Masz problem z zasypianiem? Zacznij ćwiczyć w ten sposób i po problemie

Problem z zasypianiem dotyczy naprawdę wielu osób. Choć mogłoby się wydawać, że po intensywnym treningu będzie nam łatwiej zasnąć, niestety nie zawsze tak się dzieje. Jakie aktywności fizyczne wybierać i jak ćwiczyć, żeby pozbyć się tego problemu?

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Istnieje takie przekonanie, że po intensywnym treningu zasypiamy jak dziecko. Z pewnością część z was tak ma, ale niekiedy po takim wysiłku możemy mieć wręcz problem z zaśnięciem. To wina towarzyszącej nam adrenaliny, która chcąc nie chcąc, podczas ćwiczeń nam towarzyszy. Jest kilka sposobów, by pomóc sobie w kwestii zasypiania.

Zobacz wideo

Wybieraj aktywności fizyczne na świeżym powietrzu

To mit, że trenować na dworze można tylko w okresie wiosenno-letnim. Prawda jest taka, że uprawiać sport możemy na świeżym powietrzu przez cały rok i nasza odporność nam za to podziękuje. Świeże powietrze działa na nas uspokajająco, ale przede wszystkim dotlenia nasz mózg, który właśnie potrzebuje spokoju, wchodząc w fazę snu. Jakie sporty uprawiać na świeży powietrzu? Jedną z najbardziej popularnych dyscyplin jest oczywiści bieganie, co zresztą widać gołym okiem w parkach i lasach. Tuż za nim możemy uplasować jazdę na rowerze, która doskonale kształtuję naszą sylwetkę, a przy tym może być świetnym pomysłem na przemieszczanie się po mieście. Ostatnio można też zauważyć sporo osób jeżdżących na hulajnogach, oczywiście jazda na elektrycznej hulajnodze, poza tym, że dotleni nasz mózg, raczej nie ma więcej korzyści, ale jazda już na takiej zwykłej hulajnodze, gdzie trzeba samodzielnie się odpychać, może być świetnym treningiem. Warto też z piwnicy odkopać rolki, które tak jak wcześniej wymienione aktywności są świetnym pomysłem na trening na świeżym powietrzu. 

Nie trenuj tuż przed snem

Wykonanie ulubionych ćwiczeń tuż przed snem nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej ostatnią aktywność fizyczną wykonać na dwie godziny przed pójściem spać. W tym czasie nasz organizm ma szanse się wyciszyć i przygotować do fazy snu. Nie od dziś wiadomo, że regeneracja jest równie ważna jak sam trening, dlatego nie wolno zapominać o odpoczynku. Kładąc się spać, wyłącz światło, nie korzystaj już z telefonu i pozwól swojemu organizmowi się wyciszyć. 

Jak trenować w domu?

Każdy z nas ma swoje ulubione treningi czy ćwiczenia, ale okazuje się, że jedną z najlepszych aktywności fizycznych, która ma dobry wpływ na zasypianie, jest jazda na rowerze. Wcześniej wspominaliśmy o tym, że warto to robić na dworze, ale nie zapominajmy, że są jeszcze rowerki stacjonarne, które również sprawdzą się tutaj doskonale. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.