Obwisłe ramiona - jak z nimi walczyć? Ćwiczeniami, zabiegami, a może kremami?

Obwisłe ramiona to zmora wielu osób. Nawet bardzo szczupłych. Motylki, falbanki, firanki lub pelikany - mają wiele nazw, ale problem zawsze jest ten sam. Brak jędrności i utrata elastyczności skóry. Jak poradzić sobie z tym problemem? Jaka broń będzie najskuteczniejsza w walce z obwisłymi ramionami?

Obwisłe ramiona – jak z nimi walczyć?

Z problemem obwisłych ramion borykają się głównie kobiety. Nieatrakcyjny wygląd skóry na ramionach nie jest jednak wyłącznie zmorą pań walczących z otyłością czy tych, które nigdy nie ćwiczą. Obwisłe ramiona to powszechny kłopot także kobiet w młodym wieku, o różnej budowie ciała, także tych, które dużą wagę przykładają do zdrowego stylu życia i regularnie ćwiczą. Skąd więc biorą się obwisłe ramiona?

Najczęściej pojawiają się wraz ze znaczącym spadkiem wagi lub po ciąży. Ale nie tylko! Często problem obwisłych ramion pojawia się wraz z wiekiem. Ramiona to jedno z tych miejsc, gdzie spadek jędrności i utrata elastyczności skóry są widoczne bardzo szybko. Starzejemy się i pojawiają się nieatrakcyjne „motylki”. Jest na szczęście wiele sposobów na przywrócenie jędrności obwisłym ramionom. W dbaniu o skórę ramion pomocne będą oczywiście kremy silnie nawilżające i ujędrniające. Odpowiednio dobrany kosmetyk sprawi, że skóra będzie rozświetlona i odżywiona. Ważniejsza jednak od kremów na obwisłe ramiona jest gimnastyka. To ćwiczenia pomogą nam najbardziej.

Obwisłe ramiona – zabiegi

Czasami jednak zmiany są zbyt duże, aby rozwiązaniem były wyłącznie ćwiczenia. Na obwisłe ramiona jest jednak wiele zabiegów. To naprawdę skrajne rozwiązanie, pomocne, gdy zmiany są zaawansowane na tyle, że sprawdzone treningi nic nie dają. W takim wypadku warto pomyśleć o brachioplastyce. To zabieg na obwisłe ramiona, gdy jest połączony z odsysaniem tłuszczu. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym.
Podczas zabiegu na obwisłe ramiona wykonuje się nacięcie wzdłuż ramion do pachy. Jego celem jest usunięcia nadmiaru skóry. Szwy po zabiegu usuwa się po około dwóch tygodniach. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie rany. Lekarz zakłada elastyczny bandaż, który należy nosić przez kilka tygodni po zabiegu na obwisłe ramiona.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona

W większości przypadków jednak wystarczą ćwiczenia na obwisłe ramiona. Taki trening można wykonać w domu, można na siłowni czy w fitness klubie. Kluczowa jest tu regularność. Tylko systematyczne ćwiczenia na obwisłe ramiona sprawią, że osiągniemy wymarzony efekt i pozbędziemy się ich raz na zawsze.
Ćwiczenia na obwisłe ramiona wzmocnią mięśnie i pomogą pozbyć się obwisłej skóry z ramion. Warto postawić przede wszystkim na ćwiczenia na tricepsy, czyli mięśnie tylnej części ramion, które najszybciej tracą jędrność. Pamiętaj, aby trening zawsze połączyć z odpowiednio zbilansowaną dietą i zdrowymi nawykami. Do tego odpowiednie nawilżenie kremami na obwisłe ramiona i efekt murowany.
Poniżej zebraliśmy kilka najpopularniejszych ćwiczeń na obwisłe ramiona.


Ćwiczenia na obwisłe ramiona bez hantli – deska. Połóż się na brzuchu. Ręce wyciągnij i oprzyj na podłodzie. Mają być zgięte w łokciach w taki sposób, aby tworzył kąt prosty. Barki powinny znajdować się tuż nad łokciami. Oprzyj się na palcach stóp i unieś ciało do góry. Głowa ma być przedłużeniem tułowia. Wytrzymaj w tej pozycji jak najdłużej. Powtórz ćwiczenie pięć razy.
Ćwiczenia na obwisłe ramiona bez hantli – pompka na kolanach. Połóż się płasko na brzuchu na macie. Wyprostu ręce i ugnij kolana. Wejdź do pozycji do pompki. Powoli opuszczaj ciało. Ruch wywołaj uginając ręce w łokciach. Następnie prostuj ręce. Zrób 10-15 powtórzeń. Wykonaj trzy serie. 


Ćwiczenia na obwisłe ramiona bez hantli – dotykanie barków po podporze. Połóż się na macie na brzuchu. Następnie oprzyj całe ciało na rękach i nogach. W kolejnym kroku unieś ciało do góry. Cały czas trzymaj proste plecy. Na zmianę dotykaj raz jednego, raz drugiego barku. Liczy się technika, nie czas. Wykonaj 10 powolnych powtórzeń na każdą ze stron. Zrób trzy serie.

Więcej o: