Smukłe ramiona. Czy można mieć smukłe ramiona w 30 dni? Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona

Obwisłe ramiona wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. To prawdziwa zmora niejednej kobiety. Na szczęście mięśnie rąk bardzo łatwo wytrenować. Nawet w 30 dni możemy przywrócić ramionom smukłość. Trzeba jednak ćwiczyć nawet kilkanaście minut dziennie. Od czego zacząć?

Smukłe ramiona w 30 dni

Wiele osób zastanawiam się, co zrobić, aby mieć smukłe ramiona i czy można osiągnąć sukces w zaledwie 30 dni. Smukłe ramiona można wyrzeźbić w tak krótkim czasie! Na początek jednak trzeba uświadomić sobie, że nie można spalić tłuszczu z określonego obszaru ciała za pomocą ćwiczenia, które jest skierowane wyłącznie na tę daną grupę mięśni. Ćwiczenia muszą być ogólnorozwojowe. Oczywiście z uwzględnieniem ćwiczeń na smukłe ramiona z hantlami i ćwiczeń na smukłe ramiona bez hantli.

Aby udało nam się wyrzeźbić smukłe ramiona w 30 dni musimy połączyć treningi cardio, treningi siłowe i odpowiednio zbilansowaną dietę. Kompleksowe, inaczej nazywane ogólnorozwojowymi, ćwiczenia na smukłe ramiona pomogą znacząco podnieść tętno, wzmocnić ramiona, a także zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej.

Smukłe ramiona w 30 dni – cardio

Bez treningu cardio ani rusz. To rodzaj sportu, który ma nam pomóc pozbyć się tkanki tłuszczowej. Oprócz spalanie tłuszczu cardio w tym samym czasie pomaga nam wypracować lepszą kondycję. Sprawdzi się więc zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy w siłowni spędzają długie godziny. Trening cardio jest koniecznym wsparciem dla ćwiczeń na smukłe ramiona.

Najlepiej ćwiczyć około 30-45 minut, trzy razy w tygodniu. Możemy wybrać bieganie na świeżym powietrzu lub na bieżni w fitness klubie. Jako cardio wspierające program smukłe ramiona w 30 dni sprawdzi się też jazda na rowerze, stepy lub wioślarz.

Smukłe ramiona w 30 dni – dieta

Konieczna w programie smukłe ramiona w 30 dni jest także dobrze przygotowana i zbilansowana dieta. Stanowi ona aż 70 proc. sukcesu! Na pozostałe 30 proc. składa się aktywność fizyczna, motywacja, regeneracja i suplementacja.

Jeśli chcemy zrzucić tkankę tłuszczową z ramion i mieć smukłe ramiona w 30 dni, to dieta powinna dostarczać nam mniejszej liczby kalorii niż w ciągu dnia tego potrzebujemy. To tak zwany ujemny bilans kaloryczny. Dodatkowo ważne są produkty, które spożywamy. Postaw na zdrowe zamienniki, a uda ci się niewielkim kosztem uniknąć pustych kalorii. Zamiast frytek z ziemniaka, wybieraj frytki z warzyw. Zamiast słodzonych gazowanych napojów, pij wodę.

Ważne jest, aby zdrowe nawyki wprowadzić do swojego życia na stałe. To nie może być zmiana tylko na chwilę. Takie podejście nic nam nie da. Wysmuklimy ciało i ramiona, a kiedy wrócimy do podjadania batoników i cukierków, wszystko wróci do normy.

Smukłe ramiona w 30 dni – ćwiczenia

Poniżej prezentujemy ćwiczenia na smukłe ramiona i ręce. Możesz wybierać spośród ćwiczeń na smukłe ramiona z hantlami i ćwiczeń na smukłe ramiona bez hantli.

Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami – ćwiczenie numer 1

Złap w dłonie dwa hantle i stań w lekkim rozkroku, najlepiej przed dużym lustrem. Lekko ugnij nogi w kolanach. Unieś ramiona w bok, zatrzymaj się, gdy osiągniesz wysokość barków. Następnie powoli opuść. Powtórz ćwiczenie minimum 15 razy.

Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami – ćwiczenie numer 2

Stań w lekkim rozkroku. Stopy mają znajdować się mniej więcej na szerokości bioder. Pozycja wyjściowa zakłada dłonie z hantlami opuszczone wzdłuż ciała. Ugnij ręce w łokciach, przyciągając hantle do siebie. Opuść ręce. Powtórz ćwiczenie minimum 15 razy.

Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami – ćwiczenie numer 3

Stań na lekko ugiętych nogach. Wyprostuj plecy. Unieś ręce na głową. W każdej dłoni trzymaj hantle. Zegnij łokcie, hantle mają znaleźć się za głową. Wyprostuj ręce. Powtórz ćwiczenie minimum 15 razy.

Ćwiczenia na smukłe ramiona bez hantli – ćwiczenie numer 4

Stań na czworakach z kolanami złączonymi razem, położonymi niżej niż biodra, stopami uniesionymi i skrzyżowanymi w kostkach. Przesuń dłonie na wysokość klatki piersiowej. Opuszczaj i unoś tułów. Wykonaj klasyczną pompkę.

Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami – ćwiczenie numer 5

Usiądź z nogami przed sobą, ugiętymi w kolanach, ze stopami uniesionymi na szerokość bioder. Połóż dłonie za sobą. Powinny znaleźć się pod ramionami. Unoś biodra i opuszczaj delikatnie w dół. To tak zwane pompki odwrócone.

Ćwiczenia na smukłe ramiona z hantlami – ćwiczenie numer 6

Stań prosto i lekko pochyl się do przodu. Ręce z wnętrzami dłoni skierowanymi do tyłu układamy wzdłuż tułowia. Unoś ręce w górę. Każde powtórzenie zatrzymaj na około 30 sekund.

Więcej o:
Copyright © Agora SA