Tego lepiej nie jedz. 5 najgorszych śniadań, które możesz sobie zaserwować

Śniadanie to posiłek, który ma dostarczyć nam energii na cały poranek. Jak to się dzieje, że często zamiast sił do działania dopada nas senność i zmęczenie, a jedyne, na co mamy ochotę to powrót do łóżka. Tu często winę ponoszą produkty, po które sięgamy nieświadomie. Czego się wystrzegać, by śniadanie nie tłumiło naszej energii?
śniadanie śniadanie pinterest.com

Chleb i bułki z dżemem

Co się znajduje w takim połączeniu? Sam cukier! Nawet jeśli dżem będzie w 100% z owoców, nie jest to najlepsza, ani tym bardziej najzdrowsza propozycja. Po takim śniadaniu, insulina gwałtownie podskoczy, a ty znów szybko poczujesz ssanie w żołądku.

płatki śniadaniowe płatki śniadaniowe pinterest.com

Płatki śniadaniowe z mlekiem

Reklamy i etykiety niestety często wprowadzają nas w błąd. W takich płatkach próżno szukać pełnego ziarna, witamin, czy błonnika. W zamian za to morze cukru pod różną postacią, która staje na drodze do wymarzonej sylwetki. Dodatek mleka również nie czyni z takiego dania pełnowartościowego posiłku. Płatkom z mlekiem mówimy stanowcze NIE!

sok owocowy sok owocowy pinterest.com

Soki owocowe

Nawet te soki w 100 proc. z owoców, mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie i figurę. To propozycja zawierająca tylko węglowodany proste, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi sprawiając, że po chwili znów czujemy się głodni i zmęczeni.

jogurt 0% tłuszczu jogurt 0% tłuszczu pinterest.com

Jogurt 0% tłuszczu

Mało kto zdaje sobie sprawę, że tłuszcz, którego pozbawia się jogurt, musi być czymś zastąpiony. By nadać smak beztłuszczowym produktom, dosypywany jest cukier. Dlatego jeśli bardzo lubisz jogurt to sięgaj raczej po ten naturalny i pełnotłusty. Mała zmiana, a na pewno zauważysz efekty.

croissant croissant pinterest.com

Ciastka francuskie, drożdżówki, pączki...

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś w biegu, zjeść na śniadanie słodką drożdżówkę, czy croissanta. Nie jest to niestety najmądrzejszy wybór. Takie wypieki oprócz mnóstwa cukru, zawierają również tłuszcze utwardzone, które sprzyjają wzrostowi masy ciała, zwiększają ryzyko chorób serca, depresji oraz nowotworów.