3 ćwiczenia z kickboxingu, które pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha

Te 3 ćwiczenia inspirowane kickboxingiem wzmocnią Twój korpus i pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha. Kickboxing to sport, w którym ABS ogrywa bardzo ważną rolę. Niemalże każde ćwiczenie wymaga pracy właśnie tych mięśni. Silny brzuch wspomaga wyprowadzanie ciosów, a mocna przepona dodają im dynamiki. Dlatego trening brzucha inspirowany sportem walki to jeden z najskuteczniejszych.
Trening na brzuch Trening na brzuch Karolina Brzuszczyńska

3 ćwiczenia z kickboxingu, które pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha

Te 3 ćwiczenia inspirowane kickboxingiem wzmocnią Twój korpus i pomogą Ci wyrzeźbić mięśnie brzucha. Kickboxing to sport, w którym ABS ogrywa bardzo ważną rolę. Niemalże każde ćwiczenie wymaga pracy właśnie tych mięśni. Silny brzuch wspomaga wyprowadzanie ciosów, a mocna przepona dodają im dynamiki. Dlatego trening brzucha inspirowany sportem walki to jeden z najskuteczniejszych treningów. 

Każde ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę, bez przerwy. Pamiętaj o napiętym brzuchu i odpowiednim oddechu. Zrób trzy rundy treningowe, między każdą odpocznij 30 sekund. 

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Deska z podnoszeniem ręki i nogi

To, że deska jest jednym z lepszych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha zapewne już wiesz. Czas na jej trudniejszą wersję, która maksymalnie zaktywizuje wszystkie mięśnie głębokie do pracy. W podporze przodem wykonaj pompkę, następnie będąc w górze wyciągnij jedną rekę przed siebie jednocześnie prostując przeciwległą nogę. Powtórz ćwiczenie zmieniając strony naprzemiennie. Wykonuj ćwiczenie przez minutę. Staraj się wykonać je jak najdokładniej i jak najszybciej. 

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Brzuszek z ciosem po skosie

Klasyczne brzuszki to już przeszłość. Czas na ich trudniejszą wersję! To ćwiczenie zaktywizuje do pracy głownie górny odcinek mięśni prostych oraz mięśnie skośne brzucha. Wykonaj brzuszek, następnie skręć tułów wyprowadzając cios ręką. Wykonuj ciosy naprzemiennie - raz na jedną, raz na drugą stronę. Staraj się aby były dynamiczne. Pamiętaj o wydechu podczas wykonywania ciosu. Wykonuj ćwiczenie przez minutę. 

Kickboxing na mięśnie brzucha Kickboxing na mięśnie brzucha Karolina Brzuszczyńska

Uderzenie z wykopem w podporze tyłem

W podporze tyłem z ugiętymi nogami wykonaj wykop w górę i jednocześnie wyprowadź cios w przód przeciwległą ręką. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie- raz na jedną, raz na drugą stronę. Pamiętaj, aby nie opuszczać pośladków. Utrzymaj pozycję wykonująć ćwiczenie przez minutę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA