NIEZAWODNE sposoby na przyspieszenie spalania tłuszczu!

Zgrabna i szczupła sylwetka? To nie tylko trening i zdrowa dieta. Kluczowe znaczenie ma też twój metabolizm! Sprawdź, jak możesz go podkręcić i szybciej spalać niechciany tłuszcz.

1. Śniadanie to podstawa!

Badania wykazują, że osoby które jedzą śniadania są szczuplejsze od tych, które omijają pierwszy posiłek.

Pamiętaj, że śniadanie nakręca nasz metabolizm i daje nam energię na resztę dnia. Staraj się je zjadać najpóźniej godzinę od wstania z łóżka.

Zobacz: Śniadania - smaczne i zdrowe do 300 kcal [5 PRZEPISÓW]

Kawa, zielona herbata i chilli są naturalnymi spalaczami tłuszczu. Kawa, zielona herbata i chilli są naturalnymi spalaczami tłuszczu. .

2. Postaw na naturalne spalacze tłuszczu!

- Pestki dyni - są świetnym źródłem białka, a jednym ze składników dyniowych pestek jest cynk, będący naturalnym spalaczem tłuszczu.

- Grejpfrut - mimo że posiada fruktozę, jego spożywanie umożliwia uregulowanie poziomu cukru we krwi. Owoc ten pomaga również spalić tłuszcz.

- Kawa - sekretem spalania tkanki tłuszczowej poprzez spożywanie kawy, jest zawarta w niej kofeina. To ona działa pobudzająco na cały organizm - również na ludzki metabolizm. Dlatego też warto wypijać filiżankę kawy przed treningiem, co pozwoli na spalenie większej ilości tkanki tłuszczowej.

- Pieprz cayenne - warto stosować go w swojej kuchni, ponieważ zawarta w nim kapsaicyna zwiększa zdolność do spalania tłuszczu. Właśnie dlatego pieprz cayenne jest częstym składnikiem tabletek na spalanie tłuszczu.

- Kurkuma - także ta przyprawa poprawia metabolizm, przyczyniając się do szybszego spalania tłuszczu. Ponadto zmniejsza prędkość jego magazynowania w komórkach wątroby, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale i nie tyjemy. Kurkuma pomoże także w regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym.

Zobacz: Jak podkręcić metabolizm? Proste sposoby.

3. Pij wodę!

Woda nakręca metabolizm i skutecznie oczyszcza nasz organizm. Powinnaś wypijać minimum 2 litry wody dziennie.

Picie wody sprzyja utracie kilogramów i wypłukuje toksyny. Staraj się nosić zawsze ze sobą butelkę i popijać wodę małymi porcjami przez cały dzień!

Zobacz: Odchudzające wody smakowe [10 PRZEPISÓW]

4. Trening fat burning

Fat burning pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia sportowe połączone z krokami tanecznymi pozwalają wymodelować i wyrzeźbić ciało bez zbytniego obciążania stawów, co jest bardzo ważne dla zdrowia całego organizmu.

Aby rozpocząć trening na spalanie tłuszczu, wystarczy ubrać się w luźne ciuchy i sportowe obuwie, a następnie rozgrzać się tańcem. Ćwiczyć można na profesjonalnych zajęciach, albo po prostu we własnym domu - podczas tańca wplatając co jakiś czas ćwiczenia fitness, jak przysiady, pajacyki, podskoki, brzuszki, czy rowerek.

Najistotniejsze jest dostosowanie treningu do własnych potrzeb (im więcej tłuszczu pragniemy spalić, tym więcej musimy się ruszać). Odpowiednimi porami do wykonywania ćwiczeń spalających tłuszcz są: wczesny poranek oraz wczesny wieczór. Oczywiście, ćwiczmy przed jedzeniem - a nie po nim.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.