Anna Lewandowska: Karate Cardio Military. Trening dla wymagających [TEST]

Anna Lewandowska: Karate Cardio Military to drugi autorskim program trenerki. Połączenie elementów karate z fitnessem, to prawdziwa energetyczna bomba. Specjalnie dla was postanowiliśmy przetestować ten trening.

Anna Lewandowska po sukcesie pierwszej płyty Karate Cardio postanowiła iść za ciosem. Jej druga płyta  Karate Cardio Military to wyzwanie dla bardzo wymagających osób. Podjęliśmy wyzwanie rzucone przez Annę Lewandowską i sprawdziliśmy swoje możliwości.   Anna LewandowskaAnna Lewandowska Anna Lewandowska podczas nagrania płyty Karate Cardio Military Anna Lewandowska i healthy team podczas nagrania płyty Karate Cardio Military

Na płycie Karate Cardio Military znajdziemy pełny program ćwiczeniowy: rozgrzewkę, trening główny (cztery bloki ćwiczeń, na każdą partię ciała) oraz stretching. Wykonanie całego treningu zajmuje 50 minut. Dodatkowo znajdziemy kilka bonusów, ale o nich nieco później.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military popularne wśród gwiazd cleo, gortatcleo, gortat Cleo, Marcin Gortat Cleo, Marcin Gortat

Okazuje się, że Karate Cardio Military Anny Lewandowskiej jest bardzo popularne wśród polskich gwiazd. Razem z trenerką ćwiczą nie tylko artyści jak piosenkarka Cleo (Joanna Klepko), ale i znani sportowcy m.in. Marcin Gortat. Nic dziwnego! Trening Ani to połączenie mocnego cardio, wzmacniania mięśni i sztuk walki, czyli wszystko to, co pozwala uzyskać świetną formę.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: czy warto ćwiczyć w domu?

Plusem treningu, który wykonujemy w domu jest prywatna przestrzeń, nieograniczony czas oraz brak konieczności dojazdu do klubu fitness. Oczywiście ma to również swoje minusy. Nie ma z nami trenera, który dokładnie wytłumaczy oraz przypilnuje techniki naszych ćwiczeń . Zdarza się, że brakuje nam również motywacji do tego przy zacząć ćwiczyć w domu. Bardzo często odkładamy wykonanie treningu na później. W efekcie to później, nie następuje nigdy.

ZOBACZ: mięśnie możesz wyrzeźbić w domu

Jak się przygotować do ćwiczeń w domu?

Przygotowując się do ćwiczeń w domu nie zapominamy, że wykonujemy normalny trening . Należy założyć odpowiedni strój oraz buty sportowe. Warto naszykować sobie wodę, ręcznik oraz matę, tak by było nam wygodnie wykonywać ćwiczenia w parterze. Co ważne, postaraj się aby nikt ci nie przeszkadzał w treningu. Jeżeli to możliwe zamknij drzwi do pokoju i nie pozwól, by ktoś otworzył je, nim skończysz trening. Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Specjalnie dla was postanowiłam przez 2 tygodnie przetestować program treningowy Anny Lewandowskiej Karate Cardio Military. Przyznam, że na co dzień prowadzę zajęcie i trenuję wyłącznie w klubie fitness, więc była to dla mnie ciekawa odmiana. Oczywiście przygotowałam się, jak do codziennego treningu, dbając również o odpowiednią przestrzeń.

Zobacz wideo

Anna Lewandowska Karate Cardio Military - nasza ocena

Karate Cardio Military rozpoczyna się od rozgrzewki. Zaczynamy od marszu i stopniowo przechodzimy do biegu. Już w tej części pojawiają się elementy sztuk walki. W ramach rozgrzewki Ania przygotowała tabatę, gdzie wykonujemy pracę przez 20 sekund i 10 sekund odpoczywamy. To bardzo intensywna rozgrzewka. Poczułam przyspieszony oddech i rozgrzewające się mięśnie. Jestem zwolenniczką intensywnych treningów, więc jak najbardziej przypadła mi do gustu.

SPRAWDŹ: jak ćwiczyć biceps w domu

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 1

Po rozgrzewce rozpoczyna się pierwszy blok. Składa się z dwóch serii z hantlami i bez. Przed rozpoczęciem ćwiczeń Ania dokładnie pokazuje, jak będą wyglądać poszczególne z nich oraz przedstawia ich technikę. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kontuzji. Należy pamiętać, że właściwa technika to podstawa każdego treningu. Przedstawione ćwiczenia wykonujemy przez minutę. Następnie mamy krótki relaks.

Do serii drugiej bloku pierwszego używamy hantli. Podobnie jak w poprzedniej serii mamy ćwiczenia z elementami karate oraz ćwiczenia na brzuch. Dzięki użyciu hantli dodatkowo zwiększamy pracę mięśni ramion , klatki piersiowej i pleców. Jeżeli nie czujemy się na siłach, możemy odłożyć ciężarki i wykonywać ćwiczenia bez dodatkowego obciążenia. Ja zdecydowanie pozostałam przy treningu z hantlami. Marlena Ciborowska test myfitness.plMarlena Ciborowska test myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Przed kolejnym blokiem mamy minutę przerwy. Dzięki temu uspokajamy oddech oraz pracę serca. Co ważne, cały czas jesteśmy w ruchu, więc nie tracimy temperatury rozgrzanego ciała.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 2

Blok drugi również zawiera dwie serie. W pierwszej mamy bardzo ciekawe kombinacje w podporze. To doskonałe ćwiczenie na pracę mięśni głębokich całego ciała. Pojawia się również pompka w dwóch wersjach: na pracę ramion i tricepsa . Jestem ogromną zwolenniczką pompek, więc wykonałam je z ogromną przyjemnością. Drugą serię bloku wykonujemy z użyciem hantli. Niektóre spośród ćwiczeń powtarzają się z serii pierwszej z tą różnicą, że dokładamy hantle.

