Czego Polacy najczęściej szukają w Internecie? Ten problem dotyka już ponad połowy rodaków

Polacy bezsprzecznie przodują w wyszukiwaniu informacji na temat różnorodnych diet i zdrowszego odżywania. W zestawieniu z innymi krajami, polski internet poświęca najwięcej czasu na szukaniu odpowiedzi na pytanie: "jak zdrowiej żyć".
Zobacz wideo

Według danych przygotowywanych dla Biura Analiz Sejmowych, ponad połowa polskiego społeczeństwa cierpi na nadwagę lub otyłość. To niestety zdecydowanie więcej, niż średnia europejska. Skala tego zjawiska jest jak widać ogromna, a dane z Google Trends to świetnie obrazują. 

Polacy najchętniej ze wszystkich narodów wyszukają informacji na temat odchudzania

W przeciągu ostatniego roku Polacy najczęściej wyszukiwali zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, odchudzaniem i zmianą stylu życia. Jak szybko schudnąć? Jaka dieta jest najlepsza? Jak zacząć się odchudzać?
Widać to bezpośrednio po statystykach udostępnionych przez Google Trends. Skala ilości wyszukiwań przedstawiana jest w punktach od 0 (najmniej) do 100 (najwięcej). To Polska z liczbą 100 oznacza się największym zainteresowaniem dla tematów dietetycznych. Nieco dalej uplasowała się Australia (82 punkty), Stany Zjednoczone (79) i Wielka Brytania (70). 

Według danych udostępnianych przez Google Trends, Polacy chętnie wyszukają takie zwroty jak "ocet jabłkowy", "dieta ketogeniczna", "plastry na odchudzanie" czy "dieta selfie".Ta ostatnia to nic innego, jak udostępniania na swoich kontach w mediach społecznościowych zdjęć, na których widać postęp w odchudzaniu. Instagram jest przepełniony postami i całymi profilami o takim charakterze.

Według analiz przeprowadzanych przez jeden z portali, Chef's Pencil, Polska uzyskała pierwsze miejsce w zainteresowaniu dietami przez 6 lat z rzędu. Polacy najbardziej interesują się dietami Ewy Chodakowskiej, m.in. hardkorowym postem, który polega na kilkugodzinnym głodzeniu się w celu detoksykacji organizmu. Co ciekawe, jego długotrwałe stosowanie jest nawet oceniane negatywnie przez lekarzy. Diety oferowane przez Chodakowską i Lewandowską wciąż jednak nie tracą na popularności. 

Czy poszukiwane diety są rzeczywiście wprowadzane w życie? 

Obecnie w mediach widoczna jest presja dobrego wyglądu i przekonanie o tym, że każdy z nas powinien dążyć do osiągnięcia ideału. Porady, diety i przepisy takich trenerek jak Chodakowska czy Lewandowska tylko napędzają i tak wielką machinę. Wiele osób, które pragnie zrzucić zbędne kilogramy szuka odpowiedzi własnie na ich profilach społecznościowych. Trenerki zamieszczają tam regularnie zdjęcia z metamorfoz swoich podopiecznych. Takie fotografie przyczyniają się dodatkowo do pragnienia zmiany swojego życia i inspirują dziewczyny z całego kraju do podjęcia walki o swoje lepsze ciało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.