Dieta 5:2 dr. Mosleya. Pozwala schudnąć, dodaje energii i oczyszcza orgaznim

Dieta 5:2 została stworzona przez dr Mosleya i inaczej nazywana jest dietą postną. Polega na wpleceniu w ciągu tygodnia dwóch dni głodówki, która nie tylko pomaga schudnąć, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Stosuje ją między innymi światowej sławy modelka Bella Hadid. Zobaczcie na czym polega!
. . Fotolia

Dieta 5:2 jest hitem wśród modelek

Dieta 5:2 już teraz jest wielkim hitem w Stanach Zjednoczonych i jest niezwykle popularna wśród modelek. Jej zwolenniczką jest między innymi Bella Hadid, która trzyma się na co dzień jej zasad. Coraz częściej odchodzi się od drakońskich diet, które wyniszczają organizm, a stawia na metodę drobnych wyrzeczeń.

Dieta 5:2 została opracowana m.in. przez dr Michaela Mosleya i szczegółowo opisana w książce 'The Fast Diet'. Jej autor zaznacza, że ten sposób żywienia został stworzony w oparciu o szczegółowe badania, które potwierdzają jego skuteczność. Pomaga nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale także zadbać o zdrowie - między innymi obniża cholesterol i cukier we krwi.

detox detox google.pl/imagres

Post 2 dni w tygodniu

Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady diety 5:2, które są bardzo proste.

1. Dieta 5:2 opiera się na jednej podstawowej zasadzie - 5 dni w tygodniu jedz normalnie, a podczas 2 dni mocno ogranicz kalorie i postaw na post.

2. Post nie oznacza całkowitego niejedzenia - chodzi o ograniczenie przyswajanych kalorii, czyli umiarkowaną głodówkę. Kobiety podczas dni postnych mogą spożywać 500 kcal, zaś mężczyźni 600 kcal.

3. Podczas 5 normalnych dni jedzenia nie powinnaś jednak przesadzać z ilością, podejdź do tego z rozsądkiem. Kobiety powinny spożywać posiłki o łącznej kaloryczności około 1800 kcal dziennie.

4. Podczas 5 dni normalnego jedzenia możesz sobie pozwalać na swoje ulubione rzeczy, np. deser. Twórca diety twierdzi, że  z czasem nasz organizm sam przywyknie do zdrowej diety i przejdzie nam ochota na niezdrowe produkty.

5. Możesz pościć przez dowolne 2 dni w tygodniu, chociaż najlepiej sprawdzi się weekend. Będziesz miała wtedy czas by się zrelaksować i odpocząć. 

6. Podczas dni postnych, kalorie możesz rozłożyć dowolnie - mogą się znajdować w jednym większym posiłku lub kilku mniejszych

. . Fotolia

Przykładowy dzień postny

Poniżej przedstawiamy ci przykładowe menu na dzień postny. Pamiętaj, że łączna ilość kalorii powinna podczas takiego dnia wynosić około 500 - 600 kcal.

Śniadanie: jajko na twardo, jabłko, małe obrane mango 

Obiadokolacja: tuńczyk z warzywami

Przygotowanie: Do miseczki wrzuć 150 gram tuńczyka, na przykład w sosie własnym, odsączonego z puszki. Następnie dodaj do niego pokrojonego pomidora i 1/3 kubka białej fasoli z puszki. Zrób sos - do łyżki oliwy dodaj ząbek czosnku i suszone zioła. 

Pamiętaj, by ciągu całego dnia popijać duże ilości wody i ziołowe herbatki, które pozytywnie wpłyną na nasz organizm.

. . Fotolia

Pozbędziesz się toksyn, poczujesz się lekko...

Dieta 5:2 dr Mosleya ma kilka kilka podstawowych zalet:

- Pozwala oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się zalegających złogów.

- Jest skutecznym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

- Wpływa pozytywnie na pracę trzustki.

- Aktywizuje geny naprawcze, czyli stymuluje nasz organizm do samoleczenia.

- Poprawia samopoczucie i dodaje energii.

ciąża ciąża FREEIMAGES.COM

Nie wszyscy mogą powinni jej próbować

Należy pamiętać, że pomimo wielu pozytywnych aspektów, dieta 5:2 ma też wady i nie każdy powinien jej próbować. Podczas jej stosowania ważna jest samokontrola - podczas 5 dni normalnego odżywiania, nie powinniśmy jeść wszystkiego, co nam wpadnie w ręce. 

Po drugie należy zmienić swoje nawyki na bardziej racjonalne. Jeżeli dotąd byłaś przyzwyczajona do niezdrowego stylu życia i spożywania dużej ilości cukru i fast foodów, to może się okazać dla ciebie trudne, zwłaszcza jeżeli chodzi o post. Jeżeli nie będziesz przestrzegać zasad, nie zgubisz zbędnych kilogramów lub grozi ci efekt jojo. 

Diety nie powinny stosować osoby, które mają problemy zdrowotne, niedowagą i kobiety w ciąży.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.