7 błędów, których nie powinnaś popełniać podczas treningu

Na udany trening składa się wiele rzeczy, m.in. dobrze dobrany strój sportowy. Często zapominamy, że zła tkanina czy rozmiar ubrania, może powodować ograniczenie ruchów, a nawet kontuzje. Dzięki naszym radom, zawsze wyjdziesz z treningu zadowolona.
Navel close-up Navel close-up autorfotolia.pl

1. Unikaj 100 proc. bawełnianej odzieży

Noszenie bawełnianej odzieży, może się wydawać komfortowe. Uważaj, to tylko złudzenie. Takie tkaniny bardzo mocno chłoną wilgoć i niestety bardzo powoli wysychają. Oznacza to, że podczas ćwiczeń pot nie odparuje, ale będzie z tobą przez cały trening. Będziesz mieć dodatkowy ciężar, ale co gorsze mokre ubrania mogą powodować dreszcze oraz podrażnienia skóry. Pamiętaj zatem, aby zakładać zawsze ubrania, które odprowadzają wilgoć. W sklepie znajdziesz specjalną odzież sportową, która pozwoli skórze oddychać

ZOBACZ: strój do ćwiczeń Kim Kardashian

buty buty autorfotolia.pl

2. Buty sportowe: pozbądź się starych i zużytych

Buty sportowe są jednym z najistotniejszych elementów stroju treningowego. Ciężar ciała spoczywa właśnie na stopach, więc chcąc uchronić się przed kontuzjami, należy zadbać o właściwe buty. Niestety bardzo często nosimy buty sportowe do momentu, aż nie zrobią się w nich dziury lub nie zedrze się podeszwa. Dziewczyny, czas z tym skończyć! Buty, które mamy kilka sezonów nie zapewnią nam właściwej stabilizacji w stopie. Pamiętaj, aby buty sportowe (w zależności od intensywności treningów) wymieniać przynajmniej raz na pół roku. Już teraz kupując nową parę butów sportowych, zwróć uwagę czy posiadają usztywnienie w pięcie i w przedniej części stopy.

SPRAWDŹ: jak nie przepłacić za strój na fitness

Brutal athletic woman pumping up muscles with dumbbells Brutal athletic woman pumping up muscles with dumbbells autorfotolia.pl

3. Źle dobrany biustonosz sportowy

Każda kobieta wie, że idealnie dobrany biustonosz sprawi, że biust będzie wyglądał pięknie. Powinnyśmy o tym pamiętać zarówno na co dzień, jak i podczas treningu. Podczas ćwiczeń należy szczególnie zadbać o ochronę naszych więzadeł i tkanki tłuszczowej w klatce piersiowej. Decydując się na zakup biustonoszu sportowego, musisz sobie określić jak typ aktywności zamierzasz uprawiać. Jeżeli decydujesz się na jogę lub nordic walking, możesz nawet korzystać ze standardowego biustonosza. Natomiast jeśli wykonujesz bardziej dynamiczne ćwiczenia, zdecyduj się na taki, który posiada płaskie szwy, a jego tkanina odprowadza wilgoć. Jeżeli masz duży biust, koniecznie wybierz ten z grubszymi ramiączkami oraz szerszym pasem w dolnej części biustonosza.

ZOBACZ: test biustonoszy sportowych

Functional training Functional training autorfotolia.pl

4. Unikaj pokaźnej biżuterii

Nawet jeżeli jesteś prawdziwą królową długich wisiorków oraz kolczyków, powinna się ich wystrzegać podczas ćwiczeń. Nie ograniczaj swoich ruchów, cały czas poprawiając biżuterię. Pamiętaj też, że zbyt pokaźna biżuteria może okazać się zagrożeniem dla twojego zdrowia! Kolczyk, który niechcący zahaczy np. o matę, może uszkodzić twoje ucho. To, na co możesz sobie pozwolić to drobne kolczyki i delikatny łańcuszek.

POZNAJ: 20 sposobów na zgrabne pośladki

fitness fitness autorfotolia.pl

5. Unikaj zbyt obcisłych ubrań

Mówimy zdecydowane nie zbyt obcisłym ubraniom. Dlaczego? Zwróć uwagę, że może to krepować twoje ruchy podczas ćwiczeń. Pamiętaj, że podczas treningu musisz mieć pełną swobodę, wykonując ćwiczenia na nogi czy ramiona. Postaraj się zakładać dopasowane topy oraz leginsy.

ZOBACZ: strój na fitness Jennifer Lopez

perfumy perfumy perfumy

6. Nie używaj zbyt ciężkich perfum

Dziewczyny, pamiętajmy, że siłownia to nie perfumeria. Zbyt intensywny zapach może doprowadzić do zawrotu głowy zarówno ciebie, jak i osoby w twoim otoczeniu. Pamiętaj, że pod wpływem intensywnego treningu i wydzielanego potu, zapach dodatkowo się nasila. Użyj zatem niewielkiej ilości, odświeżającego zapachu.

ZOBACZ: herbata z pokrzywy dla zdrowia i urody

Portrait of smiling fitness young woman outdoors in the city Portrait of smiling fitness young woman outdoors in the city autorfotolia.pl

7. Nie słuchaj zbyt głośno muzyki

Zapewne większość z nas, gdy słyszy energetyczną muzykę, śmiało rusza na trening. To prawda, że odgrywa ona istotną rolę w codziennych ćwiczeniach. Zwróć jednak uwagę, aby muzyka której słuchasz nie była zbyt głośna. Mając słuchawki na uszach, oprócz muzyki powinnaś słyszeć również to, co dzieje się w twoim otoczeniu. To dla twoje bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

SPRAWDŹ: muzyka do treningu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.