Stanik sportowy. Jaki wybrać? Stanik sportowy usztywniany, stanik sportowy zapinany z przodu, stanik sportowy push up - który będzie najlepszy?

Stanik sportowy jest bardzo ważną, wręcz niezbędną częścią garderoby każdej kobiety, które regularnie uprawia sport. Biustonosz sportowy zapewni nam nie tylko wygodę podczas trudniejszych ćwiczeń, lecz także zadba o bezpieczeństwo ciała i nie dopuści do deformacji. Czym kierować się wybierając stanik sportowy?

Stanik sportowy usztywniany – zalety

Noszenie usztywnianego stanika sportowego niesie same zalety. Bardzo często podczas wykonywania najróżniejszych ćwiczeń, zależy nam na jędrności i sprężystości ciała. A to tyczy się przecież także naszego biustu! Dlatego musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego usztywnianego stanika sportowego.

Dzięki temu nie tylko unikniemy urazów piersi, lecz także ich nie przeciążymy. A przecież w wyniku intensywnych treningów bardzo łatwo o przeciążenia, przez które dochodzi do uszkodzeń tkanki łącznej, z której składają się piersi. Tkanka się rozciąga, piersi tracą jędrność, odkształcają się. To zmiany, które naprawdę trudno cofnąć. Wręcz są to skutki nieodwracalne. Z tego względu naprawdę warto kupić dobrze dobrany usztywniony stanik sportowy. Może on ograniczyć przemieszczanie się piersi podczas treningów nawet o 75 proc.

Ważne, aby nosić usztywniany stanik sportowy dosłownie podczas każdej aktywności fizycznej. Nieważne, czy jeździmy rowerem, idziemy na jogę czy intensywny trening interwałowy. Stanik sportowy chroni nas nawet podczas najlżejszych aktywności fizycznych. Zapewni nam komfort, wygodę. Ważne, aby czuć się w nim swobodnie, aby nie ograniczał ruchów.

Stanik sportowy push up – pomiary

Pomiary przy staniku sportowym usztywnianym czy to staniku sportowym push up są bardzo ważne. Musimy kupić stanik sportowy idealnie dopasowany do naszego rozmiaru biustu. Nie może być ani za mały, ani za duży. W przeciwnym razie nie spełni swojej podstawowej funkcji – nie podtrzyma i nie ochroni biustu.

Potrzebujemy dwóch wymiarów – obwodu w biuście oraz obwodu pod biustem. Pomiary wykonujemy zwykłą taśmą krawiecką, mierzymy obwodu bez stanika. Pomiar obwodu pod biustem wykonujemy tak, aby miarka krawiecka przylegała jak najbardziej poziomo. Mierzymy się bardzo ściśle i koniecznie na wydechu.

Po wykonaniu pomiaru obwodu pod biustem, mierzymy obwód w biuście. W tym wypadku miarka nie musi ściśle przylegać. Przykładamy ją raczej luźno, ale także maksymalnie poziomo. Mierzymy w najszerszym miejscu.

Stanik sportowy do biegania – wybór

Wybór stanika sportowego do biegania czy też stanika sportowego do karmienia nie jest łatwy. Musimy kierować się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze zadbajmy o to, aby ściśle przylegał do ciała. Musi być przy tym wygodny i umożliwiać ruchy w każdym zakresie.

Natomiast stanik sportowy zapinany z przodu to model, który niektórzy chwalą, a inni głośno krytykują. Wiele osób skarży się, ze stanik sportowy zapinany z przodu potrafi rozpiąć się w nieoczekiwanych chwilach. Jest to krępująca sytuacja. Inni zapewniają, że porządny stanik sportowy zapinany z przodu zawsze trzyma się na miejscu. Istotne jest jednak, aby był bardzo ciasno dopasowany i koniec z dobrej firmy. Tylko marki specjalizujące się w bieliźnie sportowej dają pewną gwarancję jakości staników sportowych.

Stanik sportowy do karmienia

W tym miejscu warto wspomnieć o stanikach sportowych do karmienia. Takie staniki spełniają podwójną rolę. Koniecznie zadbajmy o wygodę w obu aspektach – zarówno podczas ćwiczeń, jak i podczas karmienia dziecka.

Stanik sportowy do karmienia przyda nam się podczas zajęć dla mam z dziećmi. Takie zajęcia oferuje coraz więcej klubów w całej Polsce. Podczas fitnessu dla mam z dziećmi bez skrępowania możemy karmić malucha. Warto więc wybrać stanik sportowy do karmienia, który tak jak standardowy stanik dla młodych mam będzie miał miseczki dodatkowo odpinane i zapinane na guzik. Dzięki temu nie musimy się rozbierać, możemy nakarmić dziecko w każdej chwili.

Wybierając stanik sportowy do karmienia koniecznie trzeba wziąć nieco większy rozmiar niż nosimy zazwyczaj. Biust, który produkuje mleko, jest naturalnie większy. Czasem o jeden rozmiar, czasem nawet o kilka. Weźmy to pod uwagę podczas wyboru stanika sportowego do karmienia.

Więcej o: