Jędrna skóra, czyli jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami?

Jędrna skóra to marzenie większości z nas. Obsesyjnie myślą o niej nastolatki, za wszelką cenę starają się przywrócić dawną elastyczną skórze młode mamy. Walka o jędrną skórę towarzyszy nam przez całe życie. Jak właściwie zadbać o gładkie ciało? Czy niedoskonałości można pozbyć się domowymi sposobami?

W walce o jędrną skórę

W dobie samoakceptacji coraz częściej przekonujemy same siebie, że jędrna skóra to nie jest wierzchołek naszych oczekiwań i potrzeb. I tak naprawdę jest. Nie widzimy wałeczków tłuszczu, cellulitu na udach za każdym razem, gdy tylko spojrzymy w lustro. Jednak jakaś część z nas wciąż marzy o tym, aby pozbyć się niedoskonałości i zawalczyć o piękną skórę. To możliwe. Możemy być dumnymi, pewnymi siebie kobietami i cieszyć się przy okazji jędrną skórą. To w niczym nam nie umniejsza. Dbanie o wygląd o ważna, choć oczywiście nie najważniejsza, część naszego życia i wcale nie musimy tego ukrywać.

A w walce o jędrną skórę nie trudno się poddać. To starcie wymaga naprawdę determinacji systematyczności w rytuałach pielęgnacyjnych. Zacznijmy jednak od podstaw. Kiedy nasza skóra traci jędrność? Zazwyczaj dzieje się tak w przełomowych momentach. Skóra przestaje być jędrna po porodzie, po okresie karmienia piersią, a także po wzmożonym odchudzaniu lub przebytych chorobach, których naturalnym skutkiem była znaczna utrata wagi.

Bardzo często pojawia się znienawidzony cellulit, którego, na marginesie, nie można mylić z cellulitisem. Ten drugi typ choroby to zapalenie skóry wywołane przez bakterie z grupy Streptococcus lub Staphylococcarus. „Swoiski” cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa. Objawia się ona nierówną skórą. Lekkie wybrzuszenia i dołki przy złapaniu skóry z dwóch stron, znacie to, prawda? Cellulit powstaje, gdy tłuszcz naciska tkankę łączną. Zbija ją i w ten sposób widzimy nierówność na ciele. Odpowiedzialny za to jest tryb życia, geny, dieta, antykoncepcja hormonalna, brak aktywności fizycznej i wiele, wiele innych czynników.

Jak się pozbyć cellulitu i mieć jędrną skórę nawet po odchudzaniu?

Istnieje wiele sposobów walki z cellulitem. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Wszystko zależy od tego, w jakim stadium zaawansowania jest cellulit oraz od naszych genów. Niektóre kobiety mają niestety większa predyspozycje do pomarańczowej skórki.
W walce o jędrną skórę nawet po odchudzaniu niektórzy odwiedzają salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Wiele proponowanych przez specjalistów zabiegów potrafi nawet w krótkim czasie przywrócić jędrność skóry nawet na brzuchu.

Prawdą jest jednak to, że to zabiegi, które działają przez chwilę. Możemy pochwalić się znów jędrną skórą na brzuchu czy jędrną skórą po odchudzaniu, ale długofalowo nic nam to nie da. Jeśli nie wprowadzimy nowych nawyków i nie postawimy na domową pielęgnację, problem wróci.

Jędrna skóra po odchudzaniu

Jędrnej skórze po odchudzaniu i jędrnej skórze na brzuchu muszą towarzyszyć pewne rytuały. Nie bez znaczenia jest gimnastyka. Najlepiej codzienna. Wystarczy godzinna aktywność fizyczna każdego dnia, a nasze szanse na jędrną skórę wzrastają znacznie. Kiedy dodatkowo dołożymy zdrową dietę i silne kosmetyki, których aplikację połączymy z masażem, naprawdę mamy szansę wyjść z tej nierównej walki zwycięsko.

Jędrna skóra – domowe sposoby

Domowe sposoby na jędrną skórę nie wymagają nakładów finansowych. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na preparaty antycellulitowe z najwyższej półki, zapłacimy za nie więcej niż w przypadku, gdy zdecydujemy się je wykonać samodzielnie w domu. Decyzja zależy od nas.
Na początek, jako pierwszy domowy sposób na jędrną skórę, warto wymienić naprzemienny prysznic. Każdego dnia podczas kąpieli polewajmy nasze ciało na zmianę raz ciepłą, raz zimną wodą. Zimna woda skutecznie wpływa na poprawę krążenia we krwi. Dodatkowo warto szorować ciało szorstką szczotką.
Podczas wklepywania kosmetyków antycellulitowych, warto skupić się na właściwej technice. Robimy to bardzo mocno, masujemy ciało wprawną, silną ręką. Uciskamy skórę niemal aż do bólu. Rozprowadzamy krem i zmieniamy partię ciała.

Warto także przygotować domowy peeling, który dwa razy w tygodniu nałożymy na ciało. Wystarczy odrobina ulubionego żelu pod prysznic i fusy po kawie. Taka mieszanina skutecznie pobudzi krążenie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA