6 ćwiczeń, które spalają więcej kalorii niż bieganie

Bieganie to jedno z najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie. Ale co jeśli nie lubisz biegać i nawet ładna pogoda cię do tego w żaden sposób nie zachęca? Mam dla ciebie 6 ćwiczeń, które w skuteczny sposób spalają tkankę tłuszczową.
Burpees Burpees Karolina Brzuszczyńska

Burpess

Burpeesy to ćwiczenie, które nieźle daje w kość i potrafi mocno podkręcić metabolizm. To jedno z trudniejszych ćwiczeń fitnessowych. Mimo, że jego wykonanie nie jest skomplikowane, towymaga włożenia dużej ilości energii w jego wykonanie. Przy tym ćwiczeniu pracują mięśnie całego ciała - nogi, ręce oraz korpus. Dlatego warto je wykonywać, jako formę spalania tkanki tłuszczowej.

Przeskoki z nogi na nogę Przeskoki z nogi na nogę Karolina Brzuszczyńska

Przeskoki w wykroku

Przeskoki w wykroku to dosyć trudne i wymagające ćwiczenie. Wykonaj wykrok. Pamiętaj o odpowiedniej pozycji, nie przekraczaj kolanem linii palców od stopy, drugą nogę lekko ugnij, brzuch napnij. W pozycji wykroku wybij się w górę przeskakując na drugą nogę. 

Bieg bokserski Bieg bokserski Karolina Brzuszczyńska

Bieg bokserski

Bieg bokserski mocno podnosi tętno. To bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan i ciosami prostymi. Angażuje do pracy całe ciało, mocno podnosi tętno. Wykonywane jak najszybciej jest bardziej wymagające niż bieg sprintem! 

Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Wspinaczka górska

Wspinaczka górska nie tylko spala kalorie, ale i wzmacnia cały core oraz ręce. W podporze przodem, jak do pompek, przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej, naprzemiennie - raz jedną, raz drugą nogą.

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała Karolina Brzuszczyńska

Przysiad z wyskokiem

Przysiad z wyskokiem to intensywne ćwiczenie, które odczujesz już po kilku sekundach. Okropnie się męczysz, a już po chwili twoje nogi odmawiają posłuszeństwa.

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Trzymaj ręce luźno wzdłuż ciała. Następnie wypchnij w tył biodra i ugnij kolana wykonując przysiad. Z pozycji przysiadu wykonaj wyskok, jednocześnie unosząc ręce w górę. Po wylądowaniu utrzymaj pozycję przysiadu przez 3 sekundy, następnie powtórz wyskok

Trening metaboliczny Trening metaboliczny Karolina Brzuszczyńska

Skoki w przysiadzie w przód

Znajdź wokół siebie trochę miejsca. W pozycji stojącej wykonaj skok w przód do przysiadu. Następnie wróć do pozycji początkowej. Pamiętaj, aby lądować na ugiętych nogach.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.