Taniec na rurze - najlepsze pokazy mistrzów!

Pole dance, czyli taniec na rurze, jest w naszym kraju sportem niedocenianym, mimo że aspiruje do statusu olimpijskiego! I nie ma w tym najmniejszej przesady, bo pole dance nie ma nic wspólnego z wygibasami pokazywanymi w nocnym klubach! Najlepszym tego dowodem są pokazy w wykonaniu mistrzów świata w tej konkurencji.
Felix Cane Felix Cane Felix Cane

Felix Cane

Pochodzi z Australii i jest dziś jedną z najbardziej znanych na świecie tancerek pole dance.

Swoją przygodę z tą dyscypliną zaczęła w styczniu 2006 r. We wrześniu tego samego roku wygrała lokalne eliminacje do Mistrzostw Australii w Pole Dance, a w listopadzie 2006 wzięła udział w głównym konkursie, który odbywał się w Sydney. Po 8 miesiącach od rozpoczęcia treningów zdobyła tytuł Miss Pole Dance Australia 2006.

Jak jej się to udało? Felix zaczęła tańczyć w wieku 11 lat. Gdy skończyła 15, przeniosła się do Londynu, gdzie trenowała intensywnie wiele form tańca. Jej ulubionymi były: taniec współczesny i klasyczny. Zdobyła doświadczenie występując z profesjonalnymi zespołami.

Już w 2008 r. po raz kolejny zdobyła tytuł Miss Pole Dance. Następny w kolejce był udział w Mistrzostwach Świata w Pole Dance 2009 (World Pole Sport & Fitness Championships), gdzie zajęła pierwsze miejsce, zdobywając najwyższe wyróżnienie.

Obecnie tancerka mieszka w Perth, gdzie uczy pole dance w szkole, w której sama stawiała pierwsze kroki - w Bobbi's Pole Studio. Tańczyła już ze znaną grupą cyrkową,a  obecnie przygotowuje się do tournee tanecznego "Michael Jackson: The Immortal World Tour".

Zobaczcie jej pierwszy zwycięski występ:

Rebecca Butcher Rebecca Butcher blog diamonddagger.tumblr.com

Rebecca Butcher

Swą przygodę ze sportem rozpoczęła od karate. Czarny pas w zdobyła w wieku 17 lat.

Później nadszedł czas na pole dance. Jej wyjątkowy styl połączony z ruchami sztuki walki sprawia, że jej występy są nadzwyczaj widowiskowe. Zachwyca nie tylko wykonaniem podstawowych figur, ale również wyjątkową sprawnością fizyczną.

Oto zwycięski występ Rebekki podczas East Meets West Polarity z ubiegłego roku:

Pole Dance Natasha Wang Pole Dance Natasha Wang Pole Dance Natasha Wang

Natasha Wang

Pole dance uprawia od 6 lat. Na co dzień pracuje w agencji public relations, ale nie przeszkadza jej to oddawać się swojej pasji - ma pełne poparcie swoich współpracowników dla tego, co robi i zapewne to jeden z powodów, dla których jest tak dobra w tym, co robi.

Natasha w kwietniu tego roku wygrała mistrzostwa US Pole Dance Championship w Nowym Jorku.

Zobaczcie jeden z  jej występów:

http://www.timesunion.com http://www.timesunion.com http://www.timesunion.com

Zoraya Judd

Pochodzi z Puerto Rico. Początkowo zajmowała się tańcem towarzyskim, a jako 15-latka zainteresowała się fitnessem. Treningi to od lat jej prawdziwa pasja.

Tańcem na rurze zainteresowała się krótko po urodzeniu drugiego syna (miała problem ze zrzuceniem wagi po porodzie) - dowiadujemy się z serwisu narurze.pl.

Zaledwie po sześciu miesiącach nauki Zoraya sama zaczęła uczyć i wzięła udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Właścicielka studia, w którym trenowała, zgłosiła ją do konkursu Miss Pole Fetish Utah 2009 i dopiero na dwa tygodnie przed zawodami poinformowała Zorayę o tym fakcie. Zoraya zajęła pierwsze miejsce.

W marcu 2010 r. była już mistrzynią USA.

http://www.flickr.com/photos http://www.flickr.com/photos http://www.flickr.com/photos

Marion Crampe

Pochodzi z Francji. Światową uwagę zwróciła na siebie podczas odbywającej się w Helsinkach PoleArt 2010 - imprezy, która stawia sobie za cel ukazanie piękna, artyzmu i atrakcyjności sztuki tańca na rurze.

Marion w znakomitym stylu pokazała, jak łączyć taniec z piekielnie trudną akrobatyką - bo właśnie tym w największej mierze jest pole dance.

Oto jeden z jej występów we Francji:

Crystal Lai

Jest dumną zdobywczynią tytułu Miss Pole Dance Canada oraz Best Entertainer and People Choice podczas konkursu World Pole Dance Championships. Wszystko to udało jej się uzyskać po 5 latach treningów.

Styl Crystal charakteryzuje idealne dopasowanie do podkładu muzycznego oraz perfekcyjna kontrola ruchów. Bo pole dance to sport, w którym każdy wypracowuje sobie swój styl, tak jak w wypadku każdej innej dyscypliny.

Crystal jest instruktorką fitnessu i na co dzień pracuje w Vancouver. Swoją pracę traktuje bardzo poważnie, a przekazywanie opinii publicznej informacji dotyczących tańca na rurze uznała za swoją misję. Chce być inspiracją dla innych tancerzy, którzy kwestionują ciężkie treningi pole dance. Tancerka jest zdania, że ten rodzaj aktywności ma ogromny wpływ na samodzielność tancerzy i rozwój płynności ich ruchów. Chce również wpłynąć na rozwój techniki tej trudnej dyscypliny.

Zobaczcie jej występ:

Steven Retchless

Nie - to nie pomyłka - Steven jest mężczyzną, a na dodatek niekwestionowanym mistrzem w tej dyscyplinie. Ma dopiero 24 lata, ale zdobył już sławę i ogromne uznanie w tanecznym świecie. Bo wbrew powszechnej opinii na temat pole dance, mężczyźni również znajdują w nim swoje miejsce.

Steven urodził się w Las Vegas i jest tancerzem z dyplomem Kalifornijskiego Instytutu Sztuki. Rok temu został pierwszym w historii mistrzem Stanów Zjednoczonych w Pole Fitness. Obecnie pracuje jako choreograf oraz instruktor tańca na rurze w znanej szkole Body & Pole przy Piątej Alei w Nowym Jorku.

Pole Dance uprawia od 4 lat. Odkrył go jeszcze na studiach. Natychmiast pokochał tę trudną dyscyplinę i wkrótce zakupił swoją pierwszą rurę. "Zawziąłem się i wkrótce zacząłem regularnie trenować" mówił w wywiadzie dla serwisu narurze.pl. "Tańczę nieprzerwanie od 15 lat, z czego cztery ostatnie na rurze, a od roku wykonuję skomplikowane figury."

Zobaczcie jego występ w eliminacjach do programu Mam Talent:

Pole dance na wesoło

A na koniec coś na wesoło - pole dance w wykonaniu tancerzy-instruktorów z nowojorskiej szkoły Body & Pole podczas konwentu International Pole & Exotic Dance Fitness Convention na Florydzie. Tańczą: Marlo Fisken, Kyra Johannesen, Steven Retchless, Michelle Stanek i Rebecca Starr.

Ten występ naprawdę robi wrażenie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.