Ulubiony izotonik gwiazd. Za co Chodakowska oraz Lewandowska uwielbiają wodę kokosową?

Woda kokosowa zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Jest ulubionym napojem światowych gwiazd kina, muzyki i sportu. Regularnie piją ją także Ewa Chodakowska oraz Anna Lewandowska, a Madonna wykupiła nawet firmę, która produkuje wodę kokosową. Dlaczego warto włączyć do diety wodę kokosową i jakie są jej właściwości?
woda kokosowa woda kokosowa www.instagram.com/jemerced

Czym jest woda kokosowa?

Woda kokosowa to napój, który pozyskuje się z młodych, zielonych owoców palmy kokosowej. Drzewo pobiera z gleby wodę, bogatą w minerały. Podczas tej wędrówki, od korzeni po koronę, płyn podlega wielokrotnej filtracji i oczyszczeniu, dzięki czemu staje się sterylnie czysty. Do butelki lub kartonika, woda trafia wprost z kokosa, w sterylnych warunkach, nie tracąc przy tym absolutnie żadnych właściwości.

woda kokosowa woda kokosowa www.instagram.com/chodakowskaewa

Właściwości wody kokosowej

Woda kokosowa bogata jest w niezbędne dla organizmu składniki, takie jak magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C, a poziom elektrolitów jest w niej niemal identyczny jak w osoczu ludzkiej krwi. Ponadto woda kokosowa ma działanie antybakteryjne, reguluje ciśnienie krwi, obniża poziom cukru oraz insuliny we krwi oraz redukuje stres oksydacyjny. Jest także bogatym źródłem cytokinin, m. in. kinetyny i zeatyny, które wykazują działanie przeciwzakrzepowe oraz przeciwoksydacyjne. Poprawia również krążenie krwi i zmniejsza ryzyko zawałów i udarów serca oraz miażdżycy, ułatwia trawienie i działa wygładzająco na cerę, zapewniając skórze młody i jędrny wygląd.

woda kokosowa woda kokosowa www.instagram.com/annalewandowskahpba

Anna Lewandowska

Nie jest tajemnicą, że Mistrzyni Karate jest od dawna wielką fanką Woda kokosowa- woda życia! Piję ją regularnie, bo jako aktywna osoba wiem, jak ważne jest uzupełnianie elektrolitów. To jeden z ulubionych skladnikow w mojej diecie Potas, magnez, sód, wapń są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju organizmu, a szczególnie układu nerwowego i mięśniowego. Regularne picie wody kokosowej przyspiesza metabolizm i jest niemal gwarancją zachowania świetnego zdrowia i samopoczucia.
Fit Mamy Wam też polecam

woda kokosowa woda kokosowa www.instagram.com/chodakowskaewa

Ewa Chodakowska

"Woda kokosowa - zawiera w sobie dużo składników mineralnych np. potasu.. Zawierając elektrolity powoduje lepsze nawodnienie organizmu.. Ponieważ ma naturalny smak nie musisz dodawać plasterków cytryny.. Zaspokoi również ochotę na napoje i soki.. Ponieważ zawiera niewielką ilość węglowodanów prostych jest świetnym sposobem na nawodnienie w trakcie treningu.. Wspomoże zatem metabolizm w trakcie i po treningu taki naturalny IZOTONIK"- pisze na swoim profilu Ewa Chodakowska.

woda kokosowa woda kokosowa www.instagram.com/annalewandowskahpba

Na co uważać kupując wodę kokosową?

Wszelkie produkty pochodzące z kokosa zyskują na popularności, a sklepowe półki wprost uginają się pod ciężarem mąk, mleczek, olejów, cukrów i wód kokosowych. Warto jednak uważnie czytać etykiety, bo większość tych produktów w procesie pasteryzacji traci witaminy i elektrolity, a dodatkowo jest sztucznie dosładzana. Koniecznie wybierajcie w 100 proc. czystą wodę kokosową, a dostarczycie swojemu organizmowi samych dobroci.