Co się stało, gdy zaczęłam pić więcej wody? 4 powody, dla których warto spróbować

Nasz organizm w ok. 60% składa się z wody. Woda to życiodajne źródło, bez którego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. W naszym organizmie spełnia ona wiele bardzo ważnych funkcji i choć wydaję się to oczywiste, to często zapominamy o prawidłowym nawyku picia wody i w rzeczywistości pijemy jej za mało. Marzysz o promiennej cerze, smukłej sylwetce i świetnym samopoczuciu? Pij jej więcej!
Picie wody Picie wody Karolina Brzuszczyńska

Co się stało, gdy zaczęłam pić więcej wody? 4 powody, dla których warto pić wodę

Nasz organizm w ok. 60% składa się z wody. Woda to życiodajne źródło, bez którego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. W naszym organizmie spełnia ona wiele bardzo ważnych funkcji i choć wydaję się to oczywiste, to często zapominamy o prawidłowym nawyku picia wody i w rzeczywistości pijemy jej za mało. Marzysz o promiennej cerze, smukłej sylwetce i świetnym samopoczuciu? Pij jej więcej!

Postanowiłam zrobić TEST. Zdecydowałam, że przez dwa tygodnie będę pilnować tego, aby pić więcej wody w ciągu dnia (min. 2 litry dziennie). Zdecydowałam się na bieżąco monitorować swoje samopoczucie i zapisywać uwagi w notesie. Chciałam, aby test wypadł wiarygodnie, więc nie zmieniłam w tym czasie mojej diety, nadal trenowałam regularnie i spałam mniej więcej tyle samo godzin.

Aby pamiętać o regularnym piciu wody skorzystałam z jednej z aplikacji w telefonie, która codziennie przypominała mi o nawadnianiu. Dodatkowo pomocną rzeczą była dla mnie butelka filtrująca Dafi. To ogromne ułatwienie, ponieważ butelka jest wyposażona w filtr oczyszczający wodę, dzięki czemu nie musiałam pamiętać o tym, by zawsze mieć przy sobie wodę. Mogłam nalać ją z kranu, gdziekolwiek bym była. 

Czytaj także: "Pij kraniczankę! Jest tania i zdrowa!" >>

Metabolizm Metabolizm Karolina Brzuszczyńska

Metabolizm

Podkręcony metabolizm - to jeden z głównych powodów, dla których warto pić wodę. Woda odpowiada za naszą przemianę materii. Dodatkowo im więcej wody pijemy, tym lepiej pracują nasze nerki, a co za tym idzie - pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu, co poprawia wygląd naszej sylwetki. Ja już po kilku dniach zauważyłam różnicę. Pijąc regularnie, odpowiednie ilości wody zdecydowanie lepiej prezentowała się moja figura. Różnica była szczególnie widoczna w przypadku brzucha, który stał się bardziej płaski.

Energia Energia Karolina Brzuszczyńska

Energia

Więcej energii - to drugi bardzo istotny powód dla którego warto pić więcej wody. Tak, jak już wcześniej wspomniałam - nie zmieniłam w ciągu tych dwóch tygodni swojego trybu życia. Zazwyczaj mój tydzień jest bardzo intensywny ze względu na pracę, szkołę oraz regularne treningi. Często odczuwam zmęczenie i senność. Zauważyłam, że kiedy bardziej kontroluję ilość wypijanych płynów czuję się zdecydowanie lepiej. Mam o wiele więcej energii, dzięki czemu w ostatnim czasie ograniczyłam ilość wypijanej kawy w ciągu dnia. 

Dafi Dafi Karolina Brzuszczyńska

Bóle głowy

Niestety bóle głowy towarzyszą mi bardzo często. Zazwyczaj wtedy, kiedy się nie wyśpię lub kiedy za oknem pada deszcz. Najczęściej sięgam wtedy po tabletki przeciwbólowe. Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas trwania testu, mimo złej pogody, bóle głowy nie towarzyszyły mi ani razu. Okazuje się prawdą, że zwiększenie ilości wypijanej wody zapobiega bólom głowy.

Kondycja skóry Kondycja skóry Karolina Brzuszczyńska

Kondycja skóry

Moja skóra oraz włosy są zawsze bardzo wysuszone. Dotychczas stosowałam bardzo wiele kremów i olejków nawilżających, ale te przynosiły efekt jedynie na chwilę. W ciągu tych dwóch tygodni picia minimum 2 litrów wody w ciągu dnia zauważyłam, że moja cera stała się nieco bardziej promienna i zaczęła wyglądać zdrowiej. Poprawiła się też trochę kondycja moich włosów, które stały się bardziej lśniące. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dowiedz się więcej:

Ty także chcesz cieszyć się dobroczynnym działaniem wody na organizm? Nic prostszego! Zadbaj, by towarzyszyła Ci przez cały czas, bogata w minerały i pełna walorów smakowych. Zaopatrz się w lekką butelkę wyposażoną w filtr wody i sprawdź, jak poprawi się Twoje samopoczucie!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.