5 powodów dla których powinnaś zacząć boksować już dziś

Nie bez powodu tak wiele celebrytów i gwiazd decyduje się na trening boksu. To nie tylko świetny trening cardio, spalający tkankę tłuszczową, ale o wiele więcej. Oto 5 powodów, dla których powinnaś zdecydować się na treningu boksu jeszcze dziś!
5 powodów dla których powinnaś zacząć boksować już dziś 5 powodów dla których powinnaś zacząć boksować już dziś Fotolia

Wyrzeźbisz każdy mięsień

Dzięki temu treningowi poprawisz ogólną sprawność fizyczną. Pewnie nieraz słyszałaś, że boks wzmacnia głównie górne partie ciała, takie jak korpus, czy ręce. Nic bardziej mylnego! W trakcie treningu pracuje cała nasza sylwetka. Nogi i miednica, które odpowiadają za siłę uderzenia podczas ćwiczeń, są zmuszone do ciągłej pracy. Dlatego, jeśli zależy ci na wyrzeźbieniu mięśni, to trening boksu jest idealnym rozwiązaniem. 

5 powodów dla których powinnaś zacząć boksować już dziś 5 powodów dla których powinnaś zacząć boksować już dziś Fotolia

W krótkim czasie spalisz mnóstwo kalorii

Boks obniża tętno spoczynkowe i wytrzymałość mięśniową. Osoby początkujące szybko zobaczą pierwsze korzyści płynące z tego rodzaju aktywności. To trening łączący elementy wzmacniania z cardio. Szacuje się, że prędkość spalania kalorii podczas treningu boksu wynosi ok. 13 kalorii na minutę. To jeden z najskuteczniejszych treningów cardio, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Na jednej sesji treningowej możesz spalić nawet 600 kcal! 

Boks w formie rekreacyjnej zyskuje dużą popularność wśród płci pięknej Boks w formie rekreacyjnej zyskuje dużą popularność wśród płci pięknej Daniel Koper

Odstresujesz się jak nigdy dotąd

Niezależnie od tego, co wywołuje w tobie uczucie poddenerwowania i stres, boks pomoże ci się odprężyć. To zdrowy i szybki sposób na rozładowanie napięcia. Pozbędziesz się nadmiaru energii, a dzięki wysiłkowi uwolnią się endorfiny, które poprawią ci humor. Jeśli miałaś stresujący dzień, załóż rękawice i leć na trening! 

Elementy treningu bokserskiego przyspieszają metabolizm Elementy treningu bokserskiego przyspieszają metabolizm Daniel Koper

Poprawisz swoja koordynację

Boks wymaga ogromnego skupienia i koordynacji ręka-oko. To duży wysiłek dla mózgu i mięśni. Wyprowadzanie perfekcyjnych ciosów i refleks to lata praktyki, jednak dość szybko można zauważyć pierwsze efekty. Regularny trening sprawi, że koordynacja już nigdy więcej nie będzie stanowiła dla ciebie problemu. 

Trening Boksu pozwala dużo łatwiej funkcjonować, znosić trudy dnia codziennego, dzięki niemu stres i napięcie po prostu odpływają Trening Boksu pozwala dużo łatwiej funkcjonować, znosić trudy dnia codziennego, dzięki niemu stres i napięcie po prostu odpływają Daniel Koper

Nigdy nie przestaniesz się uczyć

Regularne ćwiczenia fitness sprawiają, że wpadasz w rutynę. Schemat ćwiczeń na każdych zajęciach jest podobny. Dobry trener boksu nie dopuści do takiej sytuacji. Tutaj za każdym razem musisz być w pełni skupiona, zawsze jest coś nowego do nauczenia się lub do poprawienia. A prawidłową technikę szlifuje się latami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.