Oczyszczanie twarzy. Prawdy i mity

Po powrocie z wakacji dostrzegłaś niedoskonałości na swojej twarzy i nie wiesz co z tym zrobić? O faktach i mitach związanych z oczyszczaniem twarzy odpowiadają eksperci Chantarelle.
Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy www.webmd.com

MIT: Skóra po urlopie nie wymaga oczyszczenia

FAKT: Podczas urlopu nasza skóra jest narażona na szereg agresywnych czynników: m.in. promieniowanie UV, słoną bądź chlorowaną wodę. Na skutek długich kąpieli słonecznych warstwa rogowa naskórka ulega pogrubieniu. Skóra staje się szara i matowa. Tworzą się drobne linie i zmarszczki. Nadmiar słońca działa również komedogennie, czyli powoduje zaczopowanie ujść gruczołów łojowych.

Zobacz: Co się stanie, jeżeli przez 2 tygodnie nie będziesz wieczorem zmywała makijażu [SKUTKI]

Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy Pinterest

MIT: Skórę oczyścisz dokładnie sama w domu

FAKT: Możesz zrobić więcej szkód niż dobrego. Zwłaszcza jeśli sama będziesz wyciskała ?niedoskonałości?. W gabinecie kosmetolog fachowo oceni jaki rodzaj oczyszczania będzie najlepszy dla Twojej cery (oczyszczanie manualne, kawitacja czy też może zabieg z kwasami).

Zobacz: Skąd się biorą zmarszczki? Czy spanie na brzuchu postarza

Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy Pinterest

MIT: Domowy peeling jest wystarczającym oczyszczeniem

FAKT: Oczyszczanie skóry w warunkach domowych nigdy nie będzie tak dokładne jak w gabinecie kosmetycznym. Domowe peelingi to doskonała kontynuacja zabiegów w gabinecie i podtrzymanie uzyskanych efektów.

Zobacz: Athleisure. Połączenie mody i sportu wkracza na salony

Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy www.makeupandbeauty.com

MIT: Oczyszczania potrzebuje tylko skóra tłusta

FAKT: To zabieg dedykowany dla każdego rodzaju skóry. Powinien być wykonywany 1-2 razy w roku przy skórze suchej i 3-4 razy w roku przy skórze tłustej.

Zobacz: 5 zabiegów, które warto zrobić przed trzydziestką

Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy www.tutorial.top10inaction.com

MIT: Oczyszczanie skóry nie jest konieczne, a dla skóry dojrzalej wręcz niezalecane

FAKT: Oczyszczające zabiegi w gabinecie kosmetycznym, jak i domowe peelingi poza działaniem oczyszczającym i delikatnie złuszczającym naskórek, powodują odpowiednią regulację poziomu sebum jak również dają wygładzenie i rozjaśnienie cery. Po takim zabiegu skóra jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych i wartościowych substancji odżywczych.

Zobacz: 5 domowych sposobów na cellulit

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.