Jillian Michaels. Najbardziej znana trenerka Ameryki

Jillian Michaels to jedna z najbardziej znanych trenerek w Ameryce. Jej programy wywołały rewolucję w fitnessie. Ona wie, jak skutecznie pozbywać się kilogramów i jak ćwiczyć, by osiągnąć ciało marzeń! Jej słynne powiedzenie brzmi: "Dopóki nie zemdlejesz, zwymiotujesz albo umrzesz, kontynuuj".

Jillian Michaels - trudne początki

Rodzice Jillian rozwiedli się, gdy ona miała 12 lat. Rozpad rodziny sprawił, że trenerka przybrała bardzo szybko na wadze, co było powodem wielu nieprzyjemności ze strony rówieśników. Michaels przejęła kontrolę nad swoją wagą i życiem, kiedy w wieku 14 lat jej matka zapisała ją na zajęcia ze sztuk walki (m.in. Muay Thai). "To nauczyło mnie, że jeśli ja nie szanuję siebie, nikt inny nie będzie mnie szanował" - mówi Jillian i dodaje: "To pomogło mi na nowo zdefiniować siebie". Trenerka dzięki zdeterminowaniu i ciężkiej pracy osiągnęła sukces. Do tej pory w swojej ćwiczenia wplata elementy sztuk walki.

Jillian MichaelsJillian Michaels Kolaż kobieta.gazeta.pl kobieta.gazeta.pl

Jillian Michaels - "The Biggest Loser"

Jillian od 20 lat pracuje jako trener personalny oraz jako trener w programach reality show. Najbardziej znana jest z programu "The Biggest Loser", który zdobył wielką popularność w USA. Uczestnicy są podzieleni na 3 zespoły. Ich zadanie polega na tym, że mieli w określonym przedziale czasowym stracić jak najwięcej kilogramów poprzez intensywne ćwiczenia i racjonalne odżywianie.

Dieta "The Biggest Loser" opiera się na piramidzie 4-3-2-1 (4 porcje warzyw i owoców, 3 porcje białka, 2 porcje pełnoziarnistych produktów, 1 porcja "extra"). Ta dieta zakłada jedzenie małych porcji posiłków, ale często. Jillian jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o uczestników programu, w programie zdobyła reputację twardego trenera, który nie waha się wykorzystywać strachu użytkowników jako taktyki i motywacji do chudnięcia.

Jillian Michaels - pomaga ludziom skutecznie schudnąć

W 2010 roku Michales rozpoczęła pracę nad drugim programem reality show - "Losing It With Jillian". W każdym odcinku Jillian mieszka przez tydzień z rodziną uczestników, ucząc ich, jak zmienić negatywne nawyki żywieniowe.

Trenerka podkreśla, że uwielbia patrzeć, jaka zmiana zachodzi u jej podopiecznych. Nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzy, ale także o podejście do życia. Fakt, że ludzie zmieniają swoje życie na lepsze, a ich nastawienie do życia staje się pozytywne jest dla niej największą nagrodą i sprawia jej ogromną radość.

Jillian Michaels

Jillian Michaels - trening

Trenerka wydała ponad 15 płyt treningowych. Jej program "Body Revolution" to trening dla początkujących, trwa 90 dni i składa się z trzech faz, w których głównie wykorzystujemy ciężar naszego ciała. "30 Day Shared" składa się z 3 poziomów. Każdy z poziomów ma zająć 10 dni. W tym programie ćwiczymy codziennie przez około 30 minut (w tym jest już rozgrzewka i rozciąganie po treningu). Jest to trening obwodowy, czyli 3 minuty treningu siłowego (np. pompki, ćwiczenia ramion), 2 minuty cardio (np. bieg w miejscu, pajacyki, boksowanie powietrza), 1 minuta brzuszków, podczas jednego treningu wykonujemy 3 obwody. Po skończeniu 30 dni można kontynuować poziom 3. Trening wykonujemy z pomocą hantli.

