15-minutowy trening ze skakanką, który maksymalnie podkręca metabolizm

Skakanka - każdy z nas doskonale zna ten przyrząd. W dzieciństwie pełniła funkcję zabawki, a teraz może dać ci naprawdę niezły wycisk. Trening ze skakanką nie tylko świetnie spala tkankę tłuszczową i podkręca metabolizm, ale również wysmukla nasze ramiona, rzeźbi uda i pośladki. Dzisiejszy trening trwa tylko 15 minut, ale poczujesz go od razu. Zacznij od wykonania 5-minutowej rozgrzewki, a następnie przez 10 minut skacz na skakance, co minutę zmieniaj ćwiczenie. Poniżej wszystkie ćwiczenia. Możesz je miksować według upodobania.
Skaknie obunóż Skaknie obunóż Myfitness.pl

Skakanie obunóż przez skakankę

To najprostsza forma skakania na skakance. Odbijaj się od podłoża jak piłeczka pingpongowa. Ciało jest cały czas napięte, kolana zablokowane. 

Ósemki Ósemki Myfitness.pl

Ósemka

Skaczemy przez skakankę tak, jak podczas ćwiczenia numer jeden, ale co drugi, trzeci ruch wykonujemy rękoma tak zwaną ósemkę. 

Podwójne przeskoki przez skakankę Podwójne przeskoki przez skakankę Myfitness.pl

Podwójne przeskoki przez skakankę

Znowu jest to ćwiczenie bardzo podobne do tego pierwszego i skakanie obunóż jest naszą pozycją wyjściową. Co któryś ruch wyskakujemy trochę wyżej i zamiast jednego ruchu skakanką wykonujemy dwa. Musisz to robić naprawdę szybko!

Skakanie przez skakankę z wysokim unoszeniem kolan Skakanie przez skakankę z wysokim unoszeniem kolan Myfitness.pl

Skakanie przez skakankę z wysokim unoszeniem kolan

Podczas wykonywania tego ćwiczenia nie skaczemy już jak piłeczka pingpongowa, a wykonujemy skip A. Kolana unosi tak wysoko, jak to możliwe i jednocześnie przeskakujemy przez skakankę. 

Skakane pajacyki Skakane pajacyki Myfitness.pl

Pajacyki ze skakanką

To chyba najtrudniejsze ćwiczenie, jeżeli chodzi o zgranie dwóch ruchów. Tym razem nie w przód tylko w bok (tak jak przy wykonywaniu pajacyków). Zacznij najpierw od wykonywania ruchu jak do pajacyków, a następnie dołącz skakankę. Kiedy uda ci się złapać rytm, zobaczysz, że jest to naprawdę proste. 

Więcej o: