5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, dla tych którzy nie lubią biegać

Nie lubisz robić kardio, a bieganie to dla Ciebie największa zmora? Ten trening jest dla Ciebie! Dzięki tym 5 ćwiczeniom będziesz spalać tkankę tłuszczową nawet do kilkunastu godzin po treningu.
5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową 5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową Karolina Brzuszczyńska

5 ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, dla tych co nie lubią biegać

Każde ćwiczenie wykonuj jak najszybciej przez 60 sekund. Między ćwiczeniami zrób 10 sekund przerwy. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń powtórz obwód dwa razy. Cały trening zajmie Ci łącznie 20 minut. Z czasem możesz zwiększać ilość wykonywanych obwodów tak, by wykonać pełny, godzinny trening. 

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała Karolina Brzuszczyńska

Przysiad z wyskokiem

Stań w rozkroku na szerokość bioder. Trzymaj ręce luźno wzdłuż ciała. Następnie wypchnij w tył biodra i ugnij kolana wykonując przysiad. Z pozycji przysiadu wykonaj wyskok, jednocześnie unosząc ręce w górę. Po wylądowaniu utrzymaj pozycję przysiadu przez 3 sekundy, następnie powtórz wyskok. Wykonuj to ćwiczenie przez 60 sekund.

Skacz unosząc wysoko kolana Skacz unosząc wysoko kolana Myfitness.pl

Skakanie z wysokim unoszeniem kolan

Zacznij skakać na skakance. Staraj się unosić kolana naprzemiennie, jak najwyżej.  To ćwiczenie to świetny spalacz tłuszczu!

Ćwicz przez 60 sekund bez przerwy. Wykonuj to ćwiczenie jak najszybciej. 

Trening z obciążeniem własnego ciała Trening z obciążeniem własnego ciała Karolina Brzuszczyńska

Pompka z przejściem do psa głową w dół

W tym przypadku do pracy zaangażują się głównie górne partie Twojego ciała. Stojąc w podporze przodem, ustaw ręce w linii barków, a następnie wykonaj pompkę. Z pozycji pompki, wypychając biodra w tył, przejdź płynnie do pozycji 'psa głową w dół'. Przytrzymaj tę pozycję ok 5 sekund. Następnie powtórz ćwiczenie. Wykonuj je przez 60 sekund. Pamiętaj o wyprostowanych plecach, napiętym brzuchu i prawidłowym oddechu.

Wspinaczka na piłce Wspinaczka na piłce Myfitness.pl

Wspinaczka na piłce

Jest to jedno z tych ćwiczeń, które nie tylko spala tkankę tłuszczową, ale i wspaniale modeluje naszą sylwetkę. Możesz je wykonać z piłką lub bez niej. 

Połóż ręce na piłce, a nogi wyrzuć do tyłu i oprzyj na palcach. Na zmianę przyciągaj kolano do łokcia (prawe do prawego, lewe do lewego). W trakcie wykonywania ćwiczenia staraj się jak najmocniej napiąć ciało.

Ćwicz przez 60 sekund, ćwiczenie wykonuj jak najszybciej. 

Bieg bokserski

Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg podciągaj kolana wysoko, wykonując jednocześnie, przeciwstawne uderzenia rekami.
Bieg bokserski Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg podciągaj kolana wysoko, wykonując jednocześnie, przeciwstawne uderzenia rekami. Karolina Brzuszczyńska

Bieg bokserski

Świetne ćwiczenie spalające tkankę tłuszczową. Wykonując bieg, podciągaj kolana wysoko, wykonuj jednocześnie przeciwstawne uderzenia rękami.

Wykonuj ćwiczenie przez 60 sekund, następnie przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.