Fit mamy z Hollywood - dieta i treningi

Testują nowe treningi, ćwiczą jogę, CrossFit, chodzą na boot camp, jedzą ekologicznie i wyglądają świetnie! Poznaj szczegóły treningu i diety mam z Hollywood.
Jennifer Garner. Jennifer Garner. EastNews

Jennifer Garner: ćwiczenia z podkładkami

Jennifer, mama 6 letniej Violet, 3 letniej Seraphiny i prawie 2 letniego Samuela, od ponad 10 lat ćwiczy z Valerie Waters. Trenerka przychodzi do domu gwiazdy 4 razy w tygodniu (kiedy Jennifer przygotowywała się do ról filmowych, nawet codziennie). Jakie ćwiczenia Jennifer lubi najbardziej? "Przez jakiś czas lubiłam spinning i jogę, potem próbowałam pilatesu, żeby wrócił kaloryfer na brzuchu po urodzeniu mojego ostatniego dziecka."

Valerie i Jennifer ćwiczą z ciężarkami, piłkami fitness i gumą fitness. Używają też ValSlide, czyli podkładek, które możesz podłożyć pod ręce, kolana czy stopy podczas treningu i wykonywać płynne ruchy, w które musisz włożyć więcej wysiłku niż w przypadku wykonywania ich bez użycia podkładek.

Podkładki wykorzystują także Joanna i Dariusz Brzezińscy. Sprawdź!

Co ważne dla przyszłych mam, Jennifer po urodzeniu Samuela wracała do swoich treningów powoli. Po miesiącu od porodu zaczęła ćwiczyć po 15 minut dziennie, potem czas wydłużała do 40 minut 4 razy w tygodniu.

Kate Beckinsale w Gucci Premiere Kate Beckinsale w Gucci Premiere Splash News/ East News

Kate Beckinsale: trening w domu

Czterdziestoletnia Kate ćwiczy 4 razy w tygodniu przed 30 minut. Jej ulubione trenerki to Mandy Ingberg (która trenuje także z Jennifer Aniston), z którą Kate ćwiczy jogę i Ramona Braganza, która układa dla Kate trening składający się z kardio, treningu obwodowego i ćwiczeń mięśni głębokich (core). Aktorka nie lubi trenować w parku czy w siłowni, dlatego ćwiczy w domu.

TEN SPRZĘT PRZYDA CI SIĘ DO ĆWICZEŃ W DOMU. ZOBACZ!

Kate znana jest ze swoich ról w filmach akcji. Przed każdą taką rolą aktorka zwiększa liczbę treningów i wydłuża ich czas. Przygotowanie do ról filmowych Kate zostawia Ramonie. Razem ćwiczą ułożony przez Ramonę trening 3-2-1: 3 części treningu kardio, rozdzielone 2 treningami obwodowymi i seria ćwiczeń wzmacniających mięśnie środka. Kardio to zazwyczaj 10 minutowy jogging lub interwały (jogging, ale o zmiennej intensywności). W przypadku Kate była to rozgrzewka oparta na jodze. Trening obwodowy to intensywne ćwiczenia angażujące wiele partii mięśni: Kate robi podczas niego wykroki, przysiady, pompki, brzuszki. Natomiast ćwiczenia mięśni środka to mięśnie tułowia, pleców i miednicy, które odpowiadają za prostą postawę.

"Uwielbiam pracować z Kate" mówi Ramona i wyjaśnia, że Kate nigdy nie narzeka i nie skarży się na intensywność treningu. Często Ramona musi pytać Kate, czy "czuje" ćwiczenia.

www.popsugar.com www.popsugar.com www.popsugar.com

Drew Barrymore: żywność ekologiczna

Drew nigdy nie lubiła ćwiczeń, nie znosiła także wszelkich diet. Jednak jej waga zawsze jej przeszkadzała, bo przy wzoście 164 cm, każdy dodatkowy kilogram był widoczny. Jakiś czas temu Drew zaczęła interesować się zdrową żywnością, robić zakupy w sklepach ekologicznych, przeszła też na wegetarianizm. W zmianie diety pomagała jej dietetyczka Kimberly Snyder, autorka książki "The Beauty Detox Solution."

CZY WARTO KUPOWAĆ W SKLEPACH Z ŻYWNOŚCIĄ EKOLOGICZNĄ: EKSPERT ODPOWIADA

Drew zaczęła także więcej się ruszać i przyznaje, że jej ciało bardzo się zmieniło. Biega codziennie rano, spaceruje z córką, jeździ na rowerze, pływa, tańczy i nawet gra w golfa. "Nie ważne co sprawia, że się pocisz, ważne, żeby mieć z tego przyjemność!" śmieje się aktorka.

Drew włącza czasem do diety mięso: "2 lata temu byłam zadeklarowaną wegeterianką, żyłam głównie na węglowodanach. Teraz potrzebuję więcej białka. Jeśli mam ochotę na makaron, zjem go. Nie jem dużo mięsa, ale jeśli nabiorę ochoty na nie, to sobie nie odmawiam. Jeśli czuję, że przesadziłam z jedzeniem, stawiam na wyłącznie zdrowe produkty albo po prostu jem mniej."

Kim Kardashian Kim Kardashian D. DASILVA/REX/EAST NEWS/D. DaSilva/REX

Kim Kardashian: dieta Atkinsa i boot camp

Kim w ciąży przytyła ponad 20 kilogramów. Kiedy tylko dostała zielone światło od lekarza wróciła na swoje ulubione zajęcia: Barry's Bootcamp. Zajęcia Barry'ego odbywają się w rytm najnowszych hitów, w sali przypominającej nocny klub i z trenerami, którzy wyglądają jak gwiazdy. Jednocześnie dają porządny wycisk!

Są to intensywne ćwiczenia kardio i siłowe. Uczestniczy zajęć podzieleni są grupy. Jedni biegają na bieżni, inni podnoszą ciężary, kolejna grupa robi brzuszki i deskę. Ćwiczenia zmieniają się często i każdy instruktor proponuje co innego.

Kim ćwiczyła także z ulubionych trenerem gwiazd: Gunnarem Petersonem i trzymała się swojej sprawdzonej diety, dr Atkinsa. "15 lat temu byłam na diecie Atkinsa z moim tatą. Oboje schudliśmy bardzo szybko. Ta dieta działa na mnie świetnie, nie mam ochoty na słodycze i fast foody. Ciągle karmię piersią, więc nie mogę się głodzić i stosować diet restrykcyjnych, dlatego Atkins to idealna dieta dla mnie" zachwala Kim.

DIETA DR ATKINSA: NA CZYM POLEGA?

Jessica Alba, córka, Honor. Jessica Alba, córka, Honor. East News

Jessica Alba: ćwiczenie mięśni głębokich

Jessica lubi intensywne ćwiczenia, takie jak Barry's Bootcamp (trening inspirowany ćwiczeniami wojskowymi, których fanką jest też Kim Kardashian) i CrossFit.

Jessica ćwiczy z Ramoną Braganza i wykonuje jej trening 3-2-1 (podlinkować) oraz z Yumi Lee, która ułożyła dla niej trening CrossFit. Aktorka zawsze skupia się na ćwiczeniu mieśni głębokich ("core"), czyli tych, które odpowiadają za płaski brzuch i prostą postawę. To także nasze centrum energii, z nich czerpiemy siłę. Do ćwiczeń mięśni głębokich wykonywanych przez Jessicę należą brzuszki na piłce bosu.

Zobacz, jak wygląda 10 minutowy trening CrossFit Jessicy Alby!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.