Ulubione ćwiczenia Jillian to przysiady, plank oraz ćwiczenia wykonywane z hantlami. Michaels zaleca ćwiczenia wielostawowe, czyli takie, podczas których ćwiczymy wiele partii mięśni jednocześnie. Jillian twierdzi, że wtedy, podczas treningu siłowego, jednocześnie robimy trening kardio. A to oszczędza nasz czas i pozwala szybciej osiągnąć efekty.

Jillian Michaels - nie tylko trenerka

Oprócz płyt Jillian wydała również dwie książki. "Opanuj swój metabolizm", w której tłumaczy jak głodówki, restrykcyjne diety, eliminowanie tłuszczy czy węglowodanów wpływają na metabolizm i na wygląd sylwetki. "Bez ograniczeń" gdzie skupia się w nich głównie na wyjaśnianiu i motywowaniu do pracy nad swoim ciałem.

Jillian ma też popularna aplikację na iPhone "Slim - Down Solution", która pomaga uzyskać i utrzymać formę. W aplikacji tej znajdziemy nie tylko porady, jak schudnąć, ale także ćwiczenia, przepisy kulinarne czy licznik kalorii.

Jillian Michaels - Dieta 80/20

Jillian zaleca dietę 80/20. 80 procent to jedzenie zdrowe i niskokaloryczne, a 20 procent to to, do czego masz słabość.

Proponuje spożywanie 4 posiłków dziennie, w tym ostatniego najpóźniej o godzinie 21, który powinien być pozbawiony węglowodanów. Dieta powinna opierać się na jedzeniu pokarmów nieprzetworzonych i organicznych.

I jeszcze jedno - zadbaj o odpowiednią ilość snu. Niedosypianie zaburza funkcjonowanie hormonów, kontrolujących nasz apetyt.

Jillian Michaels

Jillian Michaels - propozycja dziennego menu

Śniadanie : Jillian zaczyna swój dzień od spożycia sporej ilości węglowodanów, aby dostarczyć organizmowi dużo energii. Jej ulubione śniadanie to Ezekiel English Muffins, czyli muffiny zrobione według przepisu na chleb Ezekiela. Taki chleb dostarcza dużo białka i łatwo go przygotować w domu (sprawdź przepis na chleb Ezekiela). Jillian je muffiny z masłem migdałowym. Takie śniadanie to prawie 500 kalorii.

Lunch: składa się z warzyw i ryb. Najczęściej jest to carpaccio z łososia, warzywa lub sałatka (ale bez sera).

Przekąska : pałeczki marchwiowe, pomarańczowe, migdały lub orzechy brazylijskie.

Kolacja : Jillian unika węglowodanów na noc. Zazwyczaj jest to kawałek ryby.

Deser: ciemna czekolada

Jillian Michaels - porady od guru fitnessu

- W restauracji zamawiaj bez patrzenia w menu. Każda restauracja powinna mieć podstawowe składniki, jak warzywa, chude mięso i zdrowe węglowodany. Jeśli zaczniesz patrzeć w menu, zaczniesz mieć na wszystko ochotę, a wtedy zamówisz (i zjesz) więcej niż powinnaś.

- Jeśli nie masz czasu na robienie posiłków w domu, zlokalizuj w okolicy twojej pracy miejsca, które serwują zdrowe posiłki. Wybierz kilka z nich i zobacz, co z menu możesz zamówić, np. z włoskiej restauracji sałatę z chudym serem, a nie pizzę. Dzięki takim bezpiecznym opcjom, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz jeść kaloryczne lunche.

- Jedz codziennie cytrusy. Zawarta w nich witamina C blokuje wydzielanie kortyzolu, hormonu, który mówi twojemu organizmowi "magazynuj tłuszcz!". Grapefruity to świetna przekąska.

- Kiedy tylko możesz stój. To brzmi dość dziwnie, ale osoby, które częściej stoją niż siedzą spalają więcej kalorii. Możesz stać np. pracując na komputerze. "Ja postawiłam swój na wysokim blacie w kuchni" - mówi trenerka.

Zobacz: Dieta Jillian Michaels - 80/20 i 4×4

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.