Zaskakująca metamorfoza kobiety, która schudła ponad 60 kg. "Nigdy nie czułam się lepiej z moim ciałem i zdrowiem"

Cambria Harris przeszła naprawdę niesamowitą przemianę. Jej historia jest pełna wzlotów i upadków, jednak dzięki wytrwałości i samozaparciu udało jej się pozbyć ponad 60 kilogramów. Co skłoniło ją do zmian i jak wygląda jej aktualna dieta?
Zobacz wideo

Cambria Harris od zawsze czuła się jak outsider. Uczyła się w domu i miała pewne problemy z osiągnięciem takiego poziomu, jak jej rówieśnicy. Rozwiązaniem i idealną ucieczką okazało się jedzenie. Cambria była izolowana od znajomych, dlatego odnalazła spokój w podjadaniu. Przyznaje, że już w pierwszym roku swojej domowej edukacji ważyła 97 kg przy wzroście około 155 cm. 

Niesamowita metamorfoza kobiety, która schudła ponad 60 kg

Cambria Harris ma na swoim koncie także jeden rozwód. Przeżyła go w wieku 21 lat i wywarł ogromny wpływ na jej zdrowie psychiczne. Ten epizod tylko spotęgował problemy żywieniowe Cambrii i sprawił, że dziewczyna ważyła już ponad 110 kilogramów. Jak przyznaje, miała wrażenie, jakby wszyscy mieli rację, co do jej zbyt szybkiego i nieprzemyślanego małżeństwa. 

Dziewczyna po rozwodzie powoli zaczęła dochodzić do siebie, jednak podczas epizodycznych wyjść na randki Cambria wciąż rozpamiętywała swoje poczucie niepewności i widoczną otyłość. Po raz kolejny jedzenie stało się odpowiedzią na wszystkie problemy.

Aż w końcu coś się zmieniło - Cambria Harris postanowiła diametralnie odmienić swoje życie. Dziewczyna najbardziej wspomina jedną, znaczącą sytuację, która zdarzyła się w pewien lipcowy dzień: 

Na siedzeniu obok mnie, w starym samochodzie z 1999 roku, leżały dwa półkilogramowe burrito. Moje uda były olbrzymie i nie znosiłam ich widoku. Ważyłam wówczas 130 kilogramów. Zaczęłam zadawać sobie pytania: Jak to się stało? Jak do tego doprowadziłam? 
 

W marcu 2015 Cambria poznała mężczyznę z San Diego. Wiedziała jednak, że najpierw musi uporać się z poprzednimi związkami, zanim zacznie angażować się w coś nowego. Dziewczyna czuła się emocjonalnie wyczerpana. Wiedziała, że musi zmienić coś w swoim życiu. 

Postanowiła udać się po pomoc do poradni chirurgii plastycznej - czuła, że jej ciało nie pracuje tak jak powinno. Miała przecież 25 lat, a czuła się znacznie starzej. W połowie 2016 roku Cambria Harris przeszła operację, która pierwszy raz natchnęła ją nadzieją na zdrową przyszłość. 

W 2018 postanowiła przejść na weganizm. Twierdzi, że decyzja zapadła z dnia na dzień. W rozmowie z Yahoo Cambria podzieliła się swoim przykładowym jadłospisem: 

  • śniadanie: frittata grzybowo-szpinakowa na bazie słodkich ziemniaków, zapiekana z bułką tartą panko
  • obiad: ręcznie robione spring rollsy z sezonowymi warzywami z niskotłuszczowym sosem orzechowym
  • przekąski: migdały wasabi i sos sojowy, sałatka ze świeżego arbuza
  • podwieczorek: tacos owinięte świeżą sałatą 
  • deser: budyń kokosowy słodzony stewią ze świeżymi truskawkami

Harris zaczęła także regularnie ćwiczyć. Uczęszcza na siłownię i systematycznie realizuje wyznaczony plan treningowy. Straciła ponad 66 kilogramów w ciągu dwóch lat. 

Wzmocnienie mojego pozytywnego sposobu myślenia jest przede wszystkim moim codziennym priorytetem

- wyznaje Harris.

Dzisiaj dziewczyna ma 28 lata i czuje się zupełnie wolna od starych problemów i z uśmiechem patrzy w przyszłość. Motywuje się każdego dnia, by nie poddać się w walce o swoje szczęśliwe życie. Chętnie wspiera także innych podczas szkoleń czy konferencji. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.