Niecałą szklankę kaszy jaglanej gotuj przez 15 minut w 2 szklankach wody lub mleka kokosowego. Dodaj szczyptę soli i ewentualnie pół łyżeczki miodu. Jeśli chcesz, żeby była rzadsza - dodaj jeszcze odrobinę wody lub mleka kokosowego. Zetrzyj średniej wielkości jabłko na drobnej tarce. Dodaj owoc do kaszy, wymieszaj i dopraw odrobiną cynamonu.
Ugotuj 3/4 szklanki kaszy jaglanej w 2 szklankach wody. Dodaj szczyptę soli i pieprzu. Jeśli wyjdzie zbyt gęsta, pod koniec gotowania dodaj jeszcze odrobinę wody. Zetrzyj na drobnej tarce lub posiekaj 2-3 oliwki, dodaj do kaszy, wymieszaj. Podawaj z kilkoma przekrojonymi na pół pomidorkami koktajlowymi.
Niecałą szklankę kaszy jaglanej gotuj przez 15 minut w 2 szklankach wody. Możesz doprawić szczyptą soli i odrobiną miodu. Pod koniec gotowania dodaj pół łyżeczki gorzkiego kakao. Dokładnie wymieszaj. Jeśli nie zależy ci na zachowaniu kaloryczności posiłku, udekoruj jaglankę ulubionymi owocami.
Niecałą szklankę kaszy jaglanej gotuj przez kwadrans w 2 szklankach wody (w razie potrzeby dodaj wodę w trakcie gotowania). Możesz doprawić szczyptą soli i odrobiną miodu. Podawaj z łyżką uprażonych na patelni płatków owsianych i pestek granatu.
Niecałą szklankę kaszy jaglanej gotuj przez kwadrans w 2 szklankach mleka sojowego. Na początku gotowania dodaj niewielki kawałek korzenia imbiru (po ugotowaniu kaszy, usuń go). Dodaj szczyptę soli i ewentualnie pół łyżeczki miodu. Na drobnej tarce zetrzyj połowę gruszki, dodaj do kaszy i dokładnie wymieszaj.
2/3 szklankę kaszy jaglanej gotuj przez kwadrans w 2 szklankach wody. Dodaj szczyptę soli i ewentualnie pół łyżeczki miodu. Na talerzyku rozdrobnij widelcem pół banana, dodaj do kaszy i wymieszaj. Aby takie śniadanie miało bardziej wyrazisty smak - dodaj pół łyżeczki syropu z wiśni lub truskawek.