ZOBACZ: jak podciągać się na drążku

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 3

W bloku trzecim pojawia się jedno z popularniejszych obecnie ćwiczeń , czyli burpees. Co ważne, Anna Lewandowska przedstawia je w wersji dla początkujących. Dzięki temu mamy pewność, że nie nabawimy się kontuzji kolan. Mamy również ćwiczenie z wykorzystaniem pozycji psa z głową do dołu. Nie tylko wzmocni ona ciało, ale i wysmukli mięśnie. W serii drugiej, tak jak w poprzednich blokach dokładamy hantle. Zdecydowanie przeważają ćwiczenia w podporze. Ja również jestem ich ogromną miłośniczką, ponieważ doskonale wiem, jak świetnie modelują sylwetkę i wzmacniają mięśnie.

Zobacz wideo

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: Blok 4

Pierwsza seria bloku czwartego rozpoczyna się od ćwiczenia z wykorzystaniem ciosów i wykopów. Początkowo wydaje się to dosyć trudne, gdyż stanowi połączenie kilku dynamicznych ruchów. Pojawia się również ćwiczenie równoważne, dzięki któremu doskonale pracuje gorset mięśniowy i uczymy się trzymania prostej sylwetki ciała. test myfitness.pltest myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

W tej serii zdecydowanie podobało mi się ćwiczenie na brzuch. Dobre połączenie wyprostów nóg z podporem na przedramionach, pobudza dolne mięśnie brzucha do pracy. Drugą serię, tak jak w poprzednich blokach również wykonujemy z użyciem hantli. Mamy ćwiczenia zarówno kardio, jak i trening mięśni brzucha . Pojawia się jedno z moich ulubionych ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej, ramion i pleców. Bardzo często zapominamy właśnie o wzmocnieniu mięśni pleców, a to doskonały trening nie tylko dla pięknego wyglądu, ale i zdrowego kręgosłupa.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: stretching

Po zakończeniu wszystkich bloków zaczynamy stretching . Rozpoczynamy od ramion i stopniowo przechodzimy do dolnych części ciała. Podczas rozciągania mamy również elementy karate. Dziewczyny, polecam nieco wydłużyć stretching, tak by zachować większą elastyczność mięśni.

SPRAWDŹ: jakie życie, taka dieta

Każdy z bloków został tak skonstruowany, że można go wykonywać samodzielnie. Szczególnie jeżeli jesteś początkująca, wykonanie wszystkich bloków może być zbyt trudne.

Anna Lewandowska Karate Cardio Military: bonusy

Na płycie pojawiają się dodatkowe bonusy. Jednym z nich jest tabata, która składa się z czterech ćwiczeń. Pracujemy przez 30 sekund i 10 sekund odpoczywamy. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy z piłką lekarską o ciężarze 2 kilogramów. Wykonując tabatę po rozgrzewce, możemy traktować ją jako pojedynczy trening, z uwagi na jej intensywność.

Kolejnym dodatkiem na płycie jest tabata z piłką lekarską wykonana w parze. To super pomysł na wspólny trening z przyjaciółką bądź chłopakiem. Tu również wykonujemy pracę przez 30 sekund i odpoczywamy 10 sekund. Ania przedstawia 7 propozycji ćwiczeń. Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Anna Lewandowska uczy gotować

Ostatnią część płyty stanowi krótka lekcja gotowania razem z Anną Lewandowską. Przedstawia szybki przepis na dietetyczne drugie śniadanie przed lub po treningu. Tym razem jest to słodka jaglanka, którą możemy wszędzie ze sobą zabrać. Podobnie jak Ania jestem ogromną fanką kaszy jaglanej.

Kolejny przepis to koktajl po treningu. Ma za zadanie uzupełnić niezbędne mikroelementy, zasoby energetyczne oraz zregenerować mięśnie po wysiłku. Składa się z kilku zdrowych produktów, a jego przygotowanie nie zajmuje więcej niż 5 minut.

POZNAJ: 4 przepisy na obiad z kaszą jaglaną

Anna Lewandowska Karate Cardio Military - podsumowanie

Zdecydowanie rekomenduję autorski program ćwiczeń Anny Lewandowskiej Karate Cardio Military. Możesz ćwiczyć nie wychodząc z domu, więc już nie będziesz mieć żadnych wymówek! W zależności od stopnia zaawansowania, możesz wykonać cały trening Karate Cardio Military lub tylko poszczególne bloki. Przy regularnym treningu już po 2 tygodniach zauważysz zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała. Jeżeli będziesz przestrzegać również diety, poczujesz zdecydowane wysmuklenie sylwetki.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska Anna Lewandowska

Anna Lewandowska

Dostrzegam jedynie dwa minusy programu Karate Cardio Military. Jednym z nich jest mała różnorodność treningu. Powtarzają się sekwencję ćwiczeń, więc przy regularnych treningach , możesz zacząć się znudzić. Kolejnym minusem jest muzyka. Według mnie, jest za mało dynamiczna.

Cena Karate Cardio Military: 30 zł

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.