Niezwyczajne życie, zwyczajne problemy

Gwiazdy Hollywood, sportu i celebryci - choć mają życie barwniejsze od naszego, nie są wolne od chorób i słabości, które nękają śmiertelników.

Na dnie butelki

Nadużywanie alkoholu zrujnowało karierę nie jednej gwiazdy. Jego ofiarą padli m.in. Jim Morrison i Amy Winehouse. - Alkohol to trucizna - powiedziała Amy Winehouse londyńskiemu Daily Mail, gdy zrozumiała jak niszczące ma on działanie. Ten legalny narkotyk może dla wielu ludzi stać się dużym problemem, jako że jest legalny i akceptowany społecznie. Niewielkie ilości alkoholu - kieliszek lub dwa - mogą działać korzystnie, ale nadmierne jego spożywanie po prostu szkodzi i bardzo postarza.

W szarej mgle

Nikt nie wie, czy prezydent Obama przestał palić. To, co wiadomo z całą pewnością to to, że palił przez wiele lat i wyraźnie się postarzał za czasu swojej prezydentury. Nikt nie ma wątpliwości, że pełna obowiązków i stresu praca postarza, podobnie jak palenie. Co postarzyło Barracka Obamę?
Można jeść warzywa i owoce, regularnie ćwiczyć, ale jeśli się jednocześnie pali, starania te w dużym stopniu idą na marne i to widać.

Osobiste porażki

Cały świat śledził losy Tigera Woodsa i jego małżonki po tym, jak ujawniono, że golfista wielokrotnie zdradzał żonę. Aby ratować małżeństwo zarzucił na jakiś czas grę. Związku co prawda nie ocalił, ale i on i jego żona mają szansę na życie w lepszym zdrowiu. Specjaliści twierdzą bowiem, że lepiej dla kondycji psychicznej i fizycznej jest się rozwieść niż żyć w nieudanym małżeństwie.

Bret Michaels Bret Michaels Gilbert / PR Photos

Gdy spada cukier

Jedną z najbardziej znaczących nocy w życiu Breta Michaelsa i członków zespołu Poison był ich pierwszy występ na Madison Square Garden w latach 80-tych. Kariera jednak sprawiła, że Bret zaczął się źle odżywiać, co natychmiast odbiło się na jego zdrowiu. To musiało się tak skończyć bo wokalista od dziecka chorował na cukrzycę typu I. Wielu ludzi na koncertach zespołu zastanawiało się, co Bret zażył przed wyjściem na scenę, tymczasem jego zła kondycja fizyczna wynikała z braku dbałości o zachowanie prawidłowego poziomu cukru. Dzisiaj Bret dba o siebie ? stosuje dietę i pilnuje by nie przytyć i robi to niezależnie od tego, czy ma wolne, czy koncertuje.

Słabe oskrzela, głos jak dzwon

Gdy Pink dorastała, nikt i nic nie mogło jej powstrzymać przed parciem naprzód - ani astma, ani problemy z prawem. "Astma nigdy mi nie stanęła na drodze, ani w dzieciństwie ani w życiu dorosłym" twierdzi wokalistka. Jednak żeby sprostać wymaganiom jakie stawia przed nią publiczność, Pink bardzo o siebie dba, aby zawsze być w najwyższej formie.

Mel Gibson Mel Gibson AP/Matt Sayles

Złość urodzie szkodzi

Z wybuchowego charakteru dał się poznać Mel Gibson - swego czasu głośno było o sposobie w jaki traktował swoją dziewczynę Oksanę. Doniesienia te świadczyły o olbrzymich pokładach złości, jakie nosił w sobie aktor. Każdy, kto nie radzi sobie ze stresem i nie potrafi opanować negatywnych emocji musi liczyć się z tym, że szybciej się zestarzeje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.