Cameron Diaz "The Body Book" - czego możemy się nauczyć o diecie, ćwiczeniach i zdrowiu?

Myślisz, że książka Cameron Diaz "The Body Book" to kolejne złote rady rozkapryszonej gwiazdy? To, co przeczytasz w niej o odżywianiu, treningu, kształtowaniu zdrowych nawyków i pielęgnacji właściwie ma sens!
cameron diaz the body book cameron diaz the body book cameron diaz the body book

Holistyczne podejście do zdrowia

Cameron Diaz dzieli się wiedzą na temat odżywiania, ćwiczeń, wewnętrznej równowagi czy pielęgnacji ciała. Cameron interesuje się fizjologią, procesami na poziomie komórkowym, rolą witamin i minerałów w diecie, a także tym, dlaczego silne mięśnie i zdrowa struktura kości jest niezbędna do tego, żeby być zdrowym.

"The Body Book" nie stawia przed czytelnikami żadnych celów, które możesz osiągnąć w tydzień czy w miesiąc. Oferuje za to podejście holistyczne, które zakłada długotrwałą zmianę, która zagwarantuje nam szczęśliwe i zdrowe życie.

Cameron Diaz Cameron Diaz Interview

Nigdy nie jest za późno na aktywność

"Chcę, żeby kobiety wiedziały, że nigdy nie jest za późno na poświęcenie większej uwagi ciału. Ja, przed rolą w Aniołkach Charliego, nigdy nie ćwiczyłam. Miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć rzuciłam palenie. Pomyślałam: <muszę zacząć treningi, więc przydałoby się też rzucić palenie>." Cameron trenowała 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu przez 3 miesiące. Przyznaje, że było to wyczerpujące doświadczenie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. "Płakałam codziennie. W poniedziałki zastanawiałam się, jak dam radę wytrzymać kolejny tydzień, ale szybko zauważyłam, że moje ciało się zmienia. Miałam sześciopak na brzuchu. Wtedy pomyślałam, że robię to dla siebie w wieku 41 lat. Dziś myślę: <Dzięki Bogu, że zaczęłam, kiedy miałam 27 lat>."

cameron diaz trening, dieta cameron diaz trening, dieta www.aeromental.net

Zamiast wylewać z siebie siódme poty, dbaj o siebie

Ćwiczę rano. Robię interwały na bieżni przez 5 minut. Potem robię wykroki, przysiady, ściąganie linek wyciągu. Ćwiczę z ciężarkami: używam 5 kilogramowych, jeśli chcę zbudować mięśnie, albo 2,5 kilogramowych jeśli chcę utrzymać efekt, który udało mi się osiągnąć wcześniej. Każde ćwiczenie powtarzam 15 razy i robię 2 obwody. Całość zajmuje mi od 20 do 30 minut.

Wiele z nas się uśmiechnie i pomyśli, że Cameron to kolejna gwiazda, która jest uzależniona od ćwiczeń (nawet, jeśli to tylko pół godziny dziennie). Co na to aktorka? "Są dni, kiedy nie ćwiczę. Czasem, zamiast zrywać się na siłownię, wolę dłużej pospać, bo akurat tego dnia potrzebuję bardziej snu niż ćwiczeń. Czasem ćwiczę 10 minut. Ale sam fakt, że wstałam i dotarłam do siłowni jest dla mnie ważny. Chcę po prostu powiedzieć, że zrobiłam, co mogłam. Nie chodzi o to, żeby mieć zakwasy po treningu, ale żeby dbać o swoje ciało."

cameron diaz cameron diaz www.celebrityhealthfitness.com

Woda na początek dnia

Cameron pisze dużo o wodzie. Nie ma w tym nic zaskakującego, nie od dziś wiadomo, ze woda to podstawa, jeśli chcemy dbać o siebie i mieć szczupłą sylwetkę. Cameron poleca postawienie przy łóżku butelki z wodą i wypicie tyle, ile zdołamy zaraz po przebudzeniu. "To sprawia, że czuję się, jak zwiędła roślina, którą ożywił deszcz."

W książce jest sporo rad dotyczących fizjologii. Cameron radzi na przykład, żeby sprawdzać kolor moczu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy nasze ciało nie jest odwodnione. Mocz powinien mieć kolor słomkowożółty, to oznacza, że nasz organizm jest dobrze nawodniony. Jeśli mocz ma kolor ciemnożółty, to znaczy, że za mało pijesz.

cameron diaz cameron diaz GETTY IMAGES/Rob Kim/http://www.huffingtonpost.com

Dieta na trądzik

Cameron to jedna z gwiazd, które od lat zmagały się z trądzikiem. "Jestem pewna, że niektórych castingów nie wygrałam przez moją skórę. Mimo, że to było w latach 90. kiedy na twarz nakładało się grubą warstwę makijażu, a telewizja HD nie istniała." mówi aktorka. Jak wyleczyła trądzik? "Jesteś tym, co jesz. Jeśli to jest prawda, to ja byłam burrito z podwójnym serem i podwójnym sosem" śmieje się Cameron i dodaje, że nie miała pojęcia o tym, że fast food, przetworzone jedzenie, tłuste, smażone ma ogromny wpływ na jej fatalną skórę. Kiedy zmieniła dietę, jej cera się wygładziła.

Czy to oznacza, że o ulubionym jedzeniu Cameron może zapomnieć? "Jeśli jesz zdrowo większość czasu, czasem możesz sobie pozwolić na swój ulubiony smakołyk" mówi Cameron.

cameron diaz the body book trening i dieta cameron diaz the body book trening i dieta http://guyism.com

Zdrowych nawyków można się nauczyć

"The Body Book" mówi sporo o wykształceniu zdrowych nawyków. Żeby to zrobić Cameron radzi, żeby pomyśleć, jak twój plan dnia i twoje przyzwyczajenia mają się do nawyku, na którym ci zależy. Te niezdrowe przyzwyczajenia można zastąpić mnie niezdrowymi. Cameron nie wyobrażała sobie dnia bez dużej latte, ale chciała ograniczyć spożywanie mleka i kofeiny, dlatego zastąpiła tę kawę mniejszą latte na mleku sojowym.

Jeśli nie jesteś fanką ćwiczeń, ale za to lubisz słuchać muzyki, ułóż 15 minutową playlistę, włączaj ją codziennie i tańcz! To też spala kalorie.

Bananowa owsianka Bananowa owsianka Fot. Marcin Klaban

Wytrawna owsianka

Cameron nie lubi słodkich śniadań, lubi za to eksperymentować z różnymi smakami. Jej ulubione śniadanie to owsianka, krótko smażone cukinie z zielonymi warzywami, karmelizowanymi szalotkami i białkami jaj. Cameron doprawia to japońskim sosem ponzu (mieszanka sosu sojowego z sokiem z cytryny). To śniadanie jest pyszne i dostarcza złożonych węglowodanów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.