Alzira Rodriguez to modelka fitness i mistrzyni bikini fitness. Jest członkiem zespołu Bombshell - najbardziej prestiżowego profesjonalnego centrum szkoleniowego fitness na świecie. Zrzesza zawodniczki bikini fitness, które biorą udział w zawodach IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness) i NPC (National Physique Committee). Alzira nie zawsze cieszyła się dobrą formą, z wuagi na jej problemy z kręgosłupem. Zobacz jak długą drogę przeszła, by osiągnąć sukces. Alzira Rodriguez to modelka fitness i mistrzyni bikini fitness. Jest członkiem zespołu Bombshell - najbardziej prestiżowego profesjonalnego centrum szkoleniowego fitness na świecie. Zrzesza zawodniczki bikini fitness, które biorą udział w zawodach IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness) i NPC (National Physique Committee). Alzira nie zawsze cieszyła się dobrą formą, z wuagi na jej problemy z kręgosłupem. Zobacz jak długą drogę przeszła, by osiągnąć sukces. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Przełomowym momentem w życiu Alziry był rok 2011. Okazało się, że ma bardzo poważne problemy z kręgosłupem. Z uwagi na to, że nie dbała o swoją dietę i nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej, miała poważną skoliozę. Schorzenie było na tyle zaawansowane, że Alzira regularnie trafiła do szpitala, ponieważ miała częściowe paraliże nóg. Jak wspomina, lekarze dali jej dwa wyjścia: rozpoczyna regularny trening lub poddaje się operacji. Alzira postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie. Tak rozpoczęła się jej przygodę z fitnessem.
Przełomowym momentem w życiu Alziry był rok 2011. Okazało się, że ma bardzo poważne problemy z kręgosłupem. Z uwagi na to, że nie dbała o swoją dietę i nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej, miała poważną skoliozę. Schorzenie było na tyle zaawansowane, że Alzira regularnie trafiła do szpitala, ponieważ miała częściowe paraliże nóg. Jak wspomina, lekarze dali jej dwa wyjścia: rozpoczyna regularny trening lub poddaje się operacji. Alzira postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie. Tak rozpoczęła się jej przygodę z fitnessem. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Alzira rozpoczęła swoje trening od bardzo spokojnych ćwiczeń. Początkowo uczęszczała na stretching, po to by uelastycznić mięśnie, a następnie spróbowała zajęć pilates. Dzięki nim, wzmocniła mięśnie brzucha oraz pleców. Lekarze byli pod wrażeniem postępów, które poczyniła. Alzira rozpoczęła swoje trening od bardzo spokojnych ćwiczeń. Początkowo uczęszczała na stretching, po to by uelastycznić mięśnie, a następnie spróbowała zajęć pilates. Dzięki nim, wzmocniła mięśnie brzucha oraz pleców. Lekarze byli pod wrażeniem postępów, które poczyniła. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Dla Alziry trening okazał się nie tylko antidotum na jej problemy z kręgosłupem. Oprócz tego zobaczyła, że zmienia się jej sylwetka i dlatego postanowiła spróbować, bardziej wymagających ćwiczeń. Stopniowo do swoich codziennych treningów włączyła ćwiczenia na siłowni. Dla Alziry trening okazał się nie tylko antidotum na jej problemy z kręgosłupem. Oprócz tego zobaczyła, że zmienia się jej sylwetka i dlatego postanowiła spróbować, bardziej wymagających ćwiczeń. Stopniowo do swoich codziennych treningów włączyła ćwiczenia na siłowni. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Jak wspomina Alzira, podziwiała piękne sylwetki sportowców i zapragnęła wyglądać tak jak oni. Nawiązała współpracę z doświadczonym trenerem, który pomógł się jej przygotować do pierwszych zawodów kulturystycznych. Zajęła w nich drugie miejsce i to zmotywowało ją do jeszcze cięższej pracy. Jak wspomina Alzira, podziwiała piękne sylwetki sportowców i zapragnęła wyglądać tak jak oni. Nawiązała współpracę z doświadczonym trenerem, który pomógł się jej przygotować do pierwszych zawodów kulturystycznych. Zajęła w nich drugie miejsce i to zmotywowało ją do jeszcze cięższej pracy. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Pewnie zastanawiasz się, jaki trening wykonuje, że ma tak piękne ciało? Alzira trenuje przez 5 dni w tygodniu. Sobota i niedziela to dni relaksu. Każdego dnia ma dokładnie rozpisany plan ćwiczeń na nogi, brzuch i ramiona. Pewnie zastanawiasz się, jaki trening wykonuje, że ma tak piękne ciało? Alzira trenuje przez 5 dni w tygodniu. Sobota i niedziela to dni relaksu. Każdego dnia ma dokładnie rozpisany plan ćwiczeń na nogi, brzuch i ramiona. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Alzira wie, że nie tylko trening siłowy pozwala jej zachować formę. Przyznaję, że dwa razy w tygodniu ćwiczy pilates, a przed każdym treningiem na siłowni wykonuje 30 minut ćwiczeń kardio. Właśnie dlatego, jest nie tylko silną kobietą, ale ma też doskonałą kondycję. Alzira wie, że nie tylko trening siłowy pozwala jej zachować formę. Przyznaję, że dwa razy w tygodniu ćwiczy pilates, a przed każdym treningiem na siłowni wykonuje 30 minut ćwiczeń kardio. Właśnie dlatego, jest nie tylko silną kobietą, ale ma też doskonałą kondycję. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Alzira podkreśla, że trening cardio to doskonała zabawa, ale i świetny sposób na spalanie tkani tłuszczowej. Zauważyła, że poprawia również jej wyniki sportowe, a także przyspiesza metabolizm glukozy (czyli utrzymuje właściwy poziom cukry we krwi).  Alzira podkreśla, że trening cardio to doskonała zabawa, ale i świetny sposób na spalanie tkani tłuszczowej. Zauważyła, że poprawia również jej wyniki sportowe, a także przyspiesza metabolizm glukozy (czyli utrzymuje właściwy poziom cukry we krwi). Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Alzira przyznaje, że ma trzy ulubione ćwiczenia, które jej zdaniem najlepiej wyrzeźbiły jej ciało. Ciekawa jesteś jakie? Oto one: przysiady, wypady oraz pompki. Dzięki nim zachowuje zgrabne pośladki i smukłe ramiona. Zdecydowanie się zgadzamy! Alzira przyznaje, że ma trzy ulubione ćwiczenia, które jej zdaniem najlepiej wyrzeźbiły jej ciało. Ciekawa jesteś jakie? Oto one: przysiady, wypady oraz pompki. Dzięki nim zachowuje zgrabne pośladki i smukłe ramiona. Zdecydowanie się zgadzamy! Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Alzira dba również o swoją dietę. Zjada 6 posiłków dziennie, które zawierają dobrze zbilansowaną ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. To, co przede wszystkim lubi jeść to: omlety, kurczak, szpinak, fasolka szparagowa, jabłka, łosoś, szparagi oraz komosa ryżowa. Alzira dba również o swoją dietę. Zjada 6 posiłków dziennie, które zawierają dobrze zbilansowaną ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. To, co przede wszystkim lubi jeść to: omlety, kurczak, szpinak, fasolka szparagowa, jabłka, łosoś, szparagi oraz komosa ryżowa. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Treningi Alziry możesz śledzić na You Tube. Patrząc, jak doskonale sobie radzić, trudno jest uwierzyć, że jeszcze parę lat temu miała poważne problemy z kręgosłupem. Jak sama twierdzi, chętnie dzieli się swoją historią i mówi o drodze, która przeszła. Pragnie, by jej historia inspirowała wszystkich, którzy nie wierzą, że ćwiczenia pozwalają wyjść z różnych chorób. Treningi Alziry możesz śledzić na You Tube. Patrząc, jak doskonale sobie radzić, trudno jest uwierzyć, że jeszcze parę lat temu miała poważne problemy z kręgosłupem. Jak sama twierdzi, chętnie dzieli się swoją historią i mówi o drodze, która przeszła. Pragnie, by jej historia inspirowała wszystkich, którzy nie wierzą, że ćwiczenia pozwalają wyjść z różnych chorób. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Pewnie zastanawiasz się, skąd Alzira czerpie motywację? Jak twierdzi przede wszystkim wzoruje się na innych sportowcach. Chcąc im dorównać, regularnie trenuje i nigdy się nie poddaje. Motywacją jest dla niej również rodzina i przyjaciele. To oni wspierali ją, gdy była w złym stanie zdrowia. Dziś dopingują ją podczas zawodów. Pewnie zastanawiasz się, skąd Alzira czerpie motywację? Jak twierdzi przede wszystkim wzoruje się na innych sportowcach. Chcąc im dorównać, regularnie trenuje i nigdy się nie poddaje. Motywacją jest dla niej również rodzina i przyjaciele. To oni wspierali ją, gdy była w złym stanie zdrowia. Dziś dopingują ją podczas zawodów. Alzira Rodriguez (instagram.com/alzirarodriguez)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.