukces.

ZOBACZ:ćwiczenia na zgrabną talię

Drugi segment treningu rozpoczynamy ćwiczeniami w podporze. To moje ulubione ćwiczenia na mięśnie brzucha! Podczas ich wykonywania mamy pewność, że mięśnie brzucha są maksymalnie napięte, więc nasza praca jest w pełni efektywna.

Ostatnią część treningu wykonujemy w leżeniu na plecach. Część ćwiczeń powtarza się z pierwszego segmentu. Wykonujemy też różne kombinacje ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha. Choć dla nas kobiet nie są one tak istotne, jak dolne mięśnie brzucha, nie możemy zapominać o ich wzmocnieniu. Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Ewa Chodakowska Sukces: stretching

Na zakończenie programu treningowego wykonujemy stretching. Rozciąganie rozpoczynamy w leżeniu na plecach. Spokojnie wyciągamy mięśnie szyi, pleców, nóg i pośladków. Jedynym minusem jest niestety długość rozciągania. Trwa zaledwie 5 minut, a to niestety zbyt krótki czas na wydłużenie mięśni po tak intensywnym treningu. Pamiętaj, by rozciągać się minimum 15-20 minut. Jeżeli masz więcej czasu wykonaj pełną godzinę treningową stretchingu.

Ewa Chodakowska Sukces: podsumowanie

Zdecydowanie polecamy trening Ewy Chodakowskiej Sukces. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem czy trenujesz już regularnie, poczujesz jak doskonale pracuje twoje ciało. Program jest przygotowany tak, byś mogła wykonać go w całości lub tylko poszczególne jego części, więc nie musisz się obawiać o swoją obecną kondycję.

SPRAWDŹ: trening obwodowy kształtuje całą sylwetkę

Jedynym minusem programu Sukces jest zbyt krótki stretching. Zdecydowanie polecam go wydłużyć, by zachować elastyczność mięśni po ćwiczeniach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.