Body shape. Na czym polegają zajęcia shape? Co to jest vacu active?

Body shape to bardzo popularne zajęcia we wszystkich fitness klubach. Ćwiczenia typu shape wzmacniają wszystkie partie ciała. Ten sport pozwala wyrzeźbić sylwetkę, poprawić elastyczność skóry, spalić niechcianą tkankę tłuszczową i poprawić kondycję.

Shape fitness

Zajęcia shape, nazywane też body shape, body styling, body sculp, BS, mają na celu wzmocnić całe ciało. Shape fitness składa się z kilku elementów. Trening rozpoczynamy rozgrzewką, następnie przychodzi czas na solidne rozciąganie, a potem na wzmacnianie mięśni. Taki model ćwiczeń rewelacyjnie kształtuje sylwetkę i spala tłuszcz. Kiedy trenujemy regularnie, szybko zauważamy poprawę kondycji i wzmocnioną wytrzymałość.

Podczas zajęci w fitness klubie ćwiczymy pod czujnym okiem instruktora. W trakcie godzinnego body shape’u wykorzystujemy stepy, ciężarki, gumy, taśmy, wałki. Każde ćwiczenie należy wykonywać bardzo powoli. Liczy się jakość, nie ilość powtórzeń. Musimy skupić się na technice i dokładności. Tylko w ten sposób  trening będzie bezpieczny i efektywny. Pozwoli nam ujędrnić ciało i wyrzeźbić mięśnie.  Pamiętajmy, body shape wzmacnia mięśnie, a nie pogrubia je!

BS jest treningiem wytrzymałościowym. Oczywiście mogą w zajęciach uczestniczyć osoby w różnym wieku, a różnym poziomie zaawansowania. Nawet ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem. Ćwiczenia nie są przesadnie skomplikowane, a przez wolne tempo, każdy ma szansę przyjąć właściwą pozycję i skupić się na technice.

Oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie możemy zauważyć elementy kroków aerobowych. Ale nie jest to na tyle zaawansowane, aby nie poradzili sobie nawet początkujący. Istotne jest słuchanie uwag instruktora. Naprowadzi nas, udzieli wskazówek i w razie potrzeby skoryguje postawę. Dzięki temu unikniemy kontuzji, bólu czy zakwasów.

Body shape – poszczególne elementy

Jak już omówiliśmy powyżej, zajęcia shape składają się z trzech podstawowych części: rozgrzewki, ćwiczeń wzmacniających mięśnie i rozciągania. I tak, rozgrzewka to oczywiście absolutny standard i konieczność przed każdą aktywność fizyczną. W przypadku zajęć typu shape zazwyczaj przypomina ona prostu układ choreograficzny. Trwa około 10 minut i w rytm muzyki rozgrzewa wszystkie partie ciała, aby przygotować je na kolejny wysiłek.

Następnie przystępujemy do sekwencji ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Zaczynamy od pozycji stojących. Zazwyczaj wszystkie ćwiczenia wykonujemy w ruchu, często z użyciem dodatkowych sprzętów, na przykład hantli, gum czy piłek. Później przechodzimy do pozycji niskich i kolejnych ćwiczeń na macie.

Na koniec rozciągamy mięśnie. Skupiamy się przede wszystkim na mięśniach, które pracowały podczas etapu wzmacniania. Zazwyczaj rozciąganie trwa około 15 minut.

Vacu activ - body shape

Ciekawym uzupełnieniem zajęć body shape, jest vacu aktiv. Jeśli marzysz o jędrnym ciele, bez grama cellulitu, koniecznie spróbuj tych ćwiczeń. Vacu aktiv, inaczej vacu well, vacu step, vacu shape lub po prostu bieżnia vacu, to sprawdzona metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na połączeniu steppera z podciśnieniem. Oczywiście na taki zabieg mogą zdecydować się osoby zdrowe, które nie mają problemu z naczynkami, żylakami, pajączkami.

Vacu shape – opinie

Podczas treningu vacu shape wchodzimy do specjalnej kapsuły. Wcześniej zakładamy specjalny, piankowy pas. Zamknięci od pasa w dół, poruszamy się pod kontrolą elektronicznych czujników, które cały czas monitorują pracę serca. Podciśnienie wywołane przez nas - chodzeniem na stepperze - powoduje silne ukrwienie brzucha, bioder , uda i stóp. Nasza przemiana materii znacząco przyspiesza i pozbywamy się tkanki tłuszczowej.

Według wielu opinii, vacu shape naprawdę działa, a efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Zaletą tej metody jest pozbycie się tłuszczu z rejonów, których trudno się go pozbyć. Wystarczy 10 treningów na bieżni vacu, a nasza opinia o tym sprzęcie zaskoczy nas samych. Suma obwodów może zmniejszyć się nawet o 30 cm!

W opinii ekspertów trening na bieżni vacu powinien trwać około 30 minut. Co ciekawe, w tym czasie powinniśmy wypić około pół litra wody. Na bieżni vacu można ćwiczyć trzy-cztery razy w tygodniu. Przerwa w treningach nie powinna być większa niż dwa dni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.