Grzegorz Krychowiak ambasadorem marki Podioom

Reprezentant Polski w piłce nożnej oraz piłkarz klubu Lokomotiv Moskwa, Grzegorz Krychowiak zainwestował w polski startup technologiczny Podioom. Krychowiak został udziałowcem w spółce oraz ambasadorem marki. Na targach fitnessowych FIWE, które rozpoczynają się w piątek 13 września w EXPO XXI w Warszawie będzie można spotkać się z ekipą Podioom.

Podioom jest mobilną platformą kojarzącą potencjalnych klientów z trenerami personalnymi. Ale to przede wszystkim profesjonalna aplikacja skierowana do trenerów i instruktorów różnych sportów - bez względu na ich poziom zaawansowania i doświadczenie zawodowe. W pierwszych etapach rozwoju marki komunikacja kierowana będzie jedynie do trenerów fitness o różnych specjalizacjach.


Reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak zainwestował w Podioom 750 000 zł. W negocjacjach i finalizacji transakcji Grzegorza wspierał zarządzany przez Rubicon Partners fundusz R Ventures I, który już wcześniej zainwestował w startup. Krychowiak został udziałowcem w spółce, ale będzie również wspierał markę Podioom jako ambasador. Obecnie wycena Podioom dochodzi do 2-3 mln USD.


- Od początku mojej przygody ze sportem profesjonalnie i odpowiedzialnie podchodziłem do treningu - mówi Krychowiak. - Zauważyłem, że zespół Podioom w ten sam sposób podchodzi do biznesu: odpowiedzialnie i systematycznie profesjonalizuje rynek usług trenerskich. Rynek fitness cały czas dynamicznie się rozwija, dlatego sądzę, że Podioom ma szansę stać się wiodącą marką w tym obszarze, a ja zamierzam ich w tym aktywnie wspierać.


Doskonale znamy potencjał Podioom i wiążemy z tym brandem duże nadzieje zarówno w Polsce, jak i za granicą - wyjaśnia Bartłomiej Świercz, prezes i współtwórca Podioom. - Jesteśmy przekonani, że dołączenie Grzegorza do zespołu znacząco wzmocni nasze działania marketingowe i przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności marki, ale przede wszystkim zwiększy świadomość ludzi w kontekście treningu i zdrowego trybu życia.


Obecnie na platformę składają się dwie aplikacje:


Podioom pro - dla trenerów personalnych, pozwalająca na efektywne zarządzanie czasem pracy, układanie treningów dla Klientów oraz promocję swojej
działalności.


Podioom - dla trenujących, przeznaczona głównie do wyszukiwania trenera, rezerwacji treningu i prowadzenia dziennika treningów.
Obie aplikacje można pobierać zarówno w systemie Android, jak i iOS. Z aplikacji mogą korzystać jedynie użytkownicy zarejestrowani. Aplikacja dla trenerów będzie płatna w systemie abonamentowym, a aplikacja dla trenujących będzie darmowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.