Figura jabłka. Figura jabłka - jak się ubierać? Czego unikać? Jaka dieta będzie najskuteczniejsza dla osób o figurze jabłka?

Figura typu jabłko jest najpowszechniejszą z sylwetek kobiecych. Obok gruszki i klepsydry, jabłko występuje najczęściej. Niektórzy uważają ją za mało kobiecą, dla innych do szczyt seksapilu. Jak wydobyć w "jabłka" wszystko, co najlepsze? Jak ubierać się przy figurze typu jabłko?

Figura jabłka

Zacznijmy od tego, że każda kobieta jest inna. Naprawdę trudno więc podzielić wszystkie typy sylwetek według bardzo ostrej i jednej klasyfikacji. Dlatego figurę typu jabłko możemy podzielić na kilka podtypów. Jednak najczęściej o figurze w kształcie jabłka mówimy, gdy kobieta ma wystający, zaokrąglony brzuch, ramiona i biodra niemal tej samej szerokości. Dodatkowo cechą wyróżniającą jest brak wcięcia w talii.

Z figury typu jabłko nie rysuje się więc obraz olśniewającej piękności. A jednak nic bardziej mylnego. Największym atutem figury jabłka są nogi. I to na nich należy budować cały wizerunek. Choć i tu oczywiście zdarzają się różne typy. Niektóre jabłka mają nieco bardziej obfite uda, za to bardzo zgrabne łydki. Kobiety mogą mieć także zgrabne i szczupłe nogi już od linii pośladków, które zazwyczaj są niewielkie.

Brak wcięcia w talii, lekko wystający brzuszek, niewielkie pośladki i ultrazgrabne nogi to właśnie całe „jabłko”. Warto jeszcze wspomnieć, że kobiecie o figurze jabłka nie raz, nie dwa towarzyszy naprawdę duży biust. Może on więc sprawiać wrażenie ciężkości, opadania całej sylwetki do dołu.

Wielkim atutem są także smukłe ręce. Nadgarstki i ramiona są bardzo delikatne, więc także warto je eksponować.

Figura jabłka – jak się ubierać?

Na początek pamiętaj o tym, aby postawić na nogi. To właśnie one są największym atutem sylwetki typu jabłko. Jak się ubrać przy figurze jabłka? Wybieraj spodnie o wąskich nogawkach z nieco luźniejszą, wręcz oversizową górą. To bardzo klasyczne i zaraz ciągle modne połączenie. Przy tym rodzaju figury sprawdzi się rewelacyjnie. Sprawdzi się także u osób, które nie chcą afiszować się z dużym biustem czy wyrzeźbionym brzuchem.

Na co dzień wersją tego stroju mogą być zwykłe legginsy z dobrego materiału i luźniejszy T-Shirt. Będziesz wyglądać modnie i stylowo! Przy bardziej formalnych okazjach, stawiaj jednak na cygaretki i lejące się materiały bluzek.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia spodni z wysokim stanem. Figura typu jabłko nie tylko będzie w nich dobrze wyglądała, lecz także zapewnią one komfort i wygodę.

Przy wąskich biodrach i zgrabnych nogach możesz przyciągać uwagę właśnie do tej partii ciała. Zestawiaj ciemniejsze góry i znacznie jaśniejsze doły. Koniecznie noś paski. Wybieraj te pionowe, które dodatkowo wyciągną wizualnie sylwetkę do góry.

Skoro wiesz, jak powinny wyglądać twoje spodnie, przyjrzyjmy się koszulom, bluzkom i T-Shirtom. Na pewno stawiaj na ciemniejsze kolory, nie przyciągaj te uwagi wyrazistymi wzorami, deseniami czy kolorami do górnej partii ciała. Świetnym pomysłem jest dekolt w kształcie litery „V”. Niemal taki sam efekt uzyskasz zakładając rozpinaną koszulę. Wystarczy odpiąć dwa-trzy guziki i przyciągnąć wzrok do dekoltu.

A jeśli lubisz wzory i mocne akcepty, możesz postawić na koszulę w pionowe pasy, które wyszczuplą sylwetkę optycznie. Zwróć uwagę także na sukienki. Zarówno sukienki, jak i spódnice powinny kończyć się w okolicach łydek. Długość midi jest dla ciebie. Sukienki mini mogą być zbyt ciężki i zbyt wulgarne, a maksi zbyt „workowate”. Dlatego idealna długość to długość do kolana lub w przypadku ołówkowego fasonu, do połowy łydki.

Figura jabłko – dieta

Figura jabłko – czego unikać? Wszystkie, co sprawia, że tyjemy. Osoby o figurze jabłka najpierw tyją w klatce piersiowej. Większy biust może niektórych cieszyć, ale w pewnym momencie zaczyna być nieproporcjonalnych do reszty sylwetki. Może także na plecach, na wysokości łopatek zgromadzić się tłuszcz. Na karku powstaje wtedy garb tłuszczowy.

Dlatego osoby o figurze jabłko powinny spożywać regularnie cztery lub pięć posiłków dziennie. W diecie „jabłka” nie może zabraknąć produktów o dużej zawartości błonnika, który pomoże na problemy z trawieniem. Zaleca się natomiast odstawienie produktów z pszenicy i mleka krowiego aby uniknąć wzdęć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.