Jak szybko schudnąć po świętach? Jest kilka sprawdzonych trików, które pomogą wrócić do wymarzonej wagi po wigilijnej uczcie

Jak schudnąć po świętach przed sylwestrem? Wiele osób zadaje sobie to pytanie jeszcze przed samą wigilią. Znamy kilka porad, które pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów i pozwolą odzyskać upragnioną figurę. Gotowi?

Odchudzanie po świętach może być nieco męczące. Zazwyczaj nie wiemy, jak do niego podejść i jakie wykonać pierwsze kroki. Podpowiadamy, jak zacząć odchudzanie po świętach, by przyniosło efekty jeszcze przed sylwestrem. 

Jak szybko schudnąć po świętach?

Odchudzanie po świętach nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj jesteśmy wtedy ociężali i ćwiczenia to ostatnia rzecz, jaka przychodzi nam do głowy. Jak więc zacząć? 

Najważniejsze, by ograniczyć przyjmowanie węglowodanów i cukrów. Cukierki, ciastka, ciasta przestają istnieć, bo przecież najedliśmy się ich wystarczająco w czasie świąt. Możemy także ograniczyć spożywanie cukru. Herbata i kawa wcale nie muszą go zawierać. 

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, warto przyjąć zupełnie nowy system jedzenia. Posiłki należy spożywać często, najlepiej w odstępach 3-4 godzinnych, ale w małych ilościach. Warto postawić na produkty niskokaloryczne. Białko jest bardzo wskazane - jemy więc jaja, białe mięso, ryby. Porcje powinny być takich wielkości, by zaspokoić jedynie 70 proc. głodu. 

Niezwykle ważne w czasie odchudzania się po świętach jest picie odpowiedniej ilości wody. Oczyści to organizm z toksyn. Zalecana ilość wody to około 2 litry dziennie.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie po świętach?

Przede wszystkim dieta bogata w warzywa, owoce i błonnik przyśpieszy utratę zbędnych kilogramów. Dodatkowo, warto zadbać o odpowiednią porcję ruchu. Na początek dobre będą drobne aktywności fizyczne, typu częste spacery, pływanie, jazda na łyżwach. Wszystko to spala kalorie i pozwala dbać o sylwetkę. 

Wskazane będzie także intensywniejsze dbanie o kondycję. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju aktywności. Wraz z poprawą formy, można spróbować częstszego biegania oraz ćwiczeń na siłowni. Wszystko to sprawi, że organizm nabierze ochoty na więcej wysiłku, a on przełoży się na spalanie nadprogramowych kilogramów. 

Wystarczy odrobina motywacji, by rozpocząć odchudzanie od najdrobniejszych kroków. Przełożą się one na kolejne sukcesy i zgubienie kolejnych kilogramów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.