Aloes na odchudzanie. Czy aloes pomaga w odchudzaniu? Aloes a detox. Efekty odchudzania z aloesem

Aloes stosujemy na cerę trądzikową w celu złagodzenia wyprysków i ukojenia skóry. Aloes dezynfekuje rany. Ale czy odchudza? Okazuje się, że tak. Wystarczy regularnie pić sok z aloesu i przekonać się o jego zbawiennych właściwościach. Poznaj efekty odchudzania z aloesem.

Czy aloes pomaga w odchudzaniu?

To niewiarygodne, ale aloes, ta niepozorna roślina, wspomaga proces odchudzania. Za sprawą wyjątkowych, unikalnych w świecie przyrody właściwości przyczynia się do szybkiego gubienia zbędnej tkanki tłuszczowej.

Niestety nie można stosować go stale. Sok z aloesu, nalewka z aloesu czy napar z aloesu to bardzo silne środki. Stosowane permanentnie mogły by przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Odpowiadając więc na pytanie – czy aloes pomaga w odchudzaniu – tak, pomaga, jednak trzeba go przyjmować w rozsądnych dawkach i przez określony – najlepiej przez dietetyka lub zielarza – czas.

Aloes odchudzanie – efekty

Jako główny efekt przyjmowania aloesu podczas odchudzania należy wymienić znaczącą poprawę metabolizmu. Nasza przemiana materii przyspiesza. Co ciekawe, dzieje się tak na każdym poziomie. Na początek wzmaga się trawienie i większego tempa nabiera wchłanianie w jelitach komórkowych. A pod koniec dochodzi do znaczącego przyspieszenia przemian energetycznych. A im szybsza, bardziej intensywna i podkręcona przemiana materii, tym wyższe zapotrzebowanie na kalorie. Możemy jeść tyle, co zwykle, a cały czas chudniemy.

Aloes podczas odchudzania także przeczyszcza i oczyszcza nasz organizm. Sok z aloesu oraz nalewka aloesowo działają bardzo przeczyszczająco. Znikają zaparcia, wzdęcia i inne problemy natury trawiennej. Czujemy się oczyszczeni. W naszych jelitach oraz komórkach znajduje się o wiele mniej toksyn i zalegających złogów. Czujemy się lżejsi. A to nie tylko wrażenie. Także waga pokazuje na wyświetlaczu mniej.

Należy jednak zachować umiar i kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie można się zbyt intensywnie oczyszczać za pomocą aloesu. Kiedy przyjmujemy za duże dawki aloesu i przez dłuższy czas, możemy niestety doprowadzi do zaburzenia funkcji jelit, a to może być przykre w skutkach. Konsekwencjami mogą być stany przewlekłych zaparć i wzdęć. Z jednej strony więc aloes pomaga walczyć z tymi przypadłościami układu trawiennego, z drugiej może być dla nas groźny. Podkreślmy więc raz jeszcze, aloes jest bardzo silnym środkiem o działaniu leczniczym, można używać go tylko w formie kuracji, nigdy na stałe.

Co ciekawe efekty odchudzania z aloesem zobaczymy już po dwóch tygodniach. Po miesięcznej kuracji będziemy nie do poznania. Eksperci zalecają kuracje odchudzającą aloesem przeprowadzać wczesną wiosną. Dlaczego? Ta pora roku sprzyja procesom odnowy biologicznej i przemian. Zgodnie z porami roku, wiosną budzimy się do życia i wzrastamy na nowo.

Jak spożywać aloes? W jakiej formie jest najskuteczniejszy? Polecamy zacząć od soku z aloesu lub nalewki aloesowej. Pijmy owe mikstury trzy razy dziennie, po niewielkiej łyżeczce. Najlepiej przed dużymi posiłkami, czyli śniadaniem, obiadem i kolacją.

Aloes odchudzanie – detox

Jeśli chodzi o detoks aloesowy to dokonuje się o za sprawą wysokiej zawartości aminokwasów. W aloesie znajdziemy seryny, metioniny i treoniny. Dodatkowo duża zawartość molibdenu wpływa na usuwanie metali ciężkich z wątroby i krwi. A to wpływa na zaniechanie procesów degeneracyjnych wątroby. Aloes usuwa toksyny i nie zanieczyszcza organizmu.

Jak przeprowadzić detoks aloesem? Przez pierwsze cztery dni posiłki stanowią owoce i warzywa. Uzupełniamy je koktajlami z zielonych roślin, ziół, pędów, zbóż i oczywiście aloesu. Kolejne trzy dni przyjmujemy lekkostrawne wegetariańskie posiłki, które zawierają dużo białka. Są to więc ciecierzyca, soczewica, fasola. Oczywiście pijemy trzy razy dziennie sok lub nalewkę z aloesu.

Detox aloesowy cieszy się naprawdę dobrymi opiniami. Nie sposób znaleźć negatywnych opinii na temat odchudzania się z aloesem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.