Najlepsze porady dotyczące odchudzania, jakie kiedykolwiek słyszałaś

Dokonywanie poważnych zmian w stylu odżywiania i nawyków żywieniowych nie jest dla ciebie łatwe? Niezależnie od tego, czy to drobna zmiana, czy duża, te porady pomogą Ci wprowadzić je w życie.
Brzuch Brzuch Way Of Blonde

Najskuteczniejsze porady odchudzające

Niezależnie od tego, czy przechodzisz na zupełnie nową dietę, postanawiasz spać osiem godzin w ciągu doby, czy rezygnujesz z używek, każda próba zmian i wytworzenia w sobie zupełnie nowych nawyków nie jest łatwa. To samo dotyczy utraty wagi. Kiedy próbujesz pozbyć się zbędnych kilogramów, często wszystko sprowadza się do kulminacji codziennych wyborów, które podejmujemy. Wszyscy wiemy, że te przyzwyczajenia są najtrudniejsze do zmiany i wprowadzenia ich w życie na stałe. Zastosuj się do tych kilku porad i zmień swoje nawyki na dobre.

Dąż do celu Dąż do celu Fotolia

Nie zwracaj uwagi na komentarze innych

Kiedy postanawiasz wprowadzić zmiany w swoim odżywianiu często wspominasz o tym znajomym. Niestety ludzie zawsze będą komentować Twoje wysiłki, część z nich będzie chciała stanąć po stronie ekspertów udzielając Ci porad dotyczących treningów i zdrowego odżywiania. Zazwyczaj Twoi bliscy mają dobre intencje. Prawdopodobnie powiedzą ci, że musisz jeść większe porcje, że tak naprawdę nie musisz schudnąć. Naprawdę ciężko jest trzymać się swoich postanowień, gdy słyszysz inne opinie od znajomych i rodziny. Pamiętaj tylko, że to nie jest ich wybór, to Ty decydujesz, czy zjesz dzisiaj deser, czy poświęcisz czas na trening rezygnując z wyjścia na piwo.

Jeśli objęłaś jakąś drogę, wyznaczyłaś sobie cel i do niego dąż nie zwracając uwagi na komentarze innych.

Znajdź eksperta Znajdź eksperta Fotolia

Wykonaj badania i znajdź eksperta, któremu ufasz

Może słuchanie bliskich, którzy nie do końca orientują się w kwestii diety i treningów nie jest dobrym pomysłem. Jednak, jeśli zmieniasz swoje nawyki żywieniowe powinnaś skonsultować się z kimś, kto ma wiedzę na ten temat i pomoże Ci podjąć odpowiednie w tym kierunku kroki.

Motywacja wewnętrzna Motywacja wewnętrzna Fotolia

Znajdź motywację wewnętrzną

Twoja utrata wagi nie powinna zależeć od nikogo innego. Pamiętaj, to dla siebie chcesz schudnąć i to sobie powinnaś chcieć się przede wszystkim podobać. Motywacja wewnętrzna trwa dłużej i pozwala na stałe utrwalić sobie nowe nawyki. Skup się na sobie, na swoim celu i swoich postanowieniach. 

Notuj postępy Notuj postępy Fotolia

Prowadź dzienniczek żywieniowy i treningowy

Prowadząc dzienniczek żywieniowy i treningowy łatwiej będzie Ci monitorować Twoje postępy. Dzięki temu kontrolujesz, jak dużo już dzisiaj zjadłaś, jaki trening i z jakim obciążeniem wykonałaś.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.