Figura klepsydry. Figura klepsydry z małym biustem - czy to możliwe? Wymiary figury klepsydry

Figura klepsydry jawi się jako ideał sylwetki. Kobiety marzą o tym, aby mieć taką właśnie figurą. Ale gdy niektóre z nich są szczęśliwymi posiadaczkami figury klepsydry, to wcale nie są zadowolone. Dlaczego? Mimo że figura klepsydry uchodzi za ideał kobiecego piękna, to trzeba skrupulatnie przemyśleć stylizacje. Jak się więc ubierać, mając figurę klepsydry?

Figura klepsydry – wymiary

Internetkobiety o kształcie klepsydry mogą znacznie się od siebie różnić, to w mniemaniu wielu ten rodzaj figury wyróżnia się pełnym biustem, wąską talią, pełnymi biodrami oraz długimi do nieba nogami.

Okazuje się jednak, że to bardzo stereotypowe myślenie.  Pewną, wspólną cechą klepsydr jest coś innego. Możemy być pewni wyłącznie tego, że klepsydra będzie proporcjonalna. W praktyce oznacza to tyle, że ramiona są tej samej szerokości, co biodra, pośladki bardzo krągłe, a talia jest wyraźnie zarysowana.

Typem klepsydry określimy także proporcjonalną figurę kobiet o dość masywnych udach, krótkich nogach, ale na przykład bardzo zgrabnych łydkach. Co ciekawe, bardzo wyraźne wcięcie w talii nie zawsze łączy się z płaskim brzuchem.

Jak widać, od ideału są pewne odstępstwa. Co nie znaczy, że figura przestaje być perfekcyjna. To my mamy się dobrze czuć we własnym ciele. Nieważne, ile centymetrów mamy w talii czy biodrach ani czy raczej charakteryzuje nas typ figury gruszki, czy klepsydry.

Jeśli jednak chcemy dowiedzieć się, czy figura klepsydry określa właśnie nas, możemy wykonać proste działanie matematyczne. Wystarczy podzielić obwód talii przed obwód bioder. Jeśli wynik mieści się w przedziale od 0,71 do 0,8, to należymy do grona kobiet o figurze klepsydry.

Figura klepsydry – zalety

Zacznijmy od pięknie zaznaczonej talii, której zazdroszczą wszystkie koleżanki. Nieważne, czy masz płaski brzuch, czy nieco krąglejszy. Wcięcie w talii przykuwa wzrok każdego! Dodatkowo seksowne, krągłe biodra i spory biust. To twoje atuty, które sprawiają, że praktycznie w każdych ubraniach wyglądasz dobrze.

Co ciekawe przy figurze klepsydry nie liczy się już rozmiar. Zarówno filigranowe kobiety, które noszą XS, jak i większe panie wybierające ubrania w rozmiarze L, mogą wyglądać szalenie proporcjonalnie i po prostu dobrze we wszystkim.

Nie jesteś wciąż przekonana? Może przemówią do ciebie uznawane na całym świecie symbole kobiecego piękna i współczesne ikony. Figurą klepsydry mogą się pochwalić choćby Scarlett Johansson, Halle Berry, Cate Blanchet czy Sophia Vergara.

Figura klepsydry z małym biustem

W wyszukiwarkach internetowych i na licznych kobiecych forach pojawia się pytanie o figurę klepsydry z małym biustem. Czy takie połączenie jest możliwe? Oczywiście, że tak. Wspominaliśmy wyżej, że figura klepsydry może mieć szereg odstępstw. To, co liczy się ostatecznie, to jedynie proporcjonalność. Panie o figurze klepsydry mogą więc mieć mały biust.

Figura klepsydry – jak się ubierać?

Pojawia się więc kolejne pytani, jak ubierać się, jeśli mamy figurę klepsydry? Naszym zadaniem powinno być przede wszystkim podkreślenie atutów. Postawmy więc na wyraźne wcięcie w talii. Nieważne, czy mamy mały biust czy obfity, wcięcie w talii każda klepsydra ma choć lekko zarysowane. Nie popełniajmy tego błędu i nie ubierajmy się w obszerne fasony. W ten sposób nasza sylwetka tylko traci.

Dodatkowo nie ukrywajmy pełnego biustu i krągłych bioder. Zróbmy z nich nasz znak rozpoznawczy. Przylegające do ciała koszulki, opięte sukienki będą w sam raz. Możesz też nosić paski lub zestawiać ze sobą ubrania, które łączą się na wysokości talii. Modne tank topy z opiętymi spódnicami ołówkowymi z wysokim stanem będą jak znalazł!

Figura klepsydry – stylizacje

W stylizacjach figura klepsydry także może unikać pewnych błędów. Wspominaliśmy już o dużych, ukrywających atuty sylwetki, krojach. Tak zwane oversizowe ubrania zostaw innym. Postaw na stonowane kolory. W wzorzyste materiały mogą niepotrzebnie poszerzyć sylwetkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.