Torba na basen damska i dla dziewczynek. Co je wyróżnia? Jakie wybrać?

Każdy, kto uprawia sport i regularnie chodzi na siłownię, do klubu fitness czy na basen, doskonale wie, że niezbędna jest wygodna i pakowna torba sportowa. Szczególnie ważna jest torba na basen. O ile ubrania niezbędne podczas uprawiania innych sportów możemy przechowywać w zwykłym plecaku, o tyle w przypadku basenu, sprawa jest bardziej skomplikowana. Dlaczego?

Torba na basen – co ją wyróżnia?

Torba sportowa torbie sportowej nierówna. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że torby na basen muszą zostać wykonane ze specjalnej jakości nieprzemakalnego materiału. Nie jest to zwykła, cienka, wodoodporna tkanina. To ważne, aby była ona solidna i gruba. Taki materiał sprawi, że nie musimy się martwić o to, że nasza torba na basen zostanie zmoczona pod prysznicem, w szatni. Ułatwi ona także przechowywanie mokrych ubrań. W niektórych torbach na basen są specjalne przegródki z dodatkową folią, która zabezpiecza mokre kostiumy czy kąpielówki. Nasze pozostałe rzeczy na pewno będą suche.
Torby na basen zazwyczaj są średniego rozmiaru. Wyróżniają się także tym specyficznym wymiarem. Dlaczego? To zwykła praktyka. Średni rozmiar pomieści wszystko, co niezbędne, a przy okazji zmieści się do standardowej szafki, która znajdziemy w basenowej szatni.

Wodoodporna torba na basen

Jeszcze raz podkreślmy istotną kwestię. Torba na basen – czy to dla dziewczynki, czy też damska – musi być wodoodporna. To najistotniejsza kwestia. Tylko decydując się na szczelny, gruby, wodoodporny materiał, mamy pewność, że nasze rzeczy będą należycie zabezpieczone. Pamiętajmy, że mokry czepek, ręcznik, strój kąpielowy wymagają czegoś więcej niż zwykła foliowa siatka. Takie rozwiązanie nie dość, że nie jest ekologiczne, to dodatkowo naprawdę nie sprawdzi się na dłuższą metę.
W torbie na basen, która będzie solidna i wodoodporna, spokojnie możemy nosić mokre ubrania nawet przez kilka godzin. Możemy więc skorzystać z basenu w godzinach porannych, następnie spakować ubrania i ręcznik do torby na basen i iść do pracy. Nasze rzeczy będą spokojnie czekały na pranie i/lub suszenie w sportowej torbie na basen. Nic nie przesiąknie!

Warto wiedzieć, ze torby na basen wodoodporne mają za zadanie nie tylko nie przepuszczenie wody z wewnątrz, ale też nie wpuszczenie jej do zewnątrz. Spokojnie więc możemy położyć torbę w łazience. Podczas brania szybkiego prysznica czy też suszenia włosów nasza torba może leżeć na ziemi obok nas.
To szczególnie ważne, jeśli w torbie na basen nosimy coś więcej niż tylko ubrania. A jeśli to nasza torba, z którą spędzamy cały dzień, z pewnością mamy w niej także dokumenty, portfel, elektronikę – na przykład telefon czy komputer. Nie możemy więc dopuścić do tego, żeby nasze rzeczy były narażone na kontakt z wodą.

W torbie na basen ważnym elementem są specjalne membrany. Szczelnie przylegają do siebie. Dzięki temu wszystko, co znajduje się w torbie basenowej jest pod szczególną opieką.

Torby na basen damskie, speedo, dla dziewczynek, dla dziecka

Nie ma rozróżnienia na torby na basen dla dziecka czy też torby na basen damskie. Tu nie mam to absolutnie żadnego znaczenia. Nasz wybór zależy nie od płci czy wieku, a wyłącznie od indywidualnych upodobań. Liczy się rozmiar, rozmieszczenie kieszeni, nasze gusta względem koloru. Oczywiście torby na basen damskie będą miały najczęściej różowe kolory – przynajmniej podszewki. A torby na basen dla dzieci często producenci ozdabiają bohaterami z najpopularniejszych bajek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby torba na basen dla dziewczynki była czarna, a torba na basen damska miała ozdoby w postaci nadruków z bajek.

Torba na basen dla dziecka – Decathlon, Puma, Adidas, Nike

Torby na basen kupimy dosłownie we wszystkich sklepach sportowych. Znajdziemy je w kolekcjach wszystkich producentów ubrań sportowych. Jeśli szukamy torby na basen dla dziecka, warto szukać promocji i wybrać coś po okazyjnej cenie. Można więc polować na okres letnich i zimowych wyprzedaży w takich sklepach jak Decathlon, Puma, Adidas czy Nike.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.