5 zabiegów, które warto zrobić przed trzydziestką

Jeśli zawsze myślałaś, że zabiegi medycyny estetycznej nie są dla ciebie, po trzydziestce warto przemyśleć tę sprawę jeszcze raz. Oto 5 zabiegów profilaktycznych i dedykowanych problemom młodych kobiet, które warto zrobić przed trzydziestką.
zabiegi medycyny estetycznej zabiegi medycyny estetycznej fotolia.pl

1. Karboksyterapia na cellulit

Częstym problemem, z którym zmagają się kobiety w młodym wieku jest cellulit. Większość zabiegów działa na krótko, karboksyterapia natomiast, czyli terapia dwutlenkiem węgla, ma opinię zabiegu, który daje długotrwały efekt.

Reakcją skóry na podanie gazu jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja procesu elastyny i kolagenu. Włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, wznowione zostaje mikrokrążenie, co prowadzi do odbudowy i odżywienia komórek. Dzięki temu skóra staje się sprężysta i wygładzona.

Cena: ok. 200 zł za jeden zabieg, jednak w celu uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie serii. Jej cena to ok. 1000 zł - 1800 zł.

Ekspert: dr. Ewa Żabińska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej. Właścicielka Kliniki Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie.

Mezoterapia igłowa jest bardziej inwazyjna, ale zarazem zapewnia szybsze efekty Mezoterapia igłowa jest bardziej inwazyjna, ale zarazem zapewnia szybsze efekty Shutterstock

2. Mezoterapia napina skórę

Mezoterapia szybko regeneruje skórę. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Przynosi dobre efekty w przypadku delikatnej, wiotkiej oraz odwodnionej skóry.

Dzięki technice, którą wykorzystuje mezoterapia, czyli nakłuwanie skóry można wprowadzić do niej odpowiednie substancje aktywne. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle różniące się składem i stężeniem, w zależności od rejonu zastosowania i problemu.

Zestawienie substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia ogólny stan skóry. Po serii zabiegów uzyskuje ona znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia. Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.

Cena: ok. 250 zł - 450 zł

. . www.miastokobiet.pl

3. Kriolipoliza wyszczupla

Nadmiar tkanki tłuszczowej znajdujący się na udach, łydkach, okolicach bioder czy też dolnej części pleców skutecznie usunie kriolipoliza. Jest to nieinwazyjna i bezpieczna metoda wykorzystująca działanie ujemnej temperatury: -80 C.

W czasie zabiegu dochodzi do trwałego rozpadu komórek tłuszczowych, które są wydalane z organizmu w naturalny sposób. Efekty widoczne są już po ok. 3 tygodniach i pogłębiają się do trzeciego miesiąca. Zazwyczaj jeden zabieg jest wystarczający do wymodelowania danego obszaru. Jeśli jednak jest taka potrzeba można go powtórzyć po ok. 6 tygodniach. Czas trwania kriolipolizy to 70 minut, gdzie specjalna głowica zostaje przyłożona do problematycznego obszaru. Dzięki próżni skóra idealnie przylega do płytek chłodzących.

Cena: 800 zł

. . www.studentnews.pl

4. Radiofrekwencja na rozstępy

Bardzo często u młodych kobiet pojawiają się rozstępy. Występują w postaci wrzecionowatych pasm najczęściej na skórze brzucha, ud, pośladków, piersi. Jest to następstwo szybkiego przybierania na wadze, gwałtownego wzrostu lub ciąży.

Dobre efekty w walce z rozstępami przynosi radiofrekwencja mikroigłowa, polegająca na intensywnym i precyzyjnym nagrzewaniu naskórka i skóry właściwej. Jej skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone jest licznymi badaniami klinicznymi. Zabieg nie wpływa na życie codzienne, lekkie zaczerwienienie i obrzęk utrzymuje się od 1 do 3 godzin. Uzupełnieniem terapii zwalczającej rozstępy i dodatkowo potęgującej jej efekty jest karboksyterapia. Dzięki iniekcji dwutlenku węgla zachodzi synteza kolagenu i elastyny oraz wzmożony przepływ krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.

Cena: 1500 zł

. . www.cosmedclinic.com

5. Peeling chemiczny rozjaśnia skórę

Peelingi chemiczne to skuteczny sposób oczyszczenia a także odnowy i regeneracji skóry. Stosowane są jako element profilaktyki antystarzeniowej, terapii depigmentacyjnej oraz jako uzupełnienie leczenia dermatologicznego. Peelingi są przełomem w zabiegach odmładzających. Jedną z łagodniejszych jego wersji jest peeling na bazie kwasu migdałowego, który możemy wykonywać przez cały rok. Nie uwrażliwia skóry na słońce i nie występuje ryzyko wystąpienia przebarwień. Jest doskonale tolerowany przez osoby z cerą wrażliwą. Wygładza drobne zmarszczki, poprawia elastyczność oraz jędrność i nadaje skórze młody wygląd. Zalecany jest dla osób borykających się z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, a także w celu rozjaśnienia przebarwień i uregulowania pracy gruczołów łojowych. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry i problematyki dobierany jest indywidualnie odpowiedni typ peelingu oraz jego stężenie.

Cena: 200 zł - 300 zł

Więcej o: