Seks. Jak trening pomaga osiągnąć lepszy orgazm

Nie od dzisiaj wiadomo, że aktywność fizyczna działa pozytywnie na wszystkie aspekty naszego życia. Jednak seks nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także rozbudza popęd płciowy i spala aż 460 kcal.
seks seks fot. Shutterstock

Chodzenie na siłownię poprawia satysfakcję z seksu

Badania medyczne potwierdzają, że regularna aktywność fizyczna podnosi naszą satysfakcję z seksu. Działa on pozytywnie zarówno na nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Dzięki ćwiczeniom zwiększa się nasza samoocena, podnosi się pewność siebie oraz komfort psychiczny, czyli czujemy się dobrze we własnym ciele.

Dzięki regularnemu chodzeniu na siłownię poprawia się także nasza kondycja fizyczna, mamy więcej energii i potrafimy utrzymać wagę ciała na stałym poziomie. Wytwarzające się dzięki treningowi endorfiny, hormony szczęścia, rozbudzają popęd płciowy i zwiększają ochotę na zbliżenia.

12 sposobów na to, by lepiej wyglądać nago

seks seks Fot. Shutterstock

Ćwiczenia podnoszą poziom testosteronu

Regularne ćwiczenia podnoszą poziom testosteronu oraz hormonu wzrostu zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Opowiedzialne są one za popęd seksualny każdego człowieka.

Najlepszym sposobem na ich przyrost jest trening siłowy 2-3 dni w tygodniu. W konsekwencji poprawimy cyrkulację krwi, która poprawi także wydajność organów wewnętrznych.

Trening kardio przyspiesza bicie serca oraz wytrzymałość organizmu. Dzieki temu będziemy mieli więcej energii oraz będziemy w stanie dłużej wytrzymać podczas stymulacji swojej partnerki lub partnera.

seks seks fot. Shutterstock

Ćwiczenia pomagają się odstresować

Osoby, które regularnie chodzą na zajęcia fitness żyją w mniejszym stresie niż te, które nie przekonały się do żadnej aktywności fizycznej. Treningi pomagają rozładować stres i pozwalają się naszemu mózgowi odprężyć. Ćwiczenia poprawiają nastrój, dzięki czemu zapominamy o kłopotach dnia i zmartwieniach.

Te wszystkie elementy są  najważniejszymi i najpopularniejszymi składowymi, dzięki którym nie czerpiemy radości i satysfakcji z seksu. Naczęstszą przyczyną braku orgazmu jest właśnie zadręczanie siebie niepotrzebnymi myślami i problemami.

Bikram joga leczy i odchudza

Pozycja Janu Sirsasana/ Joga Pozycja Janu Sirsasana/ Joga Pinterest

Joga działa pozytywnie na orgazm

Joga pomaga lepiej poznać nasze ciało od środka. Działa na nasze emocje, niwelując te złe, skupiając się na oddechu i poznaniu samego siebie.

Dzięki ćwiczeniom jogi możemy skupić się na swoim oddechu i własnej cielesności. Działa ona pozytywnie na nasz układ nerwowy i narządy wewnętrzne.

Uprawiając regularnie jogę, w połączeniu z ćwiczeniami interwałowymi, możemy spodziewać się także szybszych i bardziej intensywnych orgazmów. Dodatkowo, kiedy podczas seksu krzyczymy, redukujemy poziom dwutlenku węgla we krwi.

Joga - jaki rodzaj zajęć wybrać?

Seks spala dużo kalorii

Seks jest doskonałym ćwiczeniem, jeżeli chcemy zgubić zbędne kilogramy. Godzina pozwala spalić około 460 kcal. Pół godziny w pozycji stojącej to już ponad 600 kcal.

Dzięki ciężarowi własnego ciała, taka aktywność działa lepiej niż niejedna siłownia. Wzmacnia przede wszystkim mięśnie nóg, pośladków, ramion, pleców oraz brzucha.

Martwy ciąg klasyczny ze sztangą Martwy ciąg klasyczny ze sztangą www.ironbodi.com

5 ćwiczeń na lepszy seks

1. Krążenie biodrami w pozcyji leżącej

W pozycji leżącej podnosimy ościśle do siebie złączone nogi. Podpieramy się na łokciach i wykonujemy krążenia, najpierw w lewo a potem w prawo.

Wykonujemy 3 serie po 30 powtórzeń.

 

2. Plank z podnoszeniem nóg

W pozycji podporu podnosimy raz prawą, a raz lewą noge.

Wykonujemy 4 serie po 20 powtórzeń.

 

3. Przysiady z wyrzucaniem kettlebell

Wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń.

 

4. Martwy ciąg

Wykonujemy 3 serie po 6 powtórzeń.

 

5. Podnoszenie nóg w podporze bokiem

W pozycji leżacej, bocznej, podpieramy się na łokciu i podnosimy, napinając wszystkie mięśnie, prostą nogę.

Wykonujemy 2 serie po 20 powtórzeń na każdą nogę.

Omlet, jajecznica, zielony koktajl. Jak wyglądają śniadania trenerów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.