Figura gruszki wielu kobietom sprawia problem. Jak się ubierać i jak schudnąć przy figurze gruszki?

Figura typu gruszka jest bardzo często spotykana. Charakteryzują ją szerokie biodra i uda, wąskie ramiona i dość mały biust. Jak się ubierać, kiedy nasza figura przypomina gruszkę? I jak schudnąć, kiedy nasza gruszka jest odrobinę zbyt obfita?

Figura lub sylwetka gruszka jest jedną z bardzo często spotykanych u kobiet. Spory dół i malutka góra wielu sprawia problemy, łatwo bowiem o "trudne" proporcje i zbytnie wyeksponowanie fragmentów, które nie są naszym atutem.

Figura typu gruszka

Wyróżniamy aż 12 różnych typów figury, ale najpopularniejsze są zdecydowanie sylwetki typu jabłko i typu gruszka. Jeśli twoja figura jest rozbudowa od pasa w dół, czyli twoje ramiona są węższe niż biodra, talia wyraźnie się rysuje pod ubraniami, a biodra, pośladki i uda są pełne, wręcz masywne to masz figurę typu gruszka.

Figurę typu gruszka mogą także wyróżniać rozbudowane łydki i dość nisko umiejscowiona talia. Zdarza się, że "gruszka" ma raczej krótsze nogi. Często cechuje ją niewielki, drobny biust. Z tego opisu rysuje się dość niekorzystny obraz. I tak też jest postrzegana figura typu gruszka - jako mało proporcjonalną, a z pewnością bardzo problematyczną. Okazuje się, że nic bardziej mylnego!

Figura typu gruszka jest bowiem najbardziej - obok klepsydry - zbliżona do idealnych proporcji kobiecej sylwetki. Zwróćcie tylko uwagę na rzymskie czy greckie posągi. Kobiety były przedstawiane zawsze z obfitymi biodrami i niewielkim biustem. Taka figura była od zawsze kojarzona z wielką płodnością i uchodziła za sylwetkę wymarzoną.

Co ciekawe, figura typu gruszka to coś więcej niż tylko wygląd. Nie można na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy ktoś na pewno ma taką sylwetkę. Liczy się jeszcze bowiem także odpowiedni wskaźnik WHR. Aby dowiedzieć się, ile wynosi nasz wskaźnik WHR należy podzielić obwód talii przez obwód bioder. Wynik poniżej 0,85 to jasny sygnał, że mamy otyłość pośladkowo-udową. Oczywiście pod warunkiem, gdy nasze BMI wynosi więcej niż 25. Jeśli wiesz, że twoja waga mieści się w normie, nie stosuj tego typu kalkulatora, bo uzyskane wyniki będą niestety błędne.

Figura gruszki - jak się ubierać?

Jak się ubierać przy figurze gruszki? To częste pytanie, które zadaje sobie na świecie wiele kobiet. Od wielu lat pokutuje jedna wskazówka dla osób o figurze gruszki. Styliści doradzają, aby przyciągać uwagę do swojej twarzy i ramion. Jak to zrobić?

Na początek zainwestuj w kapelusze. Te ze średnim lub dużym rondem. Noś także dużo wisiorków. Możesz zakładać nawet kilka na raz. Kolczyki, duże klipsy i dekolt w łódkę - to zestaw, na który powinnaś postawić. Góra stroju powinna być jak najbardziej przyciągająca wzrok. Wzory, intensywne kolory, wspomniane dekolty, to wszystko pozwoli ci odkryć swoje atuty i poczuć się kobieco.

Jeśli chodzi o maskowanie niedoskonałości figury, możesz inwestować w bluzki, które odkrywają ramiona. Masz szczupłe ręce, więc jak najbardziej możesz nosić nawet bufki. Gdy sięgasz po spodnie, zwróć uwagę, aby były lekko obcisłe u góry, a u dołu delikatnie się rozszerzały. Najlepiej jednak będziesz wyglądać w sukienkach z marszczeniami. Świetnie wyglądać będziesz także w kimonach, bluzkach o szerokich rękawach, poncho czy szalach zarzuconych na ramiona. Pamiętaj, aby dół twojej stylizacji zawsze był ciemniejszy od góry.

Zdecydowanie unikaj jak ognia falbanek przy spódnicy i szpilek na cienkim słupku. Włóż raczej koturny lub buty na grubym słupku. Jeśli chodzi o ołówkowe spódnice, to możesz w nich chodzić pod warunkiem, że twoje biodra nie są zbyt rozłożyste.

Figura gruszki - jak schudnąć?

Twoim problemem, droga Gruszko, są twoje dolne partie ciała. Rozbudowane uda, pupa i łydki - to są miejsca, nad którymi zapewne musisz pracować. Przyda ci się zatem trening z dużą ilością powtórzeń, najlepiej siłowy. Dzięki temu nie tylko wzmocnisz organizm, ale też spalisz tłuszcz odkładający się poniżej talii.

Jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać, jeśli masz figurę gruszki? Wszystkie, które określane są jako "ćwiczenia na wysmuklenie ud i pupy":

  • wymachy nóg: w staniu i w leżeniu, np. w formie "oślich/końskich kopnięć"
  • przysiady: w każdej konfiguracji, zwykłe, w rozkroku, z podskokiem
  • nożyce: równolegle i prostopadle do podłoża
  • wykroki i zakroki: z przysiadem, skośne, do boku
  • unoszenie bioder
  • podskoki: w formie pajacyków, skoków ze skakanką

Ćwiczenia te pomogą wysmuklić nogi, ale nie rozbudują zanadto tkanki mięśniowej, dzięki czemu wizualnie nogi schudną. Warto dołączyć je do

Figura gruszki - dieta

Co jeść, jeśli ma się figurę gruszki? To częste pytanie u osób, którym tłuszczyk odkłada się na biodrach i udach. Gruszki rzadko mają wystający brzuszek, nawet gdy przybędzie im parę kilogramów. Dodatkowe kilogramy odkładają się raczej w pośladkach, dlatego należy szczególnie pilnować diety. Przy figurze gruszki nie jedz produktów wielokrotnie przetworzonych, sztucznych, tuczących. Wybieraj żywność o niskim indeksie glikemicznym, świeżą, nisko przetworzoną.

Na talerzu osoby o figurze gruszki powinny się znaleźć kasze, drób, świeże lub gotowane na parze warzywa. Bezwzględnie należy zrezygnować z pieczywa, makaronu, ryżu, bananów, słodyczy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA