Postanowienia noworoczne? Oto 12-miesięczny plan, którego potrzebujesz

Rok 2019 będzie dla Ciebie rokiem zmian? Chcesz zdrowo jeść, regularnie trenować i poprawić swoją formę oraz wygląd sylwetki? Oto 12 rzeczy do zrobienia miesiąc po miesiącu. Niektóre będą bardzo łatwe, inne będą wymagały większego zaangażowania. Podejmujesz wyzwanie?
Nowe dyscypliny sportowe Nowe dyscypliny sportowe Fotolia

Styczeń - spróbuj nowych dyscyplin sportowych

Ciągle trenujesz tak samo? Jesteś wierna treningom fitness albo swojej ulubionej siłowni? Spróbuj czegoś nowego! Wybierz się w styczniu na 4 różne treningi. Każdego tygodnia zrób coś nowego! A może akurat którąś z tych dyscyplin pokochasz i będzie dla Ciebie kolejną motywacją do ćwiczeń. 

Trening Trening Fotolia

Luty - trenuj z filmikami wideo min 10 minut

Nie masz czasu na trening? Wystarczy, że włączysz wideo treningowe i wykonasz nawet krótkie, 10 minutowe ćwiczenia. Taki trening możesz wykonać przed pracą. Zamiast przeglądać media społecznościowe poświęć te kilka minut minimum 3 razy w tygodniu i wykonaj krótki trening, który może być uzupełnieniem Twoich regularnych treningów. 

Trening na dworze Trening na dworze Fotolia

Marzec - trenuj na dworze

W marcu robi się już nieco cieplej, wobec tego czemu by nie wykonać treningu na zewnątrz? Możesz iść pobiegać, pójść na spacer, pojeżdzić na rowerze, czy rolkach. Możliwości jest wiele. Spróbuj wykonać 2 treningi na świeżym powietrzu w tygodniu. 

Wyzwanie Wyzwanie Fotolia

Kwiecień - dołącz do wyzwania

Zawsze kiedy zbliża się wiosna wszystkie portale i media społecznośćiowe zostają "zalane" wyzwaniami treningowymi. Spróbuj podjąć się jednego z nich. Weź udział w wyzwaniu, postępuj zgodnie z instrukcją i harmonogramem ćwiczeń. Oto nasza propozycja wyzwania naszego, 30-dniowego wzywania na płaski brzuch:

Grupa treningowa Grupa treningowa Fotolia

Maj - dołącz do grupy treningowej

W grupie zawsze trenuje się lepiej, taki trening daje wzajemną motywację do ćwiczeń. Dołącz do jakiejś grupy treningowej np, na zajęcia fitness lub znajdź swoją grupę - zbierz znajomych i chodźcie razem na różnego rodzaju zajęcia. 

Domowy trening Domowy trening Fotolia

Czerwiec - stwórz swoją mini siłownię w domu

Czerwiec to czas, kiedy robi się ciepło i coraz częściej i chętniej przebywamy poza domem spędzając czas na spotkaniach ze znajomymi. Jeśli nie masz już czasu, żeby chodzić na siłownię, to trenuj na dworze lub zrób sobie mini siłownię w domu. Tak naprawdę nie trzeba wiele - zainwestuj w gumy treningowe, zamontuj drążek i kup kettle lub hantle. Z takim zestawem śmiało możesz zrobić trening całego ciała nie wychodząc z domu. 

Akcesoria treningowe Akcesoria treningowe Fotolia

Lipiec - zabierz akcesoria treningowe na wakacje

Lipiec to czas urlopów. Więkzość z nas marzy o plaży, pasku ciepłej wodzie i Słońcu. Skoro już zainwestowałaś w akcesoria do ćwiczeń, to zabierz je na wyjazd. Gumy do ćwiczeń prawie nic nie ważą, a dzięki nim możesz zrobić świetny trening na plaży! 

Trójbój siłowy Trójbój siłowy Fotolia

Sierpień - zrób jeden trening, którego się boisz lub który Cię przeraża

Do odważnych świat należy. Przełam rutynę i wystaw się na próbę - idź na trening, który wydaje Ci się przerażający np spróbuj boksu, crossfitu, kickboxingu, czy trójboju siłowego! Pamiętaj tylko, aby rozpocząć takie ćwiczenia z trenerem, który poprowadzi Cię i nauczy podstaw danej dyscypliny, tak abyś nie wyrządziła sobie krzywdy. 

Bieg Bieg Fotolia

Wrzesień - weź udział w zawodach!

Wrzesień to kolejny przełom roku, w którym, czas na coś nowego. Weź udział w zawodach i sprawdź siebie samą. Zrób to przede wszystkim dla dobrej zabawy i odrobiny zdrowej rywalizacji. Możesz zapisać się np na bieg z przeszkodami. 

Trening Trening Fotolia

Październik - zrób, jak najwięcej treningów w tym miesiącu

Tym razem postaw na ilość. Spróbuj wykonać, jak najwięcej treningów w całym miesiącu. Możesz trenować codziennie przeplatając trening wytrzymałościowy z treningiem siłowym. 

Trening z trenerem Trening z trenerem Fotolia

Listopad - wykup chociaż jedną lekcję i trenera

Nawet najlepsi mają swoich trenerów. Często nie widzimy, jakie błędy treningowe popełniamy. Wykup chociaż jedną lekcję z trenerem personalnym, który skupi się na tym, jak ćwiczysz poprawi Twoje błędy i dopasuje dla Ciebie trening.

Relaks i regenracja Relaks i regenracja Fotolia

Grudzień - postaw na regenerację

Regenracja potreningowa jest równie ważna, co sam trening. Grudzień to okres gorący okres przedświąteczny. Postaraj się w tym czasie dać sobie trochę odpocząć, w końcu pracowałaś ciężko cały rok. Nie rezygnuj z treningów, ale postaw na krótsze treningi funkcjonalne, skup się na słabszych punktach, częściej włącz do treningu rollowanie i rozciąganie, pójdź na basen lub odpręż się w saunie. 

Więcej o: