Ssanie w żołądku? Poznaj 6 trików, które pomogą oszukać głód na diecie

Nawet jeśli zwykle masz silną wolę, tobie też może zdarzyć się chwila słabości. Bądź na nią gotowa! Podpowiadamy, co zrobić, żeby przetrwać taki chwilowy kryzys bez uszczerbku na... diecie!
Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Fotolia

Pamiętaj o błonniku

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pomogą ci w tym warzywa i owoce. Powinnaś uwzględnić ich jak najwięcej w swoim menu. Poza tym, ze są zdrowe, to zawierają bardzo dużo błonnika pokarmowego. To substancja, która pęcznieje w żołądku i sprawia, że czujemy się syci. 

Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Fotolia

Przechytrzyj swój wzrok

Jeśli nakładasz sobie obiad, nie sięgaj po duży talerz, a zamiast tego użyj mniejszego. Dzięki temu będzie ci się wydawało, że porcja, którą za chwilę zjesz, jest większa. Poza tym krojenie np. owoców lub warzyw na małe kawałki, a najlepiej starcie ich na grubej tarce, sprawia, że optycznie wydaje się ich być więcej. 

Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Fotolia

Pij dużo wody

Szczególnie na diecie powinnaś pamiętać, żeby jak najwięcej pić. Miej zawsze przy sobie małą butelkę i popijaj wodę małymi łykami, ale regularnie, w ciągu całego dnia. Wypicie na raz pół litra wody jest dużo mniej efektywne. Poza tym możesz przed posiłkiem wypić szklankę wody, bo zapełni twój żołądek, dzięki czemu nie rzucisz się na jedzenie i zjesz dokładnie tyle, ile powinnaś i planowałaś.

Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Fotolia

Wstrzymaj się z dokładkami

Jeśli skończyłaś jeść obiad lub kolację i się nie najadłaś, nie sięgaj od razu po dokładkę. Zanim to zrobisz, odczekaj piętnaście minut. W tym czasie organizm wyśle do mózgu informację o zjedzonym posiłku i o tym, że najprawdopodobniej był wystarczającej wielkości. Dzięki temu może uda ci się obejść bez kolejnej porcji. 

Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Fotolia

Jedz powoli

Nie spiesz się w trakcie posiłków, nie pochłaniaj jedzenia, jakby ktoś miał ci je za chwilę zabrać. Jesteś głodna - to zrozumiałe - ale spróbuj zjeść bardzo powoli, a zobaczysz różnicę.  Postaraj się wygospodarować nieco więcej niż zwykle czasu na jedzenie i delektuj się swoimi potrawami. Krój je na małe kęsy, dokładnie i powoli żuj. Jeśli masz taką możliwość, w trakcie posiłku zrób 2-3 krótkie przerwy. Dzięki temu szybciej pojawi się uczucie sytości. 

Sposoby na oszukanie głodu Sposoby na oszukanie głodu Pinterest

Żuj gumę

Jeśli nagle dopadł cię głód, a do kolejnego posiłku zostało jeszcze trochę czasu, sięgnij po gumę do żucia. To doskonały sposób na oszukanie żołądka. Staraj się oczywiście sięgać po gumy bezcukrowe, dobrze jest mieć je zawsze przy sobie. Taki prosty trik wprowadzi naszą psychikę w błąd i pozwoli dotrwać do kolejnego posiłku bez zapychania się nieplanowanymi przekąskami